Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Моля за съвет : Как да превключвам ТВ Samsung MU 6172 от Булсатком на ефирна антена (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=43727)

Мърци 15-04-2018 22:31

Моля за съвет : Как да превключвам ТВ Samsung MU 6172 от Булсатком на ефирна антена
 
Преди два месеца купих телевизор Самсунг 43MU6172 .Направих си и антена за ефирните канали, които се излъчват .Картината е перфектна - 5 български и 16 сръбски канала , но съм и абонат на Булсатком. След настройките приемам един от пакетите с много добро качество, но не мога да превключа настройките, за да гледам ефирните канали( сръбските) ?!
Желая да ми кажете как става превключването от Булсатком на ефирни канали и обратното. Благодаря !

Момчил Минков 15-04-2018 22:45

Цитирай:

Първоначално написано от Мърци (Мнение479359)
Преди два месеца купих телевизор Самсунг 43MU6172 .Направих си и антена за ефирните канали, които се излъчват .Картината е перфектна - 5 български и 16 сръбски канала , но съм и абонат на Булсатком. След настройките приемам един от пакетите с много добро качество, но не мога да превключа настройките, за да гледам ефирните канали( сръбските) ?!
Желая да ми кажете как става превключването от Булсатком на ефирни канали и обратното. Благодаря !

Първо кажи приемника през хдми ли е включен? От дистанционното натискаш бутона сорс, при мен е най-готе вдясно и от появилото се меню, избираш ТВ. За да се върнеш на приемника, пак със същия бутон, но си избираш входа към който ти е вързан приемника. По сложно е, ако булсата ти е направо на тв-то - от сат тунера и изкаш да превключва на ефирна, но почти съм убеден, че не си в този вариант!

Чък Норис 15-04-2018 23:45

Натискаш къщичката на дистанционното на телевизора, после на източници търсиш ТВ.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...bc94df91bf.jpg

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk

Мърци 16-04-2018 14:32

Цитирай:

Първоначално написано от Момчил Минков (Мнение479361)
Първо кажи приемника през хдми ли е включен? От дистанционното натискаш бутона сорс, при мен е най-готе вдясно и от появилото се меню, избираш ТВ. За да се върнеш на приемника, пак със същия бутон, но си избираш входа към който ти е вързан приемника. По сложно е, ако булсата ти е направо на тв-то - от сат тунера и изкаш да превключва на ефирна, но почти съм убеден, че не си в този вариант!

Поздрави!
Приемника е включен към тв вгнездото за ефирна антена .Трябва да се извади кабела и на негово място да се включи ефирната антена, НО като отида в тв ми дава ИЗТОЧНИК кабелен . Пък дистанционното ми е от тези малките, на които няма бутон "сорс".да не би да е необходимо да върна фабричните настройки на телевизора и после отново да се прави настройка за прием на Булсатком?

Мърци 16-04-2018 14:56

Цитирай:

Първоначално написано от Чък Норис (Мнение479364)
Натискаш къщичката на дистанционното на телевизора, после на източници търсиш ТВ.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...bc94df91bf.jpg

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk

Здравейте !
По този начин не става .

Чък Норис 16-04-2018 15:07

То няма друг начин за превключване между ТВ и HDMI сигнал.

oldman 16-04-2018 16:03

Дай снимка на дистанционното на телевизора и на сателитния приемник отзад.

Дедал 16-04-2018 16:10

Цитирай:

Първоначално написано от Мърци (Мнение479390)
Поздрави!
Приемника е включен към тв вгнездото за ефирна антена .Трябва да се извади кабела и на негово място да се включи ефирната антена, НО като отида в тв ми дава ИЗТОЧНИК кабелен . Пък дистанционното ми е от тези малките, на които няма бутон "сорс".да не би да е необходимо да върна фабричните настройки на телевизора и после отново да се прави настройка за прием на Булсатком?


Защо е включен в антенният вход ;;basi? Кабела за ефирната ентена се включва там, а СТБ на Булсат към някой от HDMI входовете и превключването правиш по начина описан от Чък Норис .

