Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=43)
-   -   Цифрова ефирна телевизия в района на София (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=63)

imported_admin 08-06-2007 21:23

Цифрова ефирна телевизия в района на София
 
В момента се излъчват 4 тестови TV канала и 2 тестови радио канала
на следните параметри:

Chanal N 64
Frequency 818
Modulation QAM16
Guard Interval 1/16
Transmit Mode 8k

Hierarcy Mode 0
HP Code rate 2/3
LP Code rate 1/2


Kanal 1

Video Pid 256
Audio Pid 257


BTV:

Video Pid 272
Audio Pid 273


Nova:

Video Pid 288
Audio Pid 289


TV7:

Video Pid 304
Audio Pid 305


BBT:

Video Pid 320
Audio Pid 321


Niama Predawane:

Video Pid 326
Audio Pid 327


7 Dni:

Video Pid 33
Audio Pid 32



Radio Horizont

Video Pid
Audio Pid 369


Radio Hristo Botew

Video Pid
Audio Pid 385

Zahooo 12-11-2007 00:06

Тез програми гледат ли се в Пловдив?

zeenon 07-12-2007 19:12

Цифрова ТВ.
 
Има ли смисъл да се вкарват толкова пари за нещо което се излъчва и се гледа и без тази техника? :?: Май е рано още !!!

ivo 07-12-2007 19:48

Има маниаци на тема качество. Те със сигурност, ще си купят такова обурудване.

imi_s 10-12-2007 10:23

Гледам, че вече се предлагат LCD ТВ-та с вграден DVB-T тунер, така може би си заслужава?

satbeg 10-02-2008 19:04

Re: Цифрова ефирна телевизия в района на София
 
В момента са пуснали The Voice мисля че е на мястото на 7 дни
Няма ли да пуснат TV 2 ? ;;621

tiburon 20-02-2008 22:11

Re: Цифрова ефирна телевизия в района на София
 
Ot v4era imam SONY BRAVIA s DVB-t i hvanah 6 digital tv programi i 2 radiostancii s par4e kabel
okolo 1 met1r.V Technomarket ima dva vida anteni Strong - pasivna external i aktivna,no nikoi konsultant ne znae zа kakvo sa.Bihte li me pos1vetvali kakva da izbera i nak1de da q naso4a?Ina4e
i taka (s 1 met1r kabel) e tv1rde dobre! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ivo 20-02-2008 23:45

Re: Цифрова ефирна телевизия в района на София
 
Пак българска работа. Без тел не може. ;)

tiburon 21-02-2008 00:10

Re: Цифрова ефирна телевизия в района на София
 
Иво,ако можеш да ми отговориш го направи!Няма да остана с телта.Иначе съм аудиофил и колекционер.Само кабелите(теловете) ми са за над 1000 EUR. :shock: :shock: :shock:
Без тел не може!!!!Прав си ;) ;) ;)

satbeg 21-02-2008 02:10

Re: Цифрова ефирна телевизия в района на София
 
в магазина на Скай Дигитал ги има и двете и там могат да Ви дадат пълна информация
Но все пак прегледай тоз линк, има доста добро описание и на 3 антени
http://www.sky-digital.eu/STB_T.htm

Strong А15 e за външен монтаж
Strong А12 и Opticum са вътрешни антени. ;;513 ;;614

можеш да им се обадиш по телефона 029867188 за повече информация

tiburon 21-02-2008 11:01

Re: Цифрова ефирна телевизия в района на София
 
Благодаря ти satbeg ;;510 Това беше отговор ;;614 ;;614 ;;614

netman 21-03-2008 18:15

Re: Цифрова ефирна телевизия в района на София
 
Вземи си една обикновеннта логопериодична антена - струва 15 лева и върши същата, да не казвам по-добра работа. 8)

metody72 07-04-2008 18:33

Re: Цифрова ефирна телевизия в района на София
 
имам вила на 50км от София след Радомир ако някои знае дали мога да хвана нещо на това разстояние ще съм много благодарен за информация по въпроса

Zahooo 08-04-2008 10:29

Re: Цифрова ефирна телевизия в района на София
 
Най-вероятно не, доклкото знам предаването не е от кулата а някъде от центъра , може би старата кула. Но за по сигурно - трябва да се направи проба

Джак 08-04-2008 11:37

Re: Цифрова ефирна телевизия в района на София
 
Предаването на DVB-T сигнала е от двете антени - Яворов и Копитото.
Но сигнала е малко слаб... Не вярвам да хванеш нещо от там, освен ако нямаш директна видимост и усилваща DVB-T антена (това е само предположение не е тествано - може и с така да не хванеш сигнал докато не го увеличат от Копитото).

