Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   НОВИ СПЪТНИЦИ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=128)
-   -   Покритие на Eutelsat 36C - 36.0° E (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=29818)

SIRIUS 21-02-2016 21:38

най - сетне
 
Днес "издоих" антената. И така, 620 канала. 12073 и 12418 излезнаха към 20"30 часа. Нива съответно 50 и 53 %. Първият се гледа, но пикселизира. Вторият се гледа добре.
Смолян, Текател 120, Бест четворен.

bate_dino 22-02-2016 10:12

Цитирай:

Първоначално написано от Светия Дух (Мнение403289)
Нека bate_dino и Онджичек да пробват с техните бест-ове, ако искат.

Понеже нямах време да тествам през седмицата, а в събота валя в неделя най-накрая се опитах да тествам. Както се очакваше при моята конфигурация с 80 см антена /71x79/ и мултифийд център около 26-27 градуса естествено нищо не се получи, макар че на уреда /ws-6933/ на няколко трансондера се опита да захапе сигнал на приемник не излезе нищо. Мисля, че дори и преместване на центъра на Мултифийда и да изгреят каналите, за София си иска по-голяма антена за да държи сигнала и при лоши метео условия.
Иначе Беста ми е точно като показания на официалния немски сайт и ми го донесоха приятели преди време от Гермация.

бендо 22-02-2016 12:04

Колеги,аз не зная дали съм издоил антената,но тя е 90см. офсет с конвертор бест за кръгова(20лв.) и нивата са около 30% за слабите,и около 70% за силните(става дума за София);;650

Светия Дух 22-02-2016 12:13

Като брой канали колко се сканират?
Ако имаш време би ли проверил нивата по транспондери, като тук и тук, за сравнение?

sarivano 22-02-2016 15:59

Важно е колко транспондера кръгова поляризация излизат, а не каналното бройкаджийство:lol15: Защото ако ти правилно настроена 78-цата, линейни поляризации не трябва да "избиват"

oldman 22-02-2016 16:11

Как се настройва правилно, за да не излизат линейните поляризации?

Светия Дух 22-02-2016 16:15

Цитирай:

Първоначално написано от sarivano (Мнение403972)
ако ти правилно настроена 78-цата, линейни поляризации не трябва да "избиват"

Пак говорим различни неща. Защото нямам 78-ца. за N-ти път го казвам. И в подписа го пише перманентно, без да се налага да го повтарям. Но ти си явно изключение, със сигурност по здравословни причини и за теб трябва да се повтаря непрекъснато. А на 88-цата ми, айде да излезнат 2-3 линейни и пак да е изцедена, а? :lol15:

Цитирай:

Първоначално написано от oldman (Мнение403974)
Как се настройва правилно, за да не излизат линейните поляризации?

Завърти конвертора така че, кабелът му да сочи на около 5 часа (или на 11 ч., както е при мен) и след това финно си играй със завъртането му.

dzumba 22-02-2016 16:24

Все е тая ,пускаш го надолу прав,няма значение +/_ 10 градуса!

sarivano 22-02-2016 17:52

Цитирай:

Първоначално написано от Светия Дух (Мнение403975)
Пак говорим различни неща. Защото нямам 78-ца. за N-ти път го казвам....А на 88-цата ми, айде да излезнат 2-3 линейни и пак да е изцедена, а?

Вместо да пишеш Алабализми и Заклинаянията за бройки канали пишеш ясно и точно, "С моята 88-ца или с моите умения и моят прехвален конвертор 12 418 и 12 073 не излизат...ERGO...както съм си гледал 36B , така и продължавам да си го гледам, а 36C с изключиение на некои СД транспондери, остава моя розова мечта". Така е и коректно и точно. А не хвърляне на боб с бройка телевизии. От които някои с линейна поляризация. Добре настроената антена на 36Е, не "пропуска" линейни поляризации, а била тя и 88 см))) Повече Активност на Балкона, По-малко Заблуждения за Потребителите.

Цитирай:

Първоначално написано от Светия Дух (Мнение403975)
Завърти конвертора така че, кабелът му да сочи на около 5 часа (или на 11 ч., както е при мен) и след това финно си играй със завъртането му.

А ако беше се замислил за разпространението на кръговият сигнал нямаше да даваш "съвети" за завъртане и превъртане. Дзумба ти намекна, но кой да разбере:lol15:

Цитирай:

Първоначално написано от dzumba (Мнение403977)
Все е тая ,пускаш го надолу прав,няма значение +/_ 10 градуса!


Светия Дух 22-02-2016 18:46

Цитирай:

Първоначално написано от sarivano (Мнение403983)
прехвален конвертор ...@#%$#&%# ...По-малко Заблуждения за Потребителите.

С моя "прехвален" конвертор BEST са вече почти всички и се кефят, вместо да философстват дървено. :lol15:
За завъртането има значение макар и в части от децибела. Тук вероятно играе роля дали стойката на антената е идеално нивелирана. При мен най-добре работи на 5 часа и респективно на 11 ч. А за "превъртането" на 11 часа съм обяснил причината, която не се изненадвам, че отново си "пропуснал" да вденеш. Тук идеята е да може да се бутне конвертора максимално напред. Това би било полезно не на теб, а на други потребители с антени като моята, на която фокуса на лъча изисква такова разположение на конвертора за да се изцеди докрай минималния сигнал, който получава от 36C в София. Но ти едва ли би го осъзнал - важното е да си ляляш.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:20.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.