Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=149)
-   -   Всички канали на Нова в ХД от 1 октомври (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=47615)

vasilstf 14-10-2022 12:01

Цитирай:

Първоначално написано от TUISTERa (Мнение579298)
е ЩО такива глупости пишем ? Не на някоя пиратска, а на всички кбеларки ще излезе, все едно диема спорт хд не излезнаха при всички кабеларки? Или може би знаеш някой който не предлага каналите в хд ? Последни гламавите булсатци ги поуснаха в хд...
Ресурс има, 3-те канала могат да се съберат в транспондер и половина, които всяка кабеларка може да отдели. Въпроса е в търсенето...

А колкото до коментара на зумбата, при положение, че булсат вече не е собственост на булсат не виждам никакъв проблем да споделят с а1 един транспондер на симулкрипт на 39е и да си ги качат.


За 4К имах предвид. А1 защо още не са пуснали 4К канали на коаксиал, не е като да не предлагат в пакетите си, а все още поддържат dvb-c като услуга.

Що се отнася до пиратските - при мен на коаксиал има love nature, trt, ftv и не знам още какво на 4К.


Ако говорим за ХД звучи като глупости, да.

111111 14-10-2022 12:03

Цитирай:

Първоначално написано от TUISTERa (Мнение579298)
А колкото до коментара на зумбата, при положение, че булсат вече не е собственост на булсат не виждам никакъв проблем да споделят с а1 един транспондер на симулкрипт на 39е и да си ги качат.

Симулкрипта явно не им беше сила и навремето с Румънците.

Но за да се случат нещата при була, трябва да заменят приемниците.
Пълно е с приемници на SCART, RCA изводи,
а те и H264 и ААС не поддържат.

wassl 14-10-2022 12:13

Цитирай:

Първоначално написано от TUISTERa (Мнение579298)
не виждам никакъв проблем да споделят с а1 един транспондер на симулкрипт на 39е и да си ги качат.

И аз съм си мислил, толкова ли е невъзможно на 39е да има симулкрипт,
от полза и за А1 и Булсат.Например 5те HBO1,2,3,Cinemax1,2 HD/HEVC,
могат да се споделят, освобождава се и място а може и един общ
транспондер в HEVC за повече хд канали, включително и новите по
темата.Но големия проблем на Була е несменените приемници толкова
години, от там и капацитета, 7 транспондера са им предостатъчно иначе.
Мисля че има какво да се оптимизира, особено премахване на повтарящите
се сд- максове,диеми,евроспортове и др. + освободено място от симулкрипт
и може цял транспордер да освободят и да мине в DVB-S2/HD/AVC.

Mediadigital 14-10-2022 13:51

Ако Була мине на HEVC 3 SD транспондера минават на транспондер и половина HD каналите на HEVC транспондер ще се съберат 20 канала
без проблем за 4К каналите по 4 с HDR на транспондер един канал по 17mbits

oktay89 14-10-2022 14:41

Цитирай:

Първоначално написано от TUISTERa (Мнение579262)
Тестово тръгват на 17 октомври. С едно изключение, каналите на Диема Спорт ще са налични в 4к :)

От нито един 4к канал, да пуснат цели 3, малко ме съмнява. По-скоро си мисля, че ще има отделен Диема 4К канал. Дори големите оператори от рода на Скай имат по 1, макс. 2 спортни 4к канала.
Все пак ще е супер ако се случи. Дано да ме изненадат положително в понеделник. ОТ правата, които притежават имат достатъчно съдържание през уикенда, което се снима в 4к.
- Ф1
- Премиер лиг
- Бундеслига
- Лига 1
- Световно първенство

bu12tras 14-10-2022 14:44

То съдържание може да има въпроса е за какво плащат от Диема. 99% съм сигурен,че всичко ще е един буламач. Ъпскейл на СД към хд и хд към 4к , чудна родна картинка

TUISTERa 14-10-2022 15:06

Цитирай:

