Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА RN MEDIAGROUP гр.Бургас - Цифрова кабелна телевизия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=407)
-   -   Цифрови програми на РН-ТВ Бургас (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=484)

pgi 20-08-2013 14:19

Купуваш си картата и гледаш всички цифрови телевизии, които са кодирани.

АПетков 11-09-2013 11:00

Цитирай:

Първоначално написано от netman (Мнение270331)
Добре ще ти ги напиша:
от Test HD 1 до Test HD 50 ... често се сменят и включват все де що може да се вземе от кака-та и доста пълнеж ... отиди в някой офис и ги разгледай ... дори и те не знаят какво са пуснали :lol15:




Хах, надули са цената ... преди беше 30 :)

Здравей,

гледам, че си навътре с РН мрежата. Можеш ли да ме светнеш на кой канал им върви ОТА поддръжката, че нещо конакс модула ми дава грешка (no access not activated status code 2) и дали ако картата преди това е била ползвана с тяхното СТБ не е заключена към него и затова да не отваря каналите директно с модул в ТВ-то?! Ще съм ти благодарен за отделеното внимание.

pgi 11-09-2013 12:53

Картата не се заключва.

АПетков 11-09-2013 13:22

Цитирай:

Първоначално написано от pgi (Мнение275229)
Картата не се заключва.

Значи аз съм каръкът - втори модул и не захапва картата :hammer:. На този от близалките ми дава "No access not activated (status code 1)", а сега пробвам с Конакс Проф. и изкарва същото съобщение, но статус кода е 2. Нямам си на идея какво означават и могат ли да се прескочат - питах чичко гугъл, ама никъде не мога да им видя значенията на тези статуси.

Северна 15-09-2013 09:48

Най-големият ни фал с избора на кабелен оператор беше присъединяването ни към RN! Успокоителното е, че само след няколко дни зора ни свършва...изтича ни времето, за което сме предварително заплатили! Нямаме търпение да се разкараме от "мрежата" на тази кабеларка. Това, което получихме за половин година е: нередовен и некачествен интернет и кабелна с кофти качество постоянно накъсващи, засичащи и замръзващи канали...Обажданията ни до офисът им за евентуално разрешаване на проблемите бяха безкрайни! Операторка на слушалката винаги се опитваше да ни вмени, че проблемът е в домът ни...я разбутан кабел, я нещо друго, което е пълен шит, защото у дома няма кой да прави такива белички /нямаме дете/деца/! Последно им звъняхме вчера, защото от сутринта всички канали засичат и замръзват с надпис "кодиран или лош канал"...След обаждането нещата се оправиха горе-долу, но днес отново от ранната утрин нещата са същите! Някъде в цивилизована държава, за подобни неудобства причинени на потребителите си, операторът ще има да им плаща обезщетения...., ама нали тук е България...:s104
Звъним им...заето...
Пишман станахме, че се подведохме! А бяхме се предварително информирали къде и защо да си дадем паричките. Човек обаче се учи от грешките си! НИКОГА ПОВЕЧЕ RN!!!

pgi 15-09-2013 15:09

Имат само 2-3 свестни техници, ако и те вече не са напуснали, останалите са пълна скръб, могат само кабели да опъват, иначе настройки на усилватели, повреди и други подобни са абсолютна нула.

АПетков 15-09-2013 16:16

Цитирай:

Първоначално написано от Северна (Мнение276082)
Най-големият ни фал с избора на кабелен оператор беше присъединяването ни към RN! Успокоителното е, че само след няколко дни зора ни свършва...изтича ни времето, за което сме предварително заплатили! Нямаме търпение да се разкараме от "мрежата" на тази кабеларка. Това, което получихме за половин година е: нередовен и некачествен интернет и кабелна с кофти качество постоянно накъсващи, засичащи и замръзващи канали...Обажданията ни до офисът им за евентуално разрешаване на проблемите бяха безкрайни! Операторка на слушалката винаги се опитваше да ни вмени, че проблемът е в домът ни...я разбутан кабел, я нещо друго, което е пълен шит, защото у дома няма кой да прави такива белички /нямаме дете/деца/! Последно им звъняхме вчера, защото от сутринта всички канали засичат и замръзват с надпис "кодиран или лош канал"...След обаждането нещата се оправиха горе-долу, но днес отново от ранната утрин нещата са същите! Някъде в цивилизована държава, за подобни неудобства причинени на потребителите си, операторът ще има да им плаща обезщетения...., ама нали тук е България...:s104
Звъним им...заето...
Пишман станахме, че се подведохме! А бяхме се предварително информирали къде и защо да си дадем паричките. Човек обаче се учи от грешките си! НИКОГА ПОВЕЧЕ RN!!!

