Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Новини и мнения (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=155)
-   -   Проблем с сайта или браузъра (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=36656)

Светия Дух 05-07-2020 00:44

Цитирай:

Първоначално написано от yavor1 (Мнение532984)
Това е по света,но не и у нас!;)

Ние отдавна сме световни!
Ето статистика от Google Analytics да видиш, че и по света, не само у нас, ти четат локумите! ;;650

http://store.picbg.net/thumb/36/97/a65c3a3111fc3697.png

oldgraf 11-08-2020 11:31

Тези дни вие ли от тухо пипнахте нещо и се отваря по-добре сайтът. Преди оставаше да се мъчи с брояча известно време

Светия Дух 11-08-2020 13:07

Като каза брояча, трябва да се махне брояча на Тyxo от футъра, защото такъв сайт вече няма, а търси картинка от там и бави зареждането на страницата.
Хубаво би било да се сложи друго банерче на негово място, за да остане целия блок визуално центриран.

Мартинския 13-03-2024 22:54

Здр,
През гугле като се отвори сайта казва че домейна е изтекъл.
Успях по друг начин да се добера, но горе адреса е ww.w.dtv-bg.com
Какво става :s101

vasilstf 14-03-2024 00:18

Цитирай:

Първоначално написано от Мартинския (Мнение596460)
Здр,
През гугле като се отвори сайта казва че домейна е изтекъл.
Успях по друг начин да се добера, но горе адреса е ww.w.dtv-bg.com
Какво става :s101

Няма кой да поднови домейна. :lol15:

demmlik 14-03-2024 02:11

SQL
 
Аз лично ще имам два идентични сървъра - като желязо, на всеки ще има 3 оригинални файла за виртуалките (по един за всяка) + 3 резервни копия - ще си организирам някак крастосване на данните от функциониращия към резервния и най-важното ще направя опити - кога и за колко време мога да:
При проблем на една виртуалка - да стартирам по-старо копие. При невъзможност на същия хост - стартиране от резервния.
При отпадане на основния хост - пълна функционалност от резервата ... и всичко друго което може да се обърка.:s103

digimp 14-03-2024 04:21

Аз кликах доста пъти горе на ПОДНОВИ ДОМЕЙНА - исках анонимно да платя и системите автоматично да го пуснат - но не позволяваше никакви следващи стъпки.

Вероятно собственика сам си е оправил нещата.

;;650

111111 14-03-2024 07:04

Цитирай:

Първоначално написано от demmlik (Мнение596462)
Аз лично ще имам два идентични сървъра - като желязо, на всеки ще има 3 оригинални файла за виртуалките (по един за всяка) + 3 резервни копия - ще си организирам някак крастосване на данните от функциониращия към резервния и най-важното ще направя опити - кога и за колко време мога да:
При проблем на една виртуалка - да стартирам по-старо копие. При невъзможност на същия хост - стартиране от резервния.
При отпадане на основния хост - пълна функционалност от резервата ... и всичко друго което може да се обърка.:s103

Това е някаква нова идеология за сайт ;)

Не бъркай съхранението на данните с домеин пренасочването.
Двете са на различни места в топологията на интернет.

Код:

PS C:\WINDOWS\system32> .\nslookup.exe www.dtv-bg.com 8.8.8.8
Server:  dns.google
Address:  8.8.8.8

Non-authoritative answer:
Name:    www.dtv-bg.com
Address:  185.72.56.21

PS C:\WINDOWS\system32> .\nslookup.exe dtv-bg.com 1.1.1.1
Server:  one.one.one.one
Address:  1.1.1.1

Non-authoritative answer:
Name:    dtv-bg.com
Address:  185.72.56.21


vasilstf 14-03-2024 10:41

Цитирай:

Първоначално написано от demmlik (Мнение596462)
Аз лично ще имам два идентични сървъра - като желязо, на всеки ще има 3 оригинални файла за виртуалките (по един за всяка) + 3 резервни копия - ще си организирам някак крастосване на данните от функциониращия към резервния и най-важното ще направя опити - кога и за колко време мога да:
При проблем на една виртуалка - да стартирам по-старо копие. При невъзможност на същия хост - стартиране от резервния.
При отпадане на основния хост - пълна функционалност от резервата ... и всичко друго което може да се обърка.:s103

И като не подновиш домейна, оставаш само със желязото.


Цитирай:

Първоначално написано от 111111 (Мнение596465)
Това е някаква нова идеология за сайт ;)

Не бъркай съхранението на данните с домеин пренасочването.
Двете са на различни места в топологията на интернет.

Не е нищо ново, много сайтове работят на подобен принцип, като съхраняват данните на различни места, load balancer-и и тн. В случая се прави не толкова с цел да не ти отпадне сайта, а да не товариш една машина, която да клекне при повече заявки. В случай, че искаш сам да си хостваш сайта.

Но и това вече е в миналото, при наличието на всякакви все по-евтини и достъпни варианти за хостинг, cloud vps, dedicated, колокации и тн, това начинание малко губи смисъл. Защото срещу скромна месечна такса получаваш работеща машина, гарантирано 99,9% ъптайм, 24/7 поддръжка, включително и бекъп. А по описания начин от колегата - инвестиция в машини, ток, интернет, наем на сървърно помещение, човек, който да следи какво се случва. Съответно ако сам си движиш нещата, какво правим ако отпадне в 3 сутринта?

dolby 14-03-2024 17:11

Цитирай:

Първоначално написано от vasilstf (Мнение596466)
..... Съответно ако сам си движиш нещата, какво правим ако отпадне в 3 сутринта?

openstack би трябвало да свърши работа


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 09:30.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.