Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Домашен майстор (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=237)
-   -   Опасни недомислици в захранвания (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=40166)

yavor1 11-05-2018 23:46

Цитирай:

Първоначално написано от gentu (Мнение481822)
Млад дихател съм бил 77ма - 80та в ИСЕ , но ми спряха допуска и за малко след това работих в КОЦМЕ-то като ел.монтьор с 8ми разряд.
А в Гоцето ни командироваха за внедряване на "ЛЕН" и вместо командировачни ни преназначиха временно в завода пак 8ми разряд ел.техници защото кинтите бяха повече от колкото на инж.конструкторите.
-та недей се ебава ти със старото куче , ами попивай каквото ти се казва само!;;650

Може и 12 разряд да са те назначили, ама това не означава че си се явявал на изпит и защита, а на практика пък въобще и изобщо не си се явявал ;;650
Тогава "удостояваха " с висок разряд и инж без точка, заслужили другари от БКП,дори без рабфак, но щом са ти взели допуска от ИСЕ явно не са те удостоили ;)
Ако имаше 8-ми разряд то и документ се издава , имам за 6-ти и знам как се защитава !

****************************
А иначе темата не е Имал ли е Баче 8-ми разряд, а че има офазяване на уреди при двупроводно захранване ...... и по темата си като с разрядите ;;573

dodo_pv 11-05-2018 23:53

С тия високоволтови разряди и двамата цепите мрака! Слага си слънчевите очила, чека нощ. :)

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

gentu 12-05-2018 00:02

Цитирай:

Първоначално написано от yavor1 (Мнение481823)
Тогава "удостояваха " с висок разряд и инж без точка, заслужили другари от БКП,дори без рабфак, но щом са ти взели допуска от ИСЕ явно не са те удостоили ;)
Ако имаше 8-ми разряд то и документ се издава , имам за 6-ти и знам как се защитава !

Така си е - не са ме "удостоявали"!!!
В КОЦМЕ-то се явявах на изпит и защита (имам и тапия) защото не ми признаха тази от Гоцето не знам защо!;;650
(изпита и защитата за един инж. не представляваха никакъв проблем , поне за мен де)
Айде стига сме спамили тука че правим сеир на новобранците!!!;;650

dzumba 12-05-2018 07:40

Чакай сега,няма как, ти да си 8ми,а Явор 6ти!Тъгата продължава!

yavor1 12-05-2018 09:31

Цитирай:

Първоначално написано от dzumba (Мнение481829)
Чакай сега,няма как, ти да си 8ми,а Явор 6ти!Тъгата продължава!

Добро утро тъга ;)
Може и да е така, заварено положение :)
Темата е за офазяването при масовото двупроводно захранване на електроапаратурата, което е факт !

Не твърдя че е опасно за живота, защото токовете са малки, но е опасно за доста от електронните възли на устройствата, които са свързани като система.
Това е и причината навсякъде в упътванията за употреба, императивно да е заложено свърването да става единствено и само при изключени захранвания за да се осигури еквипотенциалност при включване !
Ако искате да си намалите проблемите, трябва да осигурите независима еквипотенциалност на свързаните апаратури, посредством външно, допълнително свързване корпусите на апаратурите!
Прав е Генту, че привнасям морски изпълнения към бита, но за мен основното е надежност и безопасност!
Масово за заземяване се ползва сателитната антена, ама не е така, особено ако няма НН мотор и после:
... продавам приемник, всичко е отлично, само няма връзка по HDMI .....дори в момента има такава обява :)

Темата се отплесна в посока "жалба за младост" и " кой е по-най" ;;573

oldman 12-05-2018 09:42

Имам въпрос: Защо ел. техниците проверяват с пробна лампа, а не с фазомер?

yavor1 12-05-2018 09:58

Цитирай:

Първоначално написано от oldman (Мнение481841)
Имам въпрос: Защо ел. техниците проверяват с пробна лампа, а не с фазомер?

Щото така са ги учили, а даскалите им знаят само стрелкови уреди и лампови устройства :)
Ако лампата светне, значи има достатъчно ток да те убие, а фазомерът отчита наличие на напрежение при което консумира под 0.5мА , ток безопасен за човека. Ако лампата светне, означава и "0"-та е наред... Като цяло има много привърженици на пробните лампи, аз не съм от тях, може би защото съм инженер :s101
Убива тока, не напрежението, пример пиезо запалката или запалителната бобина на автомобила , напрежение над 40кV но тока е мижав, но може да дефектира тунера или друга електроника по високо напрежение !

бендо 12-05-2018 12:15

Да ти пикая на импулсните захранвания,друго си беше преди с галваничното разделяне чрез трафчетата.Е сега имам проблем с едно захранване на телевизор,което ми внася смущения на 11135/V/30000 на 39Е:);;650

Wanderer 12-05-2018 12:20

С обикновен волтметър можете да видите фазовата разлика между устройствата, ако има такава. Подкрепям Явор1 в частта му за китайските ментарливи захранвания. В най-скапаните варианти, няма галванично разделяне на топла и студена част. И въпреки това работят, но винаги могат да направят изненада. Мога да ви изпратя осцилограми на универсално зарядно Trust 5-24V DC и аналогично на HP. "Кардиограмата" на Тръста е като на току що реанимиран наркоман, след свръх доза :)

muggs 12-05-2018 12:26

Цитирай:

Първоначално написано от oldman (Мнение481841)
Имам въпрос: Защо ел. техниците проверяват с пробна лампа, а не с фазомер?

Щото с фазомер не могат да хванат междуфазно напрежение.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 04:54.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.