Е, не така с лошото, де. Че имат някой друг кусур имат, но чак такава трагедия не са. И поне лично за мен са най-добре от кабелните оператори в Бургас. Бях едно време абонат на Кейбъл Тел и оттам избягах точно, защото нямаха никакво отношение към клиента и качеството беше под критика. Сега като са Близу сигурно качеството е подобрено, но чета и чувам, че отношението никак не се е оправило. За СКАТ също имам преки наблюдения и там не е по-добре,най-малкото защото там си зависима от шефа им - могат да ти махнат някоя от основните програми, защото той се е нацупил как са му отразили някоя партийна сбирка :lol15:. И ти остават вариантита на мобилните оператори с техните "промоции" и договорчета с години. Така че добре помисли, дали няма да стане "от трън та на глог". А за интернета си има решение - диференцирай си го. Аз например си ползвам от УНАКС и така шанса да се прецака едновременно и ТВ и нет е минимален (не че не се случи, когато мина товара на ЛУКОЙЛ по улиците и накъса де що имаше кабел:e085:, но пък да е жива и здрава цифровизацията ). Да, малко по-скъпо идва, но пък имаш винаги варианти.

Цитирай:

Първоначално написано от pgi (Мнение275229)
Картата не се заключва.

Малко продължение и по моя проблем с СА модулчето. Вчера отидох до един от офисите им да ги питам и доколко е вярно не знам, но служителката ми обясни, че картата е вързана в системата им със съответното СТБ, което са ми предоставили.

pgi 15-09-2013 21:22

Това не го знам, не знам и каква ти е картата, но днес един приятел тества карта и в приемник, и в телевизор и не беше заключена, а картата е взета през седмицата от офис Камено.

АПетков 16-09-2013 09:49

Цитирай:

Първоначално написано от pgi (Мнение276195)
Това не го знам, не знам и каква ти е картата, но днес един приятел тества карта и в приемник, и в телевизор и не беше заключена, а картата е взета през седмицата от офис Камено.

Възможно е, не споря. Просто предавам думите на служителката, а и нямам под ръка СА модул, който лично да съм видял да работи в РН и да го пробвам с моята карта. Двата модула, които имам са с хардуерна рев. 2.7.. и софт. вер. 4.0.2, ако е от значение. Може би те не са в час със сигнала, който подава РН :s101.

pgi 16-09-2013 14:55

Че те повечето от техниците им си нямат хабер от тия работи, ти очакваш касиерката да разбира!

Северна 16-09-2013 17:31

Цитирай:

Първоначално написано от АПетков (Мнение276127)
Е, не така с лошото, де. Че имат някой друг кусур имат, но чак такава трагедия не са. И поне лично за мен са най-добре от кабелните оператори в Бургас. Бях едно време абонат на Кейбъл Тел и оттам избягах точно, защото нямаха никакво отношение към клиента и качеството беше под критика. Сега като са Близу сигурно качеството е подобрено, но чета и чувам, че отношението никак не се е оправило. За СКАТ също имам преки наблюдения и там не е по-добре,най-малкото защото там си зависима от шефа им - могат да ти махнат някоя от основните програми, защото той се е нацупил как са му отразили някоя партийна сбирка :lol15:. И ти остават вариантита на мобилните оператори с техните "промоции" и договорчета с години. Така че добре помисли, дали няма да стане "от трън та на глог". А за интернета си има решение - диференцирай си го. Аз например си ползвам от УНАКС и така шанса да се прецака едновременно и ТВ и нет е минимален (не че не се случи, когато мина товара на ЛУКОЙЛ по улиците и накъса де що имаше кабел:e085:, но пък да е жива и здрава цифровизацията ). Да, малко по-скъпо идва, но пък имаш винаги варианти.



