Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Xtrend (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=307)
-   -   Enigma2-et4x00 Bulsatcom EPG fix (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=29686)

Радил 28-03-2016 21:12

Цитирай:

Първоначално написано от Cofybreak (Мнение406271)
@Sharp987

Това е валидно за всички имиджи ОпенАтв.
Но трябва да изчакате да си ъпдейтнат пакетите.
След което си пускате обновяване на енигмата, създавате си файла и го попълвате по указания по-горе начин, рестарт на енигма и това е.
Съжалявам, че не качих готов файл, но мислех, че съм го обяснил достатъчно ясно. Пък и нали публикувах съдържанието му...
Четири числа на ред:
1) Орбитална позиция
2) Transponder ID (TSID)
3) Network ID (NSID)
4) PID, на който се изпраща EPG-то (за бг език е 0x12b или 299 в десетичен вид)

Все пак прикачвам и готов файл за тези, които се затрудняват със създаването му.

П.П. : Трябваше да го архивирам, защото има ограничение в типа файлове, които могат да се качват.


Този готов файл не е ли само описание как да се направи истинският такъв? Нещо не се получава при мен.

мрслв 09-12-2017 11:42

Цитирай:

Първоначално написано от Cofybreak (Мнение406271)
@Sharp987

Това е валидно за всички имиджи ОпенАтв.
Но трябва да изчакате да си ъпдейтнат пакетите.
След което си пускате обновяване на енигмата, създавате си файла и го попълвате по указания по-горе начин, рестарт на енигма и това е.
Съжалявам, че не качих готов файл, но мислех, че съм го обяснил достатъчно ясно. Пък и нали публикувах съдържанието му...
Четири числа на ред:
1) Орбитална позиция
2) Transponder ID (TSID)
3) Network ID (NSID)
4) PID, на който се изпраща EPG-то (за бг език е 0x12b или 299 в десетичен вид)

Все пак прикачвам и готов файл за тези, които се затрудняват със създаването му.

П.П. : Трябваше да го архивирам, защото има ограничение в типа файлове, които могат да се качват.

Здравейте,
Дали има промяна в данните?
Така въведени, не се променя EPG-то. Остава си на румънски.
Използвам OpenATV 6.1

Цец0 09-12-2017 12:05

1Прикачено(и)
Нещо не правиш както трябва. Преди няколко дни и на мен ми се наложи да правя тази процедура отново след преинсталация към OpenATV 6.1 и всичко си заработи нормално.

мрслв 09-12-2017 12:41

Здравей,
Във EPG-то вече е на български. Но във инфобара е малко по-различно. В момента на смяна на канала е на БГ и след мъничко се сменя на румънски.

Цец0 09-12-2017 12:44

Не си направил това:

Menu/Setup/EPG/Settings/Show EIT now/next in infobar -> no

мрслв 09-12-2017 12:45

Цитирай:

Първоначално написано от Цец0 (Мнение467805)
Нещо не правиш както трябва. Преди няколко дни и на мен ми се наложи да правя тази процедура отново след преинсталация към OpenATV 6.1 и всичко си заработи нормално.

Точно това, което си прикачил, като пример, имем предвид.

При смяна на канала в първия момент е на български и след мъничко се сменя на румънски.

gogo102 02-09-2018 18:15

Цитирай:

Първоначално написано от Cofybreak (Мнение406252)
Най после има развитие по въпроса.
Направих нов пач за енигмата.
От OpenPLi отново се опънаха като магаре на мост и не искат да го приемат. Две седмици се борих с тях, но отказват. Така и не дадоха разумно обяснение защо. Ако искате да ги спамите можете да го направите в тази тема.
Добрата новина е, че OpenAtv го одобриха и всички с такъв имидж от утре ще могат да се радват на EPG на български език и на симулкрипт каналите от Dolce.
За да заработи прословутото EPG:

Ето и готова таблица за симулкрипт каналите
Код:

390 2 28 299
390 13 28 299
390 15 28 299
390 16 28 299
390 17 28 299
390 18 28 299

Като се вижда, този пач е доста по гъвкав от предния и може да се ползва за всеки транспондер, било то сателитен, кабелен или ефирен.
Просто трябва да знаете на кой PID се праща EPG-то и да въведете за кой транспондер от кой спътник (кабел, ефир) да се ползва.

Как се определят данните за - | TSID | ONID | Custom pid to use.За орбиталната позиция ясно - 390.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 05:47.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.