Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Настройки на рутери (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=212)
-   -   CS server на рутер + четец (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=13225)

ReVo 11-03-2021 10:15

Здравейте,
И аз да бутна темата нагоре.
Кой рутер сега е актуален за ОпенВРТ и Оскам?
Аз имах TP-link WDR3600, работеше супер 5 години и ненадейно вчера даде фира. Добре, че не бях изхвърлил стария 1043, той спасява за сега положението.
Използва се изключително за домашно ползване. Рути и шари в домашната мрежа.
Гледах Xiaomi Mi R3G v1 , но преди година си играх с едно и не успях да му подкарам USB-то, май не виждаше четеца. Може вече да има решение, не знам, за това питам.
Някой ако има предложение да сподели, ще съм благодарен.

bate_dino 11-03-2021 12:51

Цитирай:

Първоначално написано от ReVo (Мнение551882)
Здравейте,
И аз да бутна темата нагоре.

Гледах Xiaomi Mi R3G v1 , но преди година си играх с едно и не успях да му подкарам USB-то, май не виждаше четеца. Може вече да има решение, не знам, за това питам.
Някой ако има предложение да сподели, ще съм благодарен.

Вероятно не си си инсталирал libusb и kmod-xxx за чипсета. Слагай на Шаомито Openwrt дръпни си от поляците /dl точка eko точка one точка pl/ оскам пакета за mipsel_24kc base folder-а инсталирай и стартирай от конзола да видиш кои пакети трябва да доинсталираш /libbopenssl и вероятно някоя друга/ Нямаш емулатор.

111111 11-03-2021 12:56

Цитирай:

Първоначално написано от ReVo (Мнение551882)
Здравейте,
И аз да бутна темата нагоре.
Кой рутер сега е актуален за ОпенВРТ и Оскам?
Аз имах TP-link WDR3600, работеше супер 5 години и ненадейно вчера даде фира. Добре, че не бях изхвърлил стария 1043, той спасява за сега положението.
Използва се изключително за домашно ползване. Рути и шари в домашната мрежа.
Гледах Xiaomi Mi R3G v1 , но преди година си играх с едно и не успях да му подкарам USB-то, май не виждаше четеца. Може вече да има решение, не знам, за това питам.
Някой ако има предложение да сподели, ще съм благодарен.

При мен с Xiaomi MIR3 работи четец (PCSC) + TVHeadend + xUPnPd
Ползвам го за АР рутера ми е Микротик (не че и там на виртуалката му не вървят)

ReVo 11-03-2021 13:57

Мерси за изчерпателната информация. Поляците ги знам. И 1043 и 3600 съм вдигал през тях, но тогава още нямаха за MT7631AT чипа. Мисля, че проблема беше в поддръжката на USB3.0.
Както и да е, ще го пробвам ксиомито пак. Имам и смарго и феникс.
Занчи предстоят безсънни нощи пак.

111111 11-03-2021 14:18

Цитирай:

Първоначално написано от ReVo (Мнение551906)
Мерси за изчерпателната информация. Поляците ги знам. И 1043 и 3600 съм вдигал през тях, но тогава още нямаха за MT7631AT чипа. Мисля, че проблема беше в поддръжката на USB3.0.
Както и да е, ще го пробвам ксиомито пак. Имам и смарго и феникс.
Занчи предстоят безсънни нощи пак.

usb3 интерферира с бежичния интерфейс и навсякъде препоръчват да се остави на usb2

ReVo 11-03-2021 14:34

Цитирай:

Първоначално написано от 111111 (Мнение551907)
usb3 интерферира с бежичния интерфейс и навсякъде препоръчват да се остави на usb2

Мда, явно това е било.
То и без това за четеца не му трябва USB3.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 20:45.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.