Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   MAX (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=296)
-   -   въпрос за Max hd s12 (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=20037)

Момчил Минков 28-05-2013 16:39

Цитирай:

Първоначално написано от BOBIKAT (Мнение251009)
Проблема решен.

Е кажи и ние да знаем как си го решил ;;601

BOBIKAT 28-05-2013 16:53

Цитирай:

Първоначално написано от Момчил Минков (Мнение251048)
Е кажи и ние да знаем как си го решил ;;601

Сложих друга линия от друг колега.

BOBIKAT 16-07-2013 08:19

Да не отварям нова тема. Преди повече от месец има токов удар, и понеже макса с телевизора бяха в един контакт, изглежда е заминал. Някакви възможности за ремонт, или за коша. На снимката е видно, че червения диод свети. От буксата до червения диод всичко грее, не се пипа, докато надясно е лед студен. Жълтия диод на мрежовата карта примигва слабо. Закачих го към рутъра, ама грънци. Зарядното вади към 12.2 волта. Като го закача на телевизора по hdmi, показва че има закачено устройство, но няма видео сигнал. Като го закача по чинчовете на CRT, AV-то примигва когато включа приемника и до там. Дали е заминало видеото? Или къде да замеря с мултицета да му видим къде е раната? Или направо в коша?;;601
Да се е бъгнал нещо и да не може да бутне? Префлашване през ком порта?

[IMG]http://picbg.net/u/54975/56357/thumbs/717462_fr.jpg[/IMG]

terminato 16-07-2013 09:30

Най в дясно на снимката ти почти по средата в близост до тунера има едно жълто, което много прилича на керамичен кондензатор но през него минава захранване. Примери го и ако е необходимо го окъси с тънка жица че да няма нещо наистина накъсо по-навътре, имах няколко подобни случая.

BOBIKAT 16-07-2013 11:23

Цитирай:

Първоначално написано от terminato (Мнение264246)
Най в дясно на снимката ти почти по средата в близост до тунера има едно жълто, което много прилича на керамичен кондензатор но през него минава захранване. Примери го и ако е необходимо го окъси с тънка жица че да няма нещо наистина накъсо по-навътре, имах няколко подобни случая.

Ако съм замерил правилно, крачетата на това жълтото свирят при просвирване, но на ток през него не минава нищо. Докато през червения диод минава към 1.5 волта. На онова оранжевото има знак на платката като X, само че едната линия е права, а пресичащата я е като вълнообразна. Половината на знака за безкрайност.

Момчил Здравков 16-07-2013 13:59

И аз да споделя моят проблем с този приемник, който от време на време се появява, но сега вече стана нетърпимо положението. Преди бях споделял, че имам проблеми с хоризонталната поляризация на всички спътници. Така, след известни манипулации, смених кабели, Ф-конектори, антени, конвертори и дайсеци (със и без), наскоро си сложих една вивакомска за 19.2Е, моторизираната кисне на 13Е - пускам приемника и на двата спътника хоризонталите работят около 10 мин. и сигнала изчезва, а на вертикалите няма проблем. Като побутам кабелите, връзките сигнала се застоява близо ден и пак изчезва, този проблем е вече няколко месеца наред с известни прекъсвания, след като съм сменил всичко, освен самият приемник. Та сега се чудя от къде да го почна и какво да правя, няма смисъл отново пак кабели да сменям, от 1 до 100, мисля за 2 варианта - смяна на софт или да го дам в сервиз ? Вие какво смятате и какво бихте ми препоръчали ? :)

вассил46 16-07-2013 15:06

Цитирай:

Първоначално написано от Момчил Здравков (Мнение264281)
И аз да споделя моят проблем с този приемник, който от време на време се появява, но сега вече стана нетърпимо положението. Преди бях споделял, че имам проблеми с хоризонталната поляризация на всички спътници. Така, след известни манипулации, смених кабели, Ф-конектори, антени, конвертори и дайсеци (със и без), наскоро си сложих една вивакомска за 19.2Е, моторизираната кисне на 13Е - пускам приемника и на двата спътника хоризонталите работят около 10 мин. и сигнала изчезва, а на вертикалите няма проблем. Като побутам кабелите, връзките сигнала се застоява близо ден и пак изчезва, този проблем е вече няколко месеца наред с известни прекъсвания, след като съм сменил всичко, освен самият приемник. Та сега се чудя от къде да го почна и какво да правя, няма смисъл отново пак кабели да сменям, от 1 до 100, мисля за 2 варианта - смяна на софт или да го дам в сервиз ? Вие какво смятате и какво бихте ми препоръчали ? :)

Според мен , проблема е връзката конвертор>приемник.

Момчил Здравков 16-07-2013 15:10

Не знам, проблемът е само при хоризонтална поляризация, другото е перфектно. Явно не правя хубаво връзките, окабеляването - вече това почвам да си мисля. Тия дни хубаво ще видя връзките - ако и тогава няма оправия - проблемът е само в приемника. Конверторите са нови, нищо им няма, кабелите също, или връзките, или софта, или пък нещо му има на приемника. Един от трите варианта ще излезе.

вассил46 16-07-2013 15:11

въпрос за Max hd s12
 
Извини ме! А напреженията на V и H как са?

Момчил Здравков 16-07-2013 15:12

Цитирай:

Първоначално написано от вассил46 (Мнение264301)
Извини ме! А напреженията на V и H как са?

Не знам, може и да има проблем в напрежението, конкретно с H.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 15:39.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.