Zahooo 14-04-2008 23:32

Re: Цифрова ефирна телевизия в района на София
 
При мен Ефирната цифрова телевизия спря да работи. :sad:
Като че ли няма предаване
Някой зне ли нещо по въпроса

telefan 15-04-2008 10:28

Re: Цифрова ефирна телевизия в района на София
 
Хващах ефирна цифрова без антена до вчера(в София)...от тогава никакъв сигнал.Някой да знае нещо по въпроса? :sad:

Zahooo 17-04-2008 00:42

Re: Цифрова ефирна телевизия в района на София
 
Днес вървят, дори сигнала е по силен. Явно са сменяли предавателя ;;614 ;;614 ;;614

Pitagor 11-07-2008 10:34

Re: Цифрова ефирна телевизия в района на София
 
Може би ще е интересно на интересуващи те се, та ще споделя моя опит.

Поръчах по интернет цифров ефирен приемник STRONG SRT - 50 за 115 лв. и външна цифрова ефирна антена STRONG SRT ANT15 за 39 лв. Получих ги на другия ден сутринта чрез Еконт с 13 лв. транспорт. Не ми стана ясно, защо е толкова скъпа пратката. С други фирми такива пратки струват 5-6 лева. Продавачът явно не го интересува колко ще плати клиента за доставянето, което ми направи лошо впечатление.

Включих приемника и се опитах да хвана нещо със стайната антенка, която е в комплекта. Нищо.
Включих активната антена. Едвам успя да намери канал. Ту го има, ту го няма, разни правоъгълни фрагменти... Явно е на ръба.
Изнесох активната антена на балкона. Всичко заспа. Дори нямаше значение ориентацията на антената. Явно навън сигналът е достатъчно силен. Използвах автоматичното търсене. Все пак насочих антената според индикатора за сила на сигнала, който се появява на екрана на телевизора при ръчна настройка на каналите. Силата на сигнала е 85%, а качеството на сигнала - 62%. При по ниски показатели (под 50%) , докато въртях антената, качеството на картината не се променяше. Активната антена, въпреки че се продава със захранващ адаптор и джаджа за вкарване захранването в кабела, се захранва директно по кабела от приемника. Закрепването на антената е много удобно, гъвкаво и може да се реализира по какъвто ти скимне начин.

Инфрачервеният приемник е изнесен с кабелче и може да се лепне на подходящо място. Има светодиод, който свети червено в стендбай и зелено при работа. Субективно, свети прекалено силно. Лепнах му кафяво полупрозрачно фолио пред светодиода, за да не ме дразни. Много приятно удобство е, че при включване на приемника с дистанционното телевизорът автоматично минава на вход Скарт, а при изключване се връща на антенния си вход. Но това може би е функция само на телевизора...

Хванаха се 6 програми - Канал 1, БТВ, НоваТВ, ТВ7, ВВТ и The Voice. Излязоха и две радиопрограми Хоризонт и Хр. Ботев.

Сега за качеството на цифровата картина. Почти всичко много добре, стабилност на приемане, чистота на кадъра, никакви смущения или влияния от друг канал... Обаче, личи си голямата компресия и нисък битрийт. Разделитетелната способност е ниска. картината мяза малко на акварел. Силно се надявам, че при редовното излъчване ще бъдат намалени броя на програмите в един канал, ще се намали компресията и ще се увеличи битрейта. В противен случай цифровата ефирна телевизия ще се компрометира и няма да възбуди интерес към себе си. Мисля, че тук има резон да се направят някакви задължителни технически изисквания, които да бъдат следени от регулаторния орган.

Бъдете здрави!

Джак 11-07-2008 10:52

Re: Цифрова ефирна телевизия в района на София
 
Цифровата ефирна е все още в тестов период и е с отвратително качество. Говори се, че щели да минават на MPEG4, така че виж дали твоя приемник подържа MPEG4. Аз цифрова ефирна негледам. Предпочитам аналоговата, със стайна антена когато ми се наложи.

claudius 10-09-2008 20:39

Re: Цифрова ефирна телевизия в района на София
 
Имам питане - на моят телевизор изчезна звука на ВВТ. Това от програмата ли си е. Другите са си наред, както бяха в началото.
Предварително благодаря.

Ники 11-09-2008 00:49

Re: Цифрова ефирна телевизия в района на София
 
В момента и при мен няма звук на тази програма.
:sad:
Всички останали си работят нормално

claudius 11-09-2008 20:37

Re: Цифрова ефирна телевизия в района на София
 
Баси, мистерията е оправена. От днес дойде звука, но ако така ще си играят тези от кулата ще ми докарат някой инфаркт...

Джак 11-09-2008 20:46

Re: Цифрова ефирна телевизия в района на София
 
Ти па... А какво ли ще ти стане, ако изчезне картината...? Която е толкова зле от