Първоначално написано от oktay89 (Мнение579309)
От нито един 4к канал, да пуснат цели 3, малко ме съмнява. По-скоро си мисля, че ще има отделен Диема 4К канал. Дори големите оператори от рода на Скай имат по 1, макс. 2 спортни 4к канала.
Все пак ще е супер ако се случи. Дано да ме изненадат положително в понеделник. ОТ правата, които притежават имат достатъчно съдържание през уикенда, което се снима в 4к.
- Ф1
- Премиер лиг
- Бундеслига
- Лига 1
- Световно първенство

Братле, давам ти инфо каквото са ми дали на мен, с официални параметри от нова, а ти дали се съмняваш не ми е интересно... Местят се в нова сграда, нови студиа, нова техника, нови камери, беийновете имат 4к на всички канали, всеки който пуска нещо ново в момента го пуска и в 4к. Ако не знаеш каква резолюция е тази която съм описал по-горе в техническите данни може да хванеш някой да ти я преведе. 100 процента от спорта вече е наличен в 4к, дали се излъчва в 4к това е друго нещо... За проткола, бг първенството го снимат те, така че няма никакъв проблем и то да е в 4к... Я кажи кое нямат в 4к ?

TUISTERa 14-10-2022 15:08

Цитирай:

Първоначално написано от vasilstf (Мнение579301)
За 4К имах предвид. А1 защо още не са пуснали 4К канали на коаксиал, не е като да не предлагат в пакетите си, а все още поддържат dvb-c като услуга.

Що се отнася до пиратските - при мен на коаксиал има love nature, trt, ftv и не знам още какво на 4К.


Ако говорим за ХД звучи като глупости, да.

Какъв е интереса ? Какво да ти пуснат ? Сравняваш лав нейчър със спорт в 4к? В Допълнение, както казах според мен ще има и вдигане на цената до 20 кинта лятото... Какво да ти вземат за тия канали дето си ги описал ?

vasilstf 14-10-2022 16:25

Цитирай:

Първоначално написано от TUISTERa (Мнение579312)
Какъв е интереса ? Какво да ти пуснат ? Сравняваш лав нейчър със спорт в 4к? В Допълнение, както казах според мен ще има и вдигане на цената до 20 кинта лятото... Какво да ти вземат за тия канали дето си ги описал ?

Нищо не сравнявам, казвам какво са ми пуснали. А защо не са пуснали спорт в 4К, техен проблем. Както предлагат цялото си съдържание за 15 лева, не им пречи да го пуснат. Сравнявах това, че освен тях никой не предлага 4К на коаксиал. Или поне не официално. Близу имаха такива мераци, но се спряха.

oktay89 14-10-2022 16:36

Цитирай:

Първоначално написано от TUISTERa (Мнение579311)
Братле, давам ти инфо каквото са ми дали на мен, с официални параметри от нова, а ти дали се съмняваш не ми е интересно... Местят се в нова сграда, нови студиа, нова техника, нови камери, беийновете имат 4к на всички канали, всеки който пуска нещо ново в момента го пуска и в 4к. Ако не знаеш каква резолюция е тази която съм описал по-горе в техническите данни може да хванеш някой да ти я преведе. 100 процента от спорта вече е наличен в 4к, дали се излъчва в 4к това е друго нещо... За проткола, бг първенството го снимат те, така че няма никакъв проблем и то да е в 4к... Я кажи кое нямат в 4к ?

Първо, благодаря, че сподели интересната информация с нас.
Второ, нещо ти куца информацията за чуждестранните оператори - Bein имат точно по един 4к канал (в катар и турция), другото им е HD. Да сравняваме Нова с оператори като Скай/Беин е мека казано смешно, нито са им на опита, нито на техниката, нито на финансовите възможности, нито на броя абонати.
- студиото на Диема (включително повторенията на полувремето) е в СД, с мега "специалиста" по всичко Нойзи, а другите имат репортери на стадиона и бивши играчи на отборите, които предстоят да играят
- беин имат права за Лига европа/Шампионска лига, а Диема ще въртят повторения през седмицата
- Нова ще снимат великата ЕФБет лига, а Беин ще снимат световното първество
.......

За това писах, че се съмнявам. Нека карат всичко по реда си. Крайно време е да има БГ спортен канал в 4к! Да се изместят в новата си сграда, да си оправят качеството на студиото, да пуснат в 4к всичко, за което имат права, било то с 1 или 3 канала.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:58.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.