Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=149)
-   -   Yettel домашен интернет и телевизия (iptv) (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=48289)

TUISTERa 01-07-2023 21:16

Не, грешката е , че вие смятате като оператор. Обясних ви - при ползване на всичките 100 мегабита за 2 часа, не знам защо смятате, че не можете да ги достигнете или каквото и да е . Пускам днес микротика да чертае и ще се върна след седмица с реални данни . Нямам намерение да споря, а да изложа своята гледна точка, пари не давам да ми вярвате :) А за еона и 2гб на час - 16 гигабита, делено на 3600 е 4 мегабита ХД на 55 инча тв -
хахахахахахахахаххахахахахахахахаххахахахахахахахах

А на Слави искам да обясня - че когато няма риба и рака е риба, та при липса на алтернативи изобщо не говорим за каквито и да са сравнения, ама пак казвам - ако кабеларката зашие такива условия страдаме като за световно , иначе мобилките мое да ни лашкат както си искат...


Мобилните оператори ни учат от години на компромисни услуги, 80 процента от старите потребители тук нямаше да погледнат еон-а преди години заради гадното качество, гледахме тука как се издължават топки, некви японки с некви въжета, сравнявахме битрейти, а сега само гледаме дали има квадратчета на картината...

Българин 01-07-2023 21:55

Колега пускай какво искаш комбайни да жънат трактори до орат все ми е тая :):

Гадьо 01-07-2023 21:59

Цитирай:

Първоначално написано от Valkov (Мнение588885)
Грешката е че смятате че през цялото време мрежата се товари с пълния капацитет. Един Full HD видеопоток харчи усреднено 7-8 Mbit/s с пикове до 15MBit/s. 100MBit/s скорост ограничение заедно със 100GB денонощен трафик стигат за 4 денонощни видеопотока и още нещо но не много. Няма значение дали се гледа тубата или телевизия - трафика е еднакъв. Ъпдейтите на компютри и андроид устройства не могат да са по големи от обема на инсталираната ОС за компютрите и ОС и приложения за андроидите а те са на порядък по малки от 100GB. Мрежата се товари с пълния си капацитет през цялото време само от торентите ако са пуснати.


Не че нещо, но някъде някой да е споменавал, че IPTV-то за 2 часа ще източи 100ГБ интернтет? Да не говорим, че IPTV-то ако е от същия доставчик, едва ли ти го смята като интернет трафик.

bate_dino 01-07-2023 23:22

Цитирай:

Първоначално написано от angelvarna (Мнение588795)
Ето този комплект оборудване исках да ползвам:
https://i.ibb.co/qDY1ddc/Screenshot-...t-13-10-12.png

Монтира се лесно. Ето тук има инструкция: връзка.

Иначе от едно време (2011г) от Норвегия си бях взел един Теленорски 4G рутер. С него за известно време ползвах интернет на Булсатком във Варна, тъй като тогава все още нямаше доставчици в сградата където бях. :)
Ако взема план за 4 мобилен нет, бих ползвал пак това рутерче със сим картата.

Не ти трябва. Това ZTE са се юрнали и трите оператора да го раздават, уловката е че външната му антена е само за над 3 Ghz /т.е за н.нар. 5Г/ , като сложиш и шашавия и чуплив конектор да му намериш преходник или пигтейл към масов SMA или N.

vasilstf 01-07-2023 23:29

Цитирай:

Първоначално написано от Гадьо (Мнение588897)
Не че нещо, но някъде някой да е споменавал, че IPTV-то за 2 часа ще източи 100ГБ интернтет? Да не говорим, че IPTV-то ако е от същия доставчик, едва ли ти го смята като интернет трафик.

Точно това се замислих и аз. Вероятно телевизията минава по друг влан, както е при повечето доставчици и е напълно възможно да не се отчита трафик. И за тях би било по-добре да е така, защото иначе услугата наистина става неизползваема след няколко часа. Айде, да не са два, да са 4-5, пак е греда.
Що се отнася до общия трафик - питащия темата няма да ползва интернет само за иптв, а и за работа. Това значи минимум две устройства за него - лаптоп и смартфон. Като сложим жена, деца, всеки с по две устройства минимум, за какъв трафик говорим. И ако при една буря отпадне клетката в съседното село към която се закача на 5Г или пък се претовари от айфони върнали се на село за ваканцията, се губи смисъла от всичко.
Това може да се ползва като бекъп, но не и като основен канал за свързаност. И като няма адекватен доставчик, наистина най-добрия вариант остава старлинк. Вече въпроса е дали ще се влияе от метеорологични условия и други дразнители.

bate_dino 01-07-2023 23:40

Цитирай:

Първоначално написано от vasilstf (Мнение588899)
Точно това се замислих и аз. Вероятно телевизията минава по друг влан, както е при повечето доставчици и е напълно възможно да не се отчита трафик.

Е не е необходимо отделен ВЛАН , все пак преди да излезеш в Интернет си в техния ЛАН, а сталкера си вероятно са го вързали с билинга..
Цитирай:

И като няма адекватен доставчик, наистина най-добрия вариант остава старлинк. Вече въпроса е дали ще се влияе от метеорологични условия и други дразнители
Относително и всичко зависи ат конкретното място, така или иначе радиовълни и са податливи на външни влияния

Underworld 01-07-2023 23:44

Точно. Няма смисъл микротика да чертае. Чертал съм 1 седмица на опенврт и резултата от Еон е м/у 2 и 3 гигабайта на час.

Sent from my SM-S911B using Tapatalk

Valkov 02-07-2023 07:49

За да пиша с толкова увереност означава че съм пробвал. Преди време за други цели си взех вивакомския Unlimited 50 който беше с ограничения 50Mbit/s скорост и 100GB/денонощие трафик. Тогава вивакомци имаха и други планове освен 'безлимитните' и тези не бяха много желани та ограничението по скорост не се прилагаше. Миналия септември в къщата за гости в Несебър в която заведох семейството си попаднахме на кофти изградена и конфигурирана локална WIFI мрежа и в стаите ни нямаше покритие. Наложи се да ползвам телефона си като хотспот на който бяха закачени 2 тв бокса, лаптоп, 2 таблета и още 3 телефона. През лаптопа често се налагаше да достъпвам служебния си комп поради уговорка с работодателя че ще помагам при необходимост. Разбира се не отидохме на море да гледаме телевизия но двата бокса правеха по 3-4 часа дневно всеки. На телефона ми беше настроена аларма при достигане на 90GB денонощен трафик. Алармата не се обади нито вернъж а трафика беше в границите на 30-40GB денонощно при мксимално качество на телевизията като немалка част от него се генерираше от дистанционния достъп до работата и таблетите.

bu12tras 02-07-2023 08:03

Yettel домашен интернет и телевизия (iptv)
 
Реших вчера да си направя експеримент и пуснах Евроспорт 4К да върви нонстоп до преди малко.... Генерирания трафик за 24 часа е 41GB като има закачени 5 телефона и 2 лаптопа и от единия съм генерирал трафик до служебните компютри около 3 часа. Толкова от мен.
PS : на два от телефоните тубата е работила поне 5 часа.

Гадьо 02-07-2023 09:48

1Прикачено(и)
Цитирай:

Първоначално написано от Българин (Мнение588869)
до всички математици колко е вашия latency и jitter :s101


Като сървъра е на 300 километра от мен, за 12,73 лв. на месец, ама не мога да разбера това за какво те интересува?


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:36.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.