В какъв смисъл "не така с лошото, де"? Аз съм клиент и искам да ползвам това, за което съм платил! Ако ти нямаш подобни изисквания си е твой проблема! А то Е проблем! Вече трети ден няма нормално излъчване...Звънях, заето...За уикенда се лишихме от кабелна. Пращене, насичане, накъсване, замръзване и каквото се сетите още. При първото ни свързване с тях днес ни попитаха какво е положението с кабелите у дома ;;516
Добре са си кабелите, защо? Просто няма кой да пипа там, където не му е работата... Проблема не е в кабелите, проблема е в скапаната кабеларка! За шест месеца ползване сме звъняли повече от 20 пъти и всеки път имаме домашно посещение от техниците, които нахълтват като хиени, газейки с мръсни обувки всичко по пътя си! Проблемите ви, драга кабеларко не са в домовете на абонатите ви! Проблемите ви са някъде навън, по трасето...
Относно интернета...най-добрия нет в Бургас е на ИлюжънНет. При ползване над три години, никакви проблеми...бърз интернет и компетентно обслужване! Такса - 120 лв. на година при предплащане за цялата година.

Дезео 16-09-2013 17:44

Цитирай:

Първоначално написано от Северна (Мнение276370)
Относно интернета...най-добрия нет в Бургас е на ИлюжънНет. При ползване над три години, никакви проблеми...бърз интернет и компетентно обслужване! Такса - 120 лв. на година при предплащане за цялата година.

Можем много да спорим кой е най-добрия нет в Бургас.но темата обаче е за РН, така че нека не спамим излишно. ;;650

netman 16-09-2013 18:14

Цитирай:

Първоначално написано от Северна (Мнение276370)
Относно интернета...най-добрия нет в Бургас е на ИлюжънНет. При ползване над три години, никакви проблеми...бърз интернет и компетентно обслужване! Такса - 120 лв. на година при предплащане за цялата година.


Спама моля в отделна тема ... тука си пишем за тнтм Ръ Нъ.

Оффтопик// идеята на Димо за активна подземна оптика е добра и в центъра на бс е изпълнена чудесно, ама питай някой от релейните Маринка, Извор, хеле остатъците от мрежата на картофа в Камено и ще замаш малко по-разли възгледи.

Така по останалите теми:

1. Отде пари за лиценз за chipset pairing на картите бре ... споко, касиерките там не ги избират по ЕнтелЕгентност, има си др крАтерии ;;573.

2. SmartDTV, Telenor 4.0, Технисатския и Про камовете бачкат без проблем ... останалите или не или с ядове, хеле пъ универсалните.:s101

3. Пиги много голяма бройка им даде на чуващите петела там - бая народ се изнесе или преквалифицира, пък останалите се издигнаха ;;516.

4. @Северна ... сблъскали сте се с реалността - честито съболезнования ;;basi

Северна 17-09-2013 07:54

Цитирай:

Първоначално написано от Дезео (Мнение276371)
Можем много да спорим кой е най-добрия нет в Бургас.но темата обаче е за РН, така че нека не спамим излишно. ;;650

Като не искате спам, обърнете внимание на този, който предизвиква спама!
И още нещо...поста ми беше адресиран именно по темата за RN, но само двама от вас взеха участие. Останалите се включвате, когато трябва да се направи забележка на някого, за нещо! Типично по български...
ЧАО :;820

Дезео 17-09-2013 08:09

Цитирай:

Първоначално написано от Северна (Мнение276506)
Като не искате спам, обърнете внимание на този, който предизвиква спама!
И още нещо...поста ми беше адресиран именно по темата за RN, но само двама от вас взеха участие. Останалите се включвате, когато трябва да се направи забележка на някого, за нещо! Типично по български...
ЧАО :;820

Имах в предвид аз, ти и някой друг да почнем спорове кой е най-добрия доставчик на интернет в Бургас в темата за РН.
И понеже споменаваш типични български черти виж се и ти - щом един е поспамил реши да следваш принципа - един да пръдне, останалите ще се н*серат....
Аз също попадам в тази групичка спамери, но поне за щастие отдавна избягах от РН за да споделям приключения с техници.
Лек ден.

