Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Въпроси и отговори (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=72)
-   -   Diseqc ключ (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=45731)

spaice 16-03-2020 14:30

@братушка
Тук не става дума за видовете протокол.


Дайсека не е предвиден електрически да понася големи токове. За това мотора трябва да е преди него, за да се избегне преминаването на големи токове през дайсека.

Олимпус 16-03-2020 14:43

Цитирай:

Първоначално написано от dzumba (Мнение524835)
Когато е disecq 4 се залага това

първи начин
режим на конфиг опростен
режим дисек А/B/C/D
порт А 19,2
порт Б 39
порт С нищо
порт Д нищо
задаване напрежение на 22 кhz да


втори начин
режим на конфиг разширен
сателит 19,2
лнб лнб1
приоритет автоматично
дицек режим 1.0
тонербурст нито един
дисек команда A

режим на конфиг разширен
сателит 39
лнб лнб2
приоритет автоматично
дицек режим 1.0
тонербурст нито един
дисек команда B

това са двата верни начина




Благодаря,ще опитам тази вечер.

oldgraf 16-03-2020 14:44

Цитирай:

Първоначално написано от братушка (Мнение524852)
Много зависи какъв дайсек. Всъщност мотор също е вид дайсек, в1.2 или 1.3.

Първия беше в1.0. Той може само да получава команди, не пропуска команди през себе си за други. Когато после се появиха в1.1, в1.2... то в тях вече предвидиха възможност да пропускат през себе си команди за други дайсеци, вързани каскадно.
Не съм проверявал, но вероятно след дайсек 1.1 може да се върже и моторът. Но когато дайсекът е в1.0(2.0), то той само и единствено в края на верижката, след мотора.

Не желая да споря с другите пред или отзад. Само ще драсна, че ако моторът е на 1 порт на този дайсек няма проблем да се командва моторът. Дайсекът понеже е глупав и като не знае какво да прави пуска командата по първия порт и следващото устройство да се оправя

братушка 16-03-2020 14:55

Цитирай:

Първоначално написано от oldgraf (Мнение524855)
.... Дайсекът понеже е глупав и като не знае какво да прави пуска командата по първия порт и следващото устройство да се оправя

Не бях чел подобно в описанията на функционалност, но допускам, че има такъв "случаен страничен ефект". Лично аз не бих заложил на него.

Цитирай:

Дайсека не е предвиден електрически да понася големи токове. За това мотора трябва да е преди него, за да се избегне преминаването на големи токове през дайсека.
Токовете не са по-големи от тези в крайни стъпала на приемника.
Миниатюрни полеви транзистори могат да влачат огромни токове. Не са проблем токове за дайсеци, ама хич.
Начина на връзване се определя единствено и само от функционални възможности, подържани протоколи.

Гадьо 16-03-2020 17:46

Цитирай:

Първоначално написано от yavor1 (Мнение524839)
Точно обратното!
Приемник, мотор,дайсек,конвертори!!!

И как се настройва?
В момента схемата е DiSEqC 4 порта, на първия 39е, на втория 36е, на третия позиционер yuri yp-3000dr и парабола 1,40 м. Само че много кабел трябва да се опъва.

На опупънатв настройките са:

39E
LNB 1
DiSEqC mode - 1.0
DiSEqC 1.0 command - port A

36E
LNB 2
DiSEqC mode - 1.0
DiSEqC 1.0 command - port B


Позиционер
LNB 3
DiSEqC mode - 1.2
DiSEqC 1.0 command - port C
Stored position 1 - 20 за всеки сателит различна

Ако сложа ключа след позиционера, какви ще са настройките?

yavor1 16-03-2020 18:07

Цитирай:

Първоначално написано от Гадьо (Мнение524864)
И как се настройва?
В момента схемата е DiSEqC 4 порта, на първия 39е, на втория 36е, на третия позиционер yuri yp-3000dr и парабола 1,40 м. Само че много кабел трябва да се опъва.

На опупънатв настройките са:

39E
LNB 1
DiSEqC mode - 1.0
DiSEqC 1.0 command - port A

36E
LNB 2
DiSEqC mode - 1.0
DiSEqC 1.0 command - port B


Позиционер
LNB 3
DiSEqC mode - 1.2
DiSEqC 1.0 command - port C
Stored position 1 - 20 за всеки сателит различна

Ако сложа ключа след позиционера, какви ще са настройките?

Няма да има разлика,само ще икономисаш много кабели!

Олимпус 19-03-2020 15:37

Цитирай:

Първоначално написано от dzumba (Мнение524835)
Когато е disecq 4 се залага това

първи начин
режим на конфиг опростен
режим дисек А/B/C/D
порт А 19,2
порт Б 39
порт С нищо
порт Д нищо
задаване напрежение на 22 кhz да


втори начин
режим на конфиг разширен
сателит 19,2
лнб лнб1
приоритет автоматично
дицек режим 1.0
тонербурст нито един
дисек команда A

режим на конфиг разширен
сателит 39
лнб лнб2
приоритет автоматично
дицек режим 1.0
тонербурст нито един
дисек команда B

това са двата верни начина


Благодаря ти,пробвах и двата начина и ефекта е същият. размених им местата и бавното превключване си остана на порт 2. най вероятно е порта или ключа.

спанополски 19-03-2020 20:08

Нека да споделя и аз моя опит за дайсек ключовете.Може да направя антиреклама ,но според мен по-важно е нещата да се изричат с истинските им имена за да бъдат предпазени другите потребители.В разстояние на 5 месеца ми горят два дайсека 8х1 и един 4х1,всичките ЕДИСОН.Длъжен съм да кажа,че продавачът беше коректен и ми смени и трите(единият даже не беше в гаранция),явно проблема е в производителя или може би съм имал лош късмет.За сравнение дасек от друг производител 4х1 ръждясал ,искривен пропит от влага и тотално скапан бачка без проблем вече 4_та година.

dzumba 20-03-2020 08:22

Цитирай:

Първоначално написано от Олимпус (Мнение524969)
бавното превключване си остана на порт 2

Тогава не използвай порт 2 или В, 39 го сложи на 3 или С,съответно и в настройките!

CITRON 20-03-2020 11:36

Цитирай:

Първоначално написано от братушка (Мнение524852)
Много зависи какъв дайсек. Всъщност мотор също е вид дайсек, в1.2 или 1.3.

Първия беше в1.0. Той може само да по Ттлучава команди, не пропуска команди през себе си за други. Когато после се появиха в1.1, в1.2... то в тях вече предвидиха възможност да пропускат през себе си команди за други дайсеци, вързани каскадно.
Не съм проверявал, но вероятно след дайсек 1.1 може да се върже и моторът. Но когато дайсекът е в1.0(2.0), то той само и единствено в края на верижката, след мотора.


Дайсек ключа за мотор обикновено е посочено ,че има мощност 400мА на входа или входовете. Вътре са по два управляващи транзистора в паралел. След Дайсек 1.0 също може да се свърже мотор.


Самите мотори работят на 5 волта, в тях има стабилизатор от 12 -18 на 5 в.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:48.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.