Мартинския 16-04-2018 16:13

"Приемника е включен към тв вгнездото за ефирна антена"

Ако правилно съм разбрал той включва и приемника и ефирната антена към коаксиалния вход на тв-то, който явно е dvb-t2/c. Ако е така то няма как телевизорът да запомни и двата сорса, защото когато се сканира ще запомни само честотата(тите) на включеното в момента на сканирането устройство. При следващ автоматичен скан ще забрави всичко, но ще добави новото.
Освен да сканираш цифровата ефирна автоматично, после да вържеш приемника и да сканираш ръчно честотата, която предварително си видял и запомнил.

oldman 16-04-2018 16:20

Цитирай:

Първоначално написано от Дедал (Мнение479398)
Защо е включен в антенният вход ;;basi? Кабела за ефирната ентена се включва там, а СТБ на Булсат към някой от HDMI входовете и превключването правиш по начина описан от Чък Норис .

Има ли СТБ на Булсат, който да има и антенен изход и HDMI?

кулио 16-04-2018 17:03

Всички приемници на Булсатком имат изход SCART или Чинчове и в този ред на мисли ще подадеш сигнал към телевизора от там. Всеки телевизор Самсунг има вход SCART и/или Чинчове (по-новите имат жак вход но в комплекта към телевизора има съответните преходи). Та след като направиш връзката от сателитният приемник към телевизора с този вид връзки спокойно можеш да поставиш кабела от ефирната антена в антенния вход на телевизора (който в момента ти е вързан към Булсаткомският приемник) и да сканираш на "Ефирна тв".
Ако ти е сложно (което ме съмнява след като си си направил сам ефирна антена) направи снимки и на двете устройства.
Имам подобен Самсунг, но 40 инча така, че бъди спокоен работата ще стане.
Като си в списък на програми от дясно имаш лента където би трябвало да имаш опция кабел/ефирна и от там става смяната, но така както си свързан в момента всеки път ще трябва да сменяш и кабелите.
Също така ще ми е интересно къде се намираш и от кой предавател хващаш сръбска тв.

Мърци 16-04-2018 21:35

Цитирай:

Първоначално написано от Чък Норис (Мнение479394)
То няма друг начин за превключване между ТВ и HDMI сигнал.

Сигналът не идва от HDMI кабел, а от коаксиален. От приемника има изходи за ТВ САМО от СКАРТ и КОАКСИАЛЕН КАБЕЛ . Старият ТВ ГО СВЪРЗВАХ със СКАРТ,а сега връзката е с коаксиален .

Мърци 16-04-2018 21:38

Извинявам се не СКАРП,а СКАРТ ....

Мърци 16-04-2018 21:46

Цитирай:

Първоначално написано от кулио (Мнение479408)
Всички приемници на Булсатком имат изход SCART или Чинчове и в този ред на мисли ще подадеш сигнал към телевизора от там. Всеки телевизор Самсунг има вход SCART и/или Чинчове (по-новите имат жак вход но в комплекта към телевизора има съответните преходи). Та след като направиш връзката от сателитният приемник към телевизора с този вид връзки спокойно можеш да поставиш кабела от ефирната антена в антенния вход на телевизора (който в момента ти е вързан към Булсаткомският приемник) и да сканираш на "Ефирна тв".
Ако ти е сложно (което ме съмнява след като си си направил сам ефирна антена) направи снимки и на двете устройства.
Имам подобен Самсунг, но 40 инча така, че бъди спокоен работата ще стане.
Като си в списък на програми от дясно имаш лента където би трябвало да имаш опция кабел/ефирна и от там става смяната, но така както си свързан в момента всеки път ще трябва да сменяш и кабелите.
Също така ще ми е интересно къде се намираш и от кой предавател хващаш сръбска тв.