АПетков 17-09-2013 10:14

Цитирай:

Първоначално написано от Северна (Мнение276506)
Като не искате спам, обърнете внимание на този, който предизвиква спама!
И още нещо...поста ми беше адресиран именно по темата за RN, но само двама от вас взеха участие. Останалите се включвате, когато трябва да се направи забележка на някого, за нещо! Типично по български...
ЧАО :;820

Предполагам, че трябва да съм аз този, който според тебе е предизвикал спама. Не знам защо така приемаш нещата, след като просто имах предвид да не изпадаш в крайности. И ти дадох примери, че като оплюеш някого и скъсаш синджира, може да се окаже, че ще затънеш повече, защото и другите на пазара не са цъфнали цветя, но ... изборът си е твой, както и парите. А темата си е РН и ще си остане тази. Аз пък лично съм доволен от качеството на ТВ - може да е от района в който живея, може да е натовареността на мрежата при мен, не знам, но не мога да се оплача. За интернета им, знаех, че не е нещо особено и въобще не си направих труда да пробвам, а после да се оплаквам. Относно обслужването - да, има какво да се желае, но някакви фрапантни проблеми не съм имал и когато съм се обръщал към служители и техници, винаги са се отзовавали. Може би ключът се крие в това, че както почукаш, така и ще ти отговорят. Относно компетентността на служителите им - не мога да коментирам, след като аз съм лаик в областта. Да, като почна да се интересувам от нещо, понякога ставам по запознат от поставените лица зад бюрата (благодарение и на тези форуми), но въпреки всичко тази област ми е доста далечна. И пак ти казвам - това е лично мое мнение към този момент - всеки си има своя мироглед, но крайностите не помагат на никого. А типично българско е все другия да е виновен и да не поглеждаш в собственото си дворче. Поздрави и хубав ден ;;513

АПетков 17-09-2013 10:27

Цитирай:

Първоначално написано от netman (Мнение276374)
Спама моля в отделна тема ... тука си пишем за тнтм Ръ Нъ.

Оффтопик// идеята на Димо за активна подземна оптика е добра и в центъра на бс е изпълнена чудесно, ама питай някой от релейните Маринка, Извор, хеле остатъците от мрежата на картофа в Камено и ще замаш малко по-разли възгледи.

Така по останалите теми:

1. Отде пари за лиценз за chipset pairing на картите бре ... споко, касиерките там не ги избират по ЕнтелЕгентност, има си др крАтерии ;;573.

2. SmartDTV, Telenor 4.0, Технисатския и Про камовете бачкат без проблем ... останалите или не или с ядове, хеле пъ универсалните.:s101

3. Пиги много голяма бройка им даде на чуващите петела там - бая народ се изнесе или преквалифицира, пък останалите се издигнаха ;;516.

4. @Северна ... сблъскали сте се с реалността - честито съболезнования ;;basi

По т. 2 - Добре де, netman, аз разполагам, както писах по-горе, с модул от Близу и Конакс Смит Професионал - в инфо менюто на ТВ отн. СА модула и за двата дава, че са на Теленор и съответно са софт. вер. 4.0.2., но и при двата ми дава No accsess/not activated (status code 1 или 2, съответно за Близу/Смит) Макар че вчера четох във форума на Близу, че всички с тази версия и надолу не стават - дали е вярно не знам (макар че все повече започвам да се убеждавам :hammer:).
А ти като по-запознат, имаш ли идея РН имат ли канал за ОТА даунлоуда или действа само на СТБ им? Да пробвам и този вариант дали може да се ъпдейтнат или са за жълтият контейнер :).

netman 17-09-2013 13:41

Значи ... OTA си е ъпдейт на софтуера на приемниците ... на теб ти трябва канал, на който да върви ъпдейт на картите (емм) ... последния принципно би тр да може да се вземе от всеки кодиран канал - последно май на бнт1 сме тествали с един смартдтв модул, но той си разпозна картата от самото начали, само датата не беше активирана.

