Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Дъра-Бъра (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=53)
-   -   LED Осветление (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=33212)

roro91 27-05-2014 23:37

Цитирай:

Първоначално написано от фолкръм (Мнение322208)
Малко встрани от темата, но вчера сложих 4 х 3W led крушки на няма и 4кв.м. баня във водоустойчиви лунички, спазвайки препоръката на продавача на 1кв.м. да има 3 W и като ги светнах бях потресен от слабото осветление. Червените плочки изглеждаха кафяви. На момента се изстрелях обратно в магазина и ги подмених за 5 W. Светлината се пооправи малко , но пак не ми харесва. Ще добавя още 2 х 5 W та да светне малко още тази баня.
Бях решил и стаите да са с лед осветление, но вече съм малко разочарован и ще мисля друг вариянт май.

Ако си взел лед крушки с мека(жълта светлина) наистина светят доста "мижаво"
Задължително ги подмени с 3 или 5 ватови но с бяла(остра) светлина!
Разликата ще е очеВадна - няма да има нужда да добавяш още 2 х 5 вата ;;650

hajduk 27-05-2014 23:55

Преди около месец подмених пет лунички халогенни по 20 вата в банята с LED лампи по 4W мисля бяха /след 2-3 дена ще дам точни данни/ с температура 2700К - няма разлика в осветеността на помещението. Даже сега помещението е по-равномерно осветено и по-светло някак си ... преди с халогенките светлината беше по-концентрирана.

фолкръм 28-05-2014 00:02

Цитирай:

Първоначално написано от roro91 (Мнение322249)
Ако си взел лед крушки с мека(жълта светлина) наистина светят доста "мижаво"
Задължително ги подмени с 3 или 5 ватови но с бяла(остра) светлина!
Разликата ще е очеВадна - няма да има нужда да добавяш още 2 х 5 вата ;;650

С бяла са. Не искам жълти. И бяло си светят.

фолкръм 28-05-2014 00:08

Цитирай:

Първоначално написано от hajduk (Мнение322252)
Преди около месец подмених пет лунички халогенни по 20 вата в банята с LED лампи по 4W мисля бяха /след 2-3 дена ще дам точни данни/ с температура 2700К - няма разлика в осветеността на помещението. Даже сега помещението е по-равномерно осветено и по-светло някак си ... преди с халогенките светлината беше по-концентрирана.

И аз с банята почнах, част от плочките са наситено червено и на лед а кафевеят, нищо общо с истинския цвят. Сега с 4 х5W нещата се пооправиха но ще плясна още 2 за да светне още. Продавача ми каза, че никой не искал да прави проект за баня поради този факт, че някои цветове не изглеждали реални и после имали разправии с клиентите.

roro91 28-05-2014 00:14

Цитирай:

Първоначално написано от фолкръм (Мнение322255)
С бяла са. Не искам жълти. И бяло си светят.

Странна работа :s101
Аз съм с 4 бр. лед крушки в баня около 7 кв.м и в нея си е направо светло повече от необходимото.

п.с. не пазя кутииките да видя точно какви са крушките :s101

Хоризонт 28-05-2014 00:22

Цитирай:

Първоначално написано от roro91 (Мнение322249)
Ако си взел лед крушки с мека(жълта светлина) наистина светят доста "мижаво"
Задължително ги подмени с 3 или 5 ватови но с бяла(остра) светлина!
Разликата ще е очеВадна - няма да има нужда да добавяш още 2 х 5 вата ;;650

Цветната температура се измерва в келвини!!!!
http://bg.orphek.com/about/kelvin-lux-lumens-par-pur/

колкото е по голямо числото толкова по близка е светлината от лед лампата до дневната светлина. Обикновено се приема за слънчев ден 5500 к за средна стойност.
Проблема е обикновено е, че ни продават китайски боклуци и трудно може да се отсее зърното от плявата.
Аз например преди половин година купих лед лампа от метро с 6 диода/запилях някъде фактурата и гаранцията/ и за 2 седмици ламбата сдаде багажа. Правих и ремонт при приятел-първо електрониката след 1 седмица изгорял диод/струва около 2 лв./ Отново след 2 седмици втори диод и накрая я праснах в цимента. Иначе имам и друга лед с 3 диода купена от практикер работи и свети много по-добре и половин година няма проблеми.
А знаете ли какво ми казаха за тези лед ленти дето ги продават на метър - когато изгори лед подсветката на телевизор залепят от тези ленти и проблема с аварията е решен.

hajduk 28-05-2014 00:26

То е ясно, че идеалния вариант е бели или светли стени, за да има максимален ефект от светлината и минимално изкривяване на цветовете. Но моята баня е готова от години, пък и като ги купувах лампите /от приятели/ поисках да направя проба ... Така, че имах на разположение както и с по-висока температура /по-бели/, така и тези, които избрах ... А плочките по стените на банята са в светъл десен ... поне от 60-70 см нагоре до тавана.

register 28-05-2014 00:42

ето ви схема и за температурата на бялото - прекалено високата бие на синьо-виолетово и всичко изглежда мъртвешко
най-добре е около 5500к - хем светло, хем бяло - нито жълто, нито синьо - естествена дневна светлина
http://cdn2.bigcommerce.com/server40...ature-cct-.jpg

ако не ви харесва бялата светлина и сте свикнали на жълта от лампите на жичка - гледайте на лумени да го докарате да дойде с поне 50% отгоре на това на първата схема, но съответно и консумацията ще се вдигне
и да знаете че всичките тия лумени и келвини са приблизително замерени и две еднакви по показатели лампи от два различни производителя може и да не светят еднакво

Хоризонт 28-05-2014 01:00

Така е човека има нагласа за топлите цветове в ниския спектър- наследство от каменната ера. А това че с хилядите години на развитие човешкото око не е успяло да се адаптира към бялата светлина си е факт. И в повечето случаи е дразнеща. Например истинските ксенонови фарове са забранени или са опция в някои държави. Установено е че човешкото око реагира с много по-голямо закъснение при шофиране при насрещна ксенонова светлина и процента на заслепяване е по-голям отколкото халогените.

CITRON 28-05-2014 08:10

Цитирай:

Първоначално написано от Хоризонт (Мнение322266)
Така е човека има нагласа за топлите цветове в ниския спектър- наследство от каменната ера. А това че с хилядите години на развитие човешкото око не е успяло да се адаптира към бялата светлина си е факт. И в повечето случаи е дразнеща. Например истинските ксенонови фарове са забранени или са опция в някои държави. Установено е че човешкото око реагира с много по-голямо закъснение при шофиране при насрещна ксенонова светлина и процента на заслепяване е по-голям отколкото халогените.

Не се сдържам да ти отговоря, защото години наред се занимавах и с осветление и знам колко труд и познание се изисква да се направи осветителна система. Негово величество Човекът е достатъчно съвършен да отчете когато няма баланс на бялото. Психологически е момента човекът къде ще усети баланса си. Подобно е усещането в музиката и озвучаването. Храненето до колко питателно и вкусно е.

Бялата светлина е хай-левъл на светлото баланс от целият светлинен спектър.
Човекът чува до гранична определена честота и вижда до определен спектър гранична стойност на светлината.
Всичко е дължина на вълната и ние вибрираме в нея. Но си представи да чуваме инфра и ултра звуци и да виждаме инфра и ултра спектъра.
Тъжно е когато форум за професионалисти се превърне в форум БГ мама. ....
Дай по-добре да си говорим за солите на Шуслер.
Едни известни колеги сателитаджии и без това продаваха магнезиево млако.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 07:40.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.