Благодаря! Ще опитам и. Този начин,но досега никъде не видях опция кабел/ефирна . От Видин съм и хващам идеално 16 ефирни(едната е инфо с предавателите им) .

gentu 17-04-2018 01:08

-ако приемника ти е като някой от тези:
http://store.picbg.net/pubpic/A7/E3/...4e9fa8a7e3.jpg
-антената я включваш в "ANT IN" на самия приемник , а от TV OUT кабел към антенния вход на телевизора и няма да вадиш и сменяш кабели при това положение.
-пускаш на автоматично сканиране и трябва да ти намери ефирните и сигнала от приемника (ако е на работещ канал).Ефирните ще са на цифрова ТВ, а канала от приемника в аналогова ТВ. Каналите на Булсат ще ги сменяш с дистанционното на приемника , а тези на ефирната с това на телевизора!
-друг вариант е даден по-горе с кабел "SCART към AV" и тогава приемника го избираш от източници!
-а най добре е да си смениш приемника с такъв дето има HDMI изход!

кулио 17-04-2018 05:26

Цитирай:

Първоначално написано от Мърци (Мнение479426)
Благодаря! Ще опитам и. Този начин,но досега никъде не видях опция кабел/ефирна . От Видин съм и хващам идеално 16 ефирни(едната е инфо с предавателите им) .

Във Видин с хубава ефирна антена и усилвател ще можеш да хванеш още поне толкова сръбски програми + още 7/8 румънски, без да броиш кодираните.

Мартинския 17-04-2018 08:47

Точно така, завърти леко ефирната антена към Дунава и ще хванеш и румънския мукс с държавните TVR, без да губиш двата некодирани сръбски мукс-а и нашия.

Мърци 18-04-2018 21:08

Цитирай:

Първоначално написано от gentu (Мнение479436)
-ако приемника ти е като някой от тези:
http://store.picbg.net/pubpic/A7/E3/...4e9fa8a7e3.jpg
-антената я включваш в "ANT IN" на самия приемник , а от TV OUT кабел към антенния вход на телевизора и няма да вадиш и сменяш кабели при това положение.
-пускаш на автоматично сканиране и трябва да ти намери ефирните и сигнала от приемника (ако е на работещ канал).Ефирните ще са на цифрова ТВ, а канала от приемника в аналогова ТВ. Каналите на Булсат ще ги сменяш с дистанционното на приемника , а тези на ефирната с това на телевизора!
-друг вариант е даден по-горе с кабел "SCART към AV" и тогава приемника го избираш от източници!
-а най добре е да си смениш приемника с такъв дето има HDMI изход!

Привет !
Точно такъв е приемника на Булсатком, който е при мене , но как телевизорът ще сканира ефирни канали с включен кабел от приемника , който получава сигнал от сат. антена, без включена ефирна антена ? Пък и телевизорът ми няма СКАРТ вход ...
Засега правя превключването чрез НАСТРОЙКИ, ИЗЛЪЧВАНЕ, правя смяна на кабелен с ефирен сигнал и във входа на ТВ вместо кабела от приемника на Булсатком, включвам ефирната антена и сканирам . След това по обратния път отивам в Булсатком . Благодаря !

yavor1 18-04-2018 21:13

Цитирай:

Първоначално написано от Мърци (Мнение479587)
Привет !
Точно такъв е приемника на Булсатком, който е при мене , но как телевизорът ще сканира ефирни канали с включен кабел от приемника , който получава сигнал от сат. антена, без включена ефирна антена ? Пък и телевизорът ми няма СКАРТ вход ...
Засега правя превключването чрез НАСТРОЙКИ, ИЗЛЪЧВАНЕ, правя смяна на кабелен с ефирен сигнал и във входа на ТВ вместо кабела от приемника на Булсатком, включвам ефирната антена и сканирам . След това по обратния път отивам в Булсатком . Благодаря !

-антената я включваш в "ANT IN" на самия приемник , а от TV OUT кабел към антенния вход на телевизора и.......:worry:
Колегата ти е написал ясно и точно!!!!


oldman 19-04-2018 09:42

Телевизорът ти има Composite In (AV) : 1 с чинчове.
Можеш да вземеш кабел скарт-чинчове и да включиш булсата там.
Взел си хубав телевизор, смени и булсата с HD приемник, какво те спира?