Та оттук трябва да сме сигурни по 2 въпроса:

1. Картата изобщо работи ли ? В сми има ли платен абонамент и разкодира ли в някое устройство?

2. Телевизора коректно ли разпознава кам-а и ако да, като се влезе в менюто му разпознава ли картата и какъв е subscription status-а й ?


п.с. SMIT е китайски шит бил то и Pro версията ... избягвай ги за в бъдеще.

п.с. Ако очакваш по OTA да ти се ъпдейтне софта на кама - тва нема къ да се случи (не от техническа гледна точка ест) ;;573

АПетков 17-09-2013 15:56

Цитирай:

Първоначално написано от netman (Мнение276570)
Значи ... OTA си е ъпдейт на софтуера на приемниците ... на теб ти трябва канал, на който да върви ъпдейт на картите (емм) ... последния принципно би тр да може да се вземе от всеки кодиран канал - последно май на бнт1 сме тествали с един смартдтв модул, но той си разпозна картата от самото начали, само датата не беше активирана.

Та оттук трябва да сме сигурни по 2 въпроса:

1. Картата изобщо работи ли ? В сми има ли платен абонамент и разкодира ли в някое устройство?

2. Телевизора коректно ли разпознава кам-а и ако да, като се влезе в менюто му разпознава ли картата и какъв е subscription status-а й ?


п.с. SMIT е китайски шит бил то и Pro версията ... избягвай ги за в бъдеще.

п.с. Ако очакваш по OTA да ти се ъпдейтне софта на кама - тва нема къ да се случи (не от техническа гледна точка ест) ;;573

Здравей, netman

По 1. Карата е активна - от годишните промоции (ама тези по 30 лв :) ) и работеше в техния приемник.
По 2. Предполагам че правилно се разпознава, тъй като виждам данни и за модула (изписва данни за CI, произв. за Теленор), също така ми показва в subscription status, че има достъп от 01.09 до 30.09 (месец за месец), макар че в интерес на истината миналата седмица ми смениха картата с нова (какво ли не пробвам) и сега показва начален период 01.09.2013, а срещу него по памет 01.01.1900 и на следващ ред краен период 30.09.2013 - 31.01.1900. Иначе си изписва и име на оператора, т.е. ТВ-то я вижда, чрез модула.
За СМИТа и сам вече се убеждавам, а относно ОТА-та, те разбирам ;), но човек трябва да пробва всичко.
Абе накрая важното е ние да сме живи и здрави, пък ако ще да стане ;;650

netman 17-09-2013 17:57

За новата карта ако тва за 1990 е на първи ред, а актуалното на втори - значи е активна.

Най-добре звънни на 056/810-273 и искай да говориш с техническия ... само той може да погледне за какво става дума.


Ето нещо любопитно от нета:

http://slujba.com/opinions/opinion/view/5539

http://slujba.com/%D1%80%D0%B0%D0%B1...B7%D0%B8%D1%8F

pgi 17-09-2013 21:32

Брей, мрежа, ще кажеш че някой от нас двамата го е писал това.

netman 17-09-2013 21:43

Някой по-вътрешен ще да е бил, някой неща даже не ги бях и чувал ;;basi

АПетков 20-09-2013 09:44

Цитирай:

Първоначално написано от netman (Мнение276603)
За новата карта ако тва за 1990 е на първи ред, а актуалното на втори - значи е активна.

Най-добре звънни на 056/810-273 и искай да говориш с техническия ... само той може да погледне за какво става дума.


