Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=184)
-   -   Сензор за линеен мотор (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=12118)

Васил 22-11-2010 10:12

Сензор за линеен мотор
 
Купих си позиционер LEETH но не мога да го подкарам.Имам съмнения,че не работи рид ампулата на мотора(Super pawer jakc).Извадих я и я замервам с мултицета-дава постоянна верига.ПРи доближаване до магнит все така-без промяна-затворена верига!Дали трябва да търся нова?От друго дали става?Имам от СОТ.

АА 22-11-2010 13:27

Би трябвало да стане на практика всяка , която физически се събира на мястото на старата.

Васил 22-11-2010 14:26

Аз сложих.но пак не работи.Не вярвам да е от магнита.А дали има нормално отворени,нормално затворени, превключващи и каква трбва да бъде там?

АА 22-11-2010 15:04

Нормално е отворен. Като се върти магнитчето до него се затваря и отваря. Можеш да си извадиш ампула от много стара компютърна клавиатура.

SERHI1970 10-02-2019 18:35

Някой сблъсквал ли се е с неработещ сензор при ниски температури на линеен мотор.

Васил 10-02-2019 19:29

Няма връзка сензора с ниската температура.Това е рид ампула и въртящ се магнит.

SERHI1970 10-02-2019 19:54

Няма ама като падне под 10+гр И позиционера дава error мотора почва да върти само стъпково.

Васил 10-02-2019 21:06

Това е нещо механично по окачването. Или ти е стегнат много мотора на шарнирите или самата стойка е ръждясъла. Провери всички шарнири и ги пръсни с WD40 или нещо подобно.

dzumba 10-02-2019 21:10

А какъв е мотора,инчове,дебелина?

Ивелин71 10-02-2019 22:07

може и да е влязла вода и да замръзва

Sharp987 10-02-2019 22:38

Случвало ми се е да дава грешка зимата на сензора на няколко линенйни мотора. За сега съм с Супер Джак 18" (и с него се случва) но само веднъж. Така и не ми става ясно защо става, само си правя някакви догатки, но след сваляне на капака и пресвързване на кабелите или нагряване със сешоар тръгва да работи нормално. Иначе работи само ръчно и като се раздвижи тръгва. Може би има няколко причини, не минава сигнал през сензорите, затяга двигателя. пълни се с вода и замръзва преди да изтече. От долната страна накрая има отвор от където изтича водата ако влезе през уплътнението на рамото ( вилката) и ако отвора не ти е отдолу може да стане замръзване. По принцип съм разглобявал мотора няколко пъти изцяло, не е нещо сложно, но странното е че зъбните колела са пластмасови.

SERHI1970 11-02-2019 01:59

Цитирай:

Първоначално написано от Васил (Мнение502659)
Това е нещо механично по окачването. Или ти е стегнат много мотора на шарнирите или самата стойка е ръждясъла. Провери всички шарнири и ги пръсни с WD40 или нещо подобно.

Няма нищо ръждясало и стегнато проблема е в мотора.

4oker 11-02-2019 06:23

Цитирай:

Първоначално написано от SERHI1970 (Мнение502675)
Няма нищо ръждясало и стегнато проблема е в мотора.

Възможно е вината да е в магнитите,ако са разлепени се събират,имал съм случай.Наново фиксиране и залепване,ползвал съм моменто -капчица за фиксиане.

dzumba 11-02-2019 06:38

Най добре,една снимка,как е монтиран!

Ивелин71 11-02-2019 07:15

ако имаш възможност може да измериш консумацията на мотора и да се ориентираш по това, също е добре да си провериш връзките на кабелите

Mangasora 11-02-2019 09:24

Закачи омметър на линията на датчика и развърти мотора ръчно за да провериш дали проблема е в ампулата.

dzumba 11-02-2019 17:31

Това защо бре?Брояча на позиционера си е чист омметър!Щом пише ерор,значи се почва ог кабела!

Васил 11-02-2019 19:22

Имам два линейни мотора 18 и 24 инча и два съм подарил.Сменял съм рид ампулата с такава от стара "Елка".Двойката рид ампула-магнит са си работили винаги изрядно даже и при -18.Случвало се е да замръзне греста в мотора и тогава стяга и позиционера дава грешка.Или по шарнирите.Ако се случи пак ,пробвай да затоплиш мотора но дължината му ако имаш възможност.

themaster301 11-02-2019 19:43

Никога не съм имал прблеми със замръзнал мотор. Днескашните позиционерчета са кекави. Видят ли зор и изписват error.

Хоризонт 11-02-2019 20:16

темата е постоянно дъвкана от време оно
http://dtv-bg.com/showthread.php?t=21301
последно профилактика на мотора съм му правил някъде 2013 и до сега не е отказал. След като се ползва WD40 ,понеже е летлива е хубаво да се сложи след ней и друга смазка .

Mangasora 11-02-2019 21:49

Цитирай:

Това защо бре?Брояча на позиционера си е чист омметър!Щом пише ерор,значи се почва ог кабела!
Защото е най-лесно да се почне от там.Защото през другото време работи нормално.Може захранването да се товари от затруднено движение на мотора и оттам да дава грешка.Ако антената е на покрив едва ли сега е момента да проверява кабели.

Хоризонт 12-02-2019 00:15

Цитирай:

Първоначално написано от Mangasora (Мнение502739)
Защото е най-лесно да се почне от там.Защото през другото време работи нормално.Може захранването да се товари от затруднено движение на мотора и оттам да дава грешка.Ако антената е на покрив едва ли сега е момента да проверява кабели.

Не обръщай внимание на подобни писания всички кабелджии и "техници" изписват нови кабели на поразия а старите събират и горят изолацията за вторични суровини. Двама от един оператор познавам дето си докарват допълнително от цветни метали от жицата и този с помиярския аватар е същата стока .

dzumba 12-02-2019 00:59

Ти,всички техници,мангасари ли ги изкарваш бе!Кой е тоя малоумник,дето ще ти пусне нов кабел,а ще ти дърпа стария,да го бели и да гори у гората!Наистина кретенизма е и под и над хоризонта при някои!

фокус 12-02-2019 09:18

Цитирай:

Първоначално написано от Хоризонт (Мнение502750)
Не обръщай внимание на подобни писания всички кабелджии и "техници" изписват нови кабели на поразия а старите събират и горят изолацията за вторични суровини. Двама от един оператор познавам дето си докарват допълнително от цветни метали от жицата и този с помиярския аватар е същата стока .

Това уби рибата,евала развесели ме рано сутринта!Повечето коаксиални кабели са с помеднено жило и знаеш ли колко кабел трябва да се изгори за да изкарат тия двамата техници-цигани по 5 лева?

Хоризонт 12-02-2019 10:55

Цитирай:

Първоначално написано от dzumba (Мнение502753)
Ти,всички техници,мангасари ли ги изкарваш бе!Кой е тоя малоумник,дето ще ти пусне нов кабел,а ще ти дърпа стария,да го бели и да гори у гората!Наистина кретенизма е и под и над хоризонта при някои!

Близу до там я бе докарала преди няколко години със служителиите си. И не в гората а в къщи си на двора ги горяха. И то хубави кабели на не повече от една година.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 03:29.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.