Мърци 05-05-2018 10:35

Цитирай:

Първоначално написано от Мърци (Мнение479587)
Привет !
Точно такъв е приемника на Булсатком, който е при мене , но как телевизорът ще сканира ефирни канали с включен кабел от приемника , който получава сигнал от сат. антена, без включена ефирна антена ? Пък и телевизорът ми няма СКАРТ вход ...
Засега правя превключването чрез НАСТРОЙКИ, ИЗЛЪЧВАНЕ, правя смяна на кабелен с ефирен сигнал и във входа на ТВ вместо кабела от приемника на Булсатком, включвам ефирната антена и сканирам . След това по обратния път отивам в Булсатком . Благодаря !


Интересно защо след като ми смениха приемника от Булсатком с HDприемник сега с ефирната антена при сканиране НЕ СЕ ОТКРИВАТ СРЪБСКИТЕ КАНАЛИ, А САМО 6-те български ? Опитвам с настройките както по-рано, но не излизат ...
Моля за ПОМОЩ !

ПецатаМз 05-05-2018 15:38

Е няма логика в това?!:s101 Да не би временно да са спрели сръбските предаватели? Ти ще изкараш че приемниците на Булсатком вкарват вируси :) !

Мърци 10-05-2018 21:58

Цитирай:

Първоначално написано от ПецатаМз (Мнение481112)
Е няма логика в това?!:s101 Да не би временно да са спрели сръбските предаватели? Ти ще изкараш че приемниците на Булсатком вкарват вируси :) !

Може да се шегувате, но аз говоря верни неща по проблем, който съществува и е точно така, както го описвам ?! Днес се обадих на техниците от Булсат, които ми предлагат да ми върнат и сменят SD приемника с този, който ми предоставиха - HD приемник . Убеждават ме, че стария приемник имал усилвател за цифровите канали, но аз им казвам, че ТВ е приемал цифровите сръбски канали без да е вклюкван ВЪОБЩЕ SD ПРИЕМНИКА на Булсат . Казват, че единствено могат да ми направят отново размяна на приемниците, ако желая !
Итова, ако е решение на проблема ЗДРАВЕ МУ КАЖИ !!! Черпя за оказана помощ ! ( не се шегувам ):;810 :;810 :;810

gentu 10-05-2018 23:27

Е сега без да включваш новия приемник хващали както преди? :s101

Чък Норис 11-05-2018 09:07

Цитирай:

Първоначално написано от Мърци (Мнение481711)
Може да се шегувате, но аз говоря верни неща по проблем, който съществува и е точно така, както го описвам ?! Днес се обадих на техниците от Булсат, които ми предлагат да ми върнат и сменят SD приемника с този, който ми предоставиха - HD приемник . Убеждават ме, че стария приемник имал усилвател за цифровите канали, но аз им казвам, че ТВ е приемал цифровите сръбски канали без да е вклюкван ВЪОБЩЕ SD ПРИЕМНИКА на Булсат . Казват, че единствено могат да ми направят отново размяна на приемниците, ако желая !
Итова, ако е решение на проблема ЗДРАВЕ МУ КАЖИ !!! Черпя за оказана помощ ! ( не се шегувам ):;810 :;810 :;810

Мръдни ефирната антена :lol15:
Момче, вярно, че никой не се е родил научен, но това са елементарни неща, а онези в булсат са те объркали допълнително.

Мърци 11-05-2018 10:26

Цитирай:

Първоначално написано от gentu (Мнение481716)
Е сега без да включваш новия приемник хващали както преди? :s101

Не, при включена антена, без приемника и сканиране открива само българските цифрови канали- 6 на брой . За съжаление ....

oldman 11-05-2018 10:34

По-добра антена, по-добро местоположение на антената или антенен усилвател ще ти решат проблема. Включвай антената директно към телевизора!

dzumba 11-05-2018 11:37

Най вероятно модулатора на приемника е скопен от 21-41 канал или 31 до 39,нещо такова и затова през него не зарежда други честоти!