Ето нещо любопитно от нета:

http://slujba.com/opinions/opinion/view/5539

http://slujba.com/%D1%80%D0%B0%D0%B1...B7%D0%B8%D1%8F



Както казах по-нагоре, съм все още лаик в тази област. Вчера реших да прибера модула на Близу в кутийката и я разгледах и - О, изненада ..., който не чете няма как да му се получи. Там си е написано, че е за МРЕG2 и нищо за 4. То толкоз реклами и набиване в главата покрай тази цифровизация, ама на ... Предполагам и другият модул е същата история, след като версията му е същата (нищо, че е Смит Проф.). Между временно пробвах с работещ модул от СКАТ и ТВ-то грейна ;;675. Е, радостта бе кратка, щото трябваше да го върна, но поне сега знам къде е грешката.
Благодаря на всички за обърнатото внимание. ;;650

TUISTERa 22-09-2013 08:58

Колега, модула не би трябвало да има общо с мпег2 или 4, за това отговаря телевизора. Модула отключва каналите и най-вероятно имаш проблем с него. Дай го на някой от рн да го проверят при тях , може би да го ъпдейтнат, или да си решат проблема с него.
Има модули които добавят мпег4 към мпег2 телевизори, но не и този. Ако проблема ти е в мпег2/4 щеше да имаш звук без картина.

АПетков 23-09-2013 09:55

Цитирай:

Първоначално написано от TUISTERa (Мнение277582)
Колега, модула не би трябвало да има общо с мпег2 или 4, за това отговаря телевизора. Модула отключва каналите и най-вероятно имаш проблем с него. Дай го на някой от рн да го проверят при тях , може би да го ъпдейтнат, или да си решат проблема с него.
Има модули които добавят мпег4 към мпег2 телевизори, но не и този. Ако проблема ти е в мпег2/4 щеше да имаш звук без картина.

Мдам, явно си прав. Близу модула е за жълтия контейнер - пробвах го с карта на Близу в техен офис и си даде пак същия статус 1. И техника каза, че явно е вързан с някоя тяхна карта. За другия нямам идея дали ще може да стане. То стана вече турски сериал, ама вече ми е само от интереса, дали ще може да се оправят :s101;)

М.Трендафилов 10-10-2013 22:41

Прочетох напред в темата, че приемника (TOPFIELD TF7700HCCF) които си взех няма да мога да го подкарам на RN-а така ли? Няма смисъл да се мъча?:s101

mitaka-bs 15-10-2013 07:05

Цитирай:

Първоначално написано от М.Трендафилов (Мнение282371)
Прочетох напред в темата, че приемника (TOPFIELD TF7700HCCF) които си взех няма да мога да го подкарам на RN-а така ли? Няма смисъл да се мъча?:s101

Отиваш на настройки, слагаш паролата която имаш за приемника - мисля беше 359887055555. ПОказва ти се менюто за инсталация. Влизаш вътре и слагаш на ръчно търсене на канали. Първоначалната честота да е 250000! 6875/ QAM 264 и даваш да търси. Аз съм с тоя приемник и съм мнодо доволен! Нищо общо с булшит - боклуците дето ги слагат от РН като качество на картината!

ЦВК 15-10-2013 08:23

Цитирай:

Първоначално написано от mitaka-bs (Мнение283277)
...слагаш паролата която имаш за приемника - мисля беше 359887055555...

Само ще си позволя да поправя Митака - 359889055555

М.Трендафилов 21-10-2013 21:27

Благодаря и на двама ви, по-миналата събота след няколко дневни бъзикания открих честотата от обикновения приемник и го настроих, проблема ми е до момента с чести накъсвания, явно ми е слаб сигнала. Ще видя дали мога да реша и този проблем ;;650
Само да допълня QAM е на 256 ;)

спидер 04-11-2013 22:20

Прочетох на предните страници че отново са пуснали карти за всички канали по 49лв. но тъй като постовете бяха от лятото искам да попитам има ли ги още, по касите ли ги дават или където преди продаваха тези по 30лв. и тези новите отварят ли пак абсолютно всички канали или не съвсем всички? Защото в последната ситуация се оказах днес -гледам на всички платени и HD "no access" След няколко обаждания и като си припомних се оказа че октомри ми изтича предната карта (от 30лв) с която бях забравил този надпис, но пък бях предплащал обонамента което вървеше с 3 месеца уж всички платени канали и ме увериха, че просто новите 3 месеца ще се насложат след изтичането на текущия ми тогава абонамент. Да ама не - активирали ми отново старата карта (която по чудо намерих) но се оказа и че около 15 канала (предимно HD вкл всички научно-популярни) не се отварят. След още няколко обаждания ми обясниха че те всички HD не били платени, а просто бонус, а пък тия 15 били някакъв супербонус който бил спрян но така или иначе не влизал в пакетите така че нямам основания да претендирам. Как ли не настоявах да ми кажат какво трябва да направя за да имам ВСИЧКИ канали, но ме прехвърляха от техници към офиси, накрая уж обещаха да отнесат въпроса ми към някаква управителка която уж щяла да ми се обади но още чакам. Изобщо абсурдна ситуация -дълго дори отричаха или се правеха че не знаят че има такива канали, сякаш пазят някаква омерта вместо да се стремят да предлагат и рекламират услугите си които така и така осигуряват.

