Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Разгорещени дискусии (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=332)
-   -   Българи !Върнете се в България ! (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=37844)

турбо 15-08-2015 01:13

Е при тях си пиша за нещата които ме интересуват, понякога на руски но повече на английски защото ми е по лесно. Не съм живял там не съм запознат с проблемите им от първо лице, докато за България още си спомням пък и и се чувам с роднините. Повече използвам английски от колкото бг, грешките на български не са ми приоритет понеже дори в България използвах повече английски от колкото бг. Всички фирми които работих в Бг бяха outsourcing към американски клиенти. Дори така модерните ит фирми те подготвят за миграция, всеки ден общуваш с чужденци да в България или където са те какво значение има освен ако не те тресе някаква особена любов към България. Така че за връщане трябва много да го искаш, за да го направиш.
Дори за ВалчоП които спрягате, той спомена за пенсионер в България но като наближи живот и здраве пак може да си говорим. Ако ти понесе някъде и избуташ няколко години мисля че връщането е трудно, дори парите не са фактор според мен. Дали Дъблин или София за мен е все тая, е да езикова разлика но се свиква с времето.
Относно българският език да все още ми е роден защото имам акцент, но пък сина ми няма, а има английски акцент на българският ;)

турбо 15-08-2015 01:41

Ето виж каква е реалността която подобно на политици запазвате, реших да прегледам новините и това е една от последните в дир.бг Какво ти връщане.
Цитирай:

Изповедта на Стефан:*
"КАКВО ДА ПРАВИМ В БЪЛГАРИЯ? ?????????? Навсякъде, където и да погледна виждам завист, злоба, омраза, корупция... Аз съм почти на 12 години и вече ми е дошло, както се казва до гуша... Никой не го интересува как едно дете по неволя е принудено да свири на улицата, за да си плати урока по пиано,тамбура, акордеон, народно пеене. Къде е министерството на културата??????? Ами пари за конкурси? ??????? Нали опита се добива от състезанията??? На всичкото отгоре казват, че прося.... Всичко каквото съм събрал съм го вложил в изкуството...., защото на България не й трябват талантливи хора..."

*Коментари (254)

Didko 15-08-2015 23:13

Цитирай:

Първоначално написано от Brian (Мнение383115)
Ами това са "златните белезници", които държат хора като мен и жена ми в България. Притежаващи недвижими собствености, получаващи що годе прилични доходи. Защо да рискуваме всичко това и да гоним Михаля? Или да рискуваме и да задвижим някакъв по-сериозен бизнес? Всички образовани българи, които сме останали тук сме така - със "златните окови" приковани.

Това не е вярно, стига да ти стиска. Аз емигрирах с ипотека на апартамент и два гаража в квартал Витоша (Сф). Първата година след миграцията плащах вноски и стоше празно, сега вече импотът е под наем. Ипотеката я ликвидирах със заеми от роднини и приятели и по груби сметки до 1 година съм на чисто (а ипотеката свършваше 2028 - 4 месеца преди бала на голямата дъщеря). ;;650

Трябва да се поживее зад граница поне година-две за да осъзнаеш колко много неща са сгрешени у нас освен тези, с които се сблъсваш в първо лице.

Дали ще се върна? Най-вероятно, някой ден...
Дали ще остана в чешко? Кой знае...

Brian 15-08-2015 23:22

Каква ипотека, приятелю? Говоря ти за недвижима собственост, която не е ипотекирана. Не знам защо всички се правите на разбирачи, че като живеете в чужбина виждате нещата по-добре. Ми то свако ми 30 години ТИР кара, шо не го сложиха поне зам. министър на транспорта? Аз "запада" го виждам от първо лице ежегодно като турист, а за другото чета по форумите ;;573
А да вземаш заем за да погасиш заем??????????????? Манталитет български! Ако беше толкова курназ дето се правиш, щеше да си рефинансираш заема от там откъдето си сега. Упс забравих... там нямаш никакъв кредитен рейтинг:worry:
Нищо лично, просто човек трябва да прецени кога и пред кого да се "прави".

Didko 15-08-2015 23:36

Цитирай:

Първоначално написано от Brian (Мнение383381)
... Упс забравих... там нямаш никакъв кредитен рейтинг:worry:
Нищо лично, просто човек трябва да прецени кога и пред кого да се "прави".

Жалко, но ти сам си си пример за "манталитет български", както го нарече :)
Чешката райфайзен ме ухажва по всякакъв начин и от няколко месеца се радвам на привилегии като https://www.eliteprogram.cz/en/about, но да кажем, че получхме предложение, на което не можахме да устоим относно ипотеката.
И да, аз все още плащам данъци в БГ, което ме прави не по-малко заинтересован как се харчат тези пари. Имам и собственост! Що не стана и ти тираджия като свако си, ам пишеш if-ове кат' алтав? :worry:

турбо 15-08-2015 23:48

Аз потвърждават същото получаваш ли си заплатата в дадена банка и си с постоянен трудов договор няма проблем. На един румънец му отпуснаха 180000 за ипотека шест месеца след като пристига, тоест веднага след като договорът му стана постоянен. Мен скоро ми предлагаха ипотечни заем, викам си нека сметнат да видим, казаха 250000 няма проблем при условие че жена ми беше безработна тогава. Сега работи така че може да отпуснат дори и повече, друг е въпросът че още ми е рано да мисля за инвестиции тук.

Това за кредитния рейтинг е най-вече валидно за Щатите там се казва credit score.

Brian 16-08-2015 00:05

Може ли, моля се от сърце точно на мен за банки да не ми приказвате :worry:
Ама вие си ги вземайте кредитите бе, нали бат ви Брайън трябва да ходи на Алпите зимъска ;;513

турбо 16-08-2015 00:09

Аз поне не съм тръгнал да ги взимам, но ти изказваш много общо, и твърдението ти не е вярно. Ти колко кредита си теглил като живущ в държава от западна Европа?

Didko 16-08-2015 00:11

Що ве майна? Имам стаж като служител в БГ банка 3 години и още близо 5 като системен интегратор в няколко от най-големите в БГ. Ти като си програматор и явно пишещ банков софтуер, да не си в БанкСофт? ;;573

турбо 16-08-2015 00:17

Аз работих няколко години в It отдела на santander consumer USA, така че съм наясно как стои въпросът с кредитите в щатите и съм наясно как са и в Ирландия. Работил съм данни от experian, equifax and transunion, можем да си поговорим доста за credit score. Brian нас няма как да ни пратиш за зелен хайвер като останалите неуки.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:11.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.