кулио 11-05-2018 12:17

Цитирай:

Първоначално написано от Мърци (Мнение481730)
Не, при включена антена, без приемника и сканиране открива само българските цифрови канали- 6 на брой . За съжаление ....

Повече информация можеш да получиш в http://www.dxing.org/viewtopic.php?f...543&start=1400 и http://www.dxing.org/viewtopic.php?f=10&p=8865#p8865

Глаголица 11-05-2018 12:55

Само спамите темите и тука, и в предавател с форума на Георги, какво вече на малката клика ѝ е скучно и търси нова кръв?

dzumba 11-05-2018 13:06

В бг мама ще му дадат по адекватен отговор!

амиго 11-05-2018 13:36

Цитирай:

Първоначално написано от Мърци (Мнение481730)
Не, при включена антена, без приемника и сканиране открива само българските цифрови канали- 6 на брой . За съжаление ....

Провери кабела и всички съединения от антената до телевизора за хлабав , окислен или прекъснат кабел. Булсат нямат нищо общо с проблема.

gentu 11-05-2018 13:52

Цитирай:

Първоначално написано от Мърци (Мнение481730)
Не, при включена антена, без приемника и сканиране открива само българските цифрови канали- 6 на брой . За съжаление ....

-къде включваш антената , в телевизора или в новият приемник?
-новият приемник с какъв кабел е включен към телевизора?
Разкарваш всичко от телевизора и оставяш само антената включена , както си е било преди когато си ловил сръбските!Сканираш , запомняш каналите и после връзваш новият приемник с HDMI кабел към телевизора и това е.
Ако при сканирането не ти излизат сръбските , трябва да мръднеш антената както е била преди и да видиш да не е прекъснат нещо кабела.
Превключването м/у двата източника го правиш както е писано по-горе!

Мърци 11-05-2018 13:57

Цитирай:

Първоначално написано от oldman (Мнение481731)
По-добра антена, по-добро местоположение на антената или антенен усилвател ще ти решат проблема. Включвай антената директно към телевизора!

Благодаря ! Проверих всички връзки по ефирната антена- всичко е топ ! Изкарах я навън от прозореца и... СРЪБСКИТЕ КАНАЛИ ПОБЕДОНОСНО ЩЕСТВАТ ВЕЧЕ ПО ЕКРАНА НА ТЕЛЕВИЗОРА !
Благодаря на всички ,които помогнаха за решаване на проблемъа !
Интересно ми е и необяснимо защо при едно и също положение на антената преди хващаше сръбските канали, а след това НЕ ?
Още веднъж ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ НА ОТЗОВАЛИТЕ СЕ !!!;;650

кулио 11-05-2018 14:11

Цитирай:

Първоначално написано от Глаголица (Мнение481738)
Само спамите темите и тука, и в предавател с форума на Георги, какво вече на малката клика ѝ е скучно и търси нова кръв?

;;684

muggs 11-05-2018 18:08

Цитирай:

Първоначално написано от Мърци (Мнение481748)
Интересно ми е и необяснимо защо при едно и също положение на антената преди хващаше сръбските канали, а след това НЕ ?


Новият ти приемник заглушава честотите на Сърбите. Може да го изключиш от контакта и да си върнеш антената на старото място за проба.

амиго 11-05-2018 18:16

Цитирай:

Първоначално написано от Мърци (Мнение481748)
Благодаря ! Проверих всички връзки по ефирната антена- всичко е топ ! Изкарах я навън от прозореца и... СРЪБСКИТЕ КАНАЛИ ПОБЕДОНОСНО ЩЕСТВАТ ВЕЧЕ ПО ЕКРАНА НА ТЕЛЕВИЗОРА !
Благодаря на всички ,които помогнаха за решаване на проблемъа !
Интересно ми е и необяснимо защо при едно и също положение на антената преди хващаше сръбските канали, а след това НЕ ?
Още веднъж ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ НА ОТЗОВАЛИТЕ СЕ !!!;;650

Да не би да си бил пуснал щорите ?


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 05:26.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.