гогоди 23-12-2013 09:45

Здравейте, ползувам приемник topfield tf7700hccf за приемане на RN кабелна телевизия но страшно много ми насича каналите, смених го с друг (SATCOM) които си закупих и там проблеми нямаше но менюто му е отвратително и искам да се върна на topfilda, въпроса ми е проблема от хардуера на приемника ли е или просто с този приемник насичат каналите на RN?
Мерси предварително за отговора

pgi 26-12-2013 10:53

Нещо му има на приемника, с този модел принципно няма проблеми и се гледа нормално. Виж първо за изсъхнали кондензатори по захранването.

М.Трендафилов 30-12-2013 07:49

Прегледай също окабеляването и буксите ако не са стегнати добре също може да имаш проблем с насичането.

спидер 30-12-2013 17:04

Никой не ми отговори на въпросите преди 2 месеца ама понеже днес ходих пак да си плащам и пак ми вдигнаха кръвното с глупостите които повтарят от години - че HD каналите били бонуси и скоро може да ги спрат или пакетират (което слушам поне от 2г) и няма начин да си платя и гарантирам гледането им, и въпреки че след предния случай все пак най-накрая ми ги пуснаха (почти всички) но подозирам че след изтичането и на текущия ми абонамент ще се получи същата ситуация,пак питам:
Има ли някакъв начин, място, парола... да си купя абонамент или карта подобна на тези които бяха от 30лв. с която да не виждам "no access" и въобще да нямам грижи дори и срещу доста по-висока сума?

гогоди 31-12-2013 09:41

Мерси за отговорите, ще проверя кабелите и ще занеса приемника на сервиз да го погледнат.
Преди 2-3 дена си платих кабелната за една година и като бонус получих абсолютно всички програми за 6 месеца, като казаха да проверявам всеки месец за промоции, евентуално за да го удължа за цяла година и мисля че това е всичко засега от тях, дано не сам закъснял с отговора си

спидер 31-12-2013 12:54

Цитирай:

Първоначално написано от гогоди (Мнение296412)
.
Преди 2-3 дена си платих кабелната за една година и като бонус получих абсолютно всички програми за 6 месеца, като казаха да проверявам всеки месец за промоции, евентуално за да го удължа за цяла година и мисля че това е всичко засега от тях, дано не сам закъснял с отговора си

Не си закъснял ама като казваш "абсолютно всички" това включва ли научно-популярните HD, FILM+HD, Скат...? Защото според моя опит нормалните им промоции които предлагат на касите (12м +6м всички ПЛАТЕНИ) оставят около 15 кодирани канала - така беше преди да взема картата от 30лв, така е и след нея. Вярно както казах след дълги разправии накрая ми пуснаха тихомълком последния път почти всички (без Скат) ама не искам всеки път да минавам през тази процедура и да зависи от кефа и ината на някоя служителка

гогоди 02-01-2014 09:57

Само СКАТ я няма , ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА НА ВСИЧКИ

Ламерът 02-01-2014 10:02

Струва ми се че скоро ще изгреят BeIN спортовете в мрежата на РН. Гледам са завъртяли най голямата си антена която не беше мърдана над 10 години. По мои предположения гледа към 25,5е.

дидко 04-02-2014 12:31

На някой от вас които имате модули работят ли ви BeIN HD каналите или са махнати?

Пешо Параболата 04-02-2014 12:35

да
 
Работят BeIn каналите - общо 6 на брой. ;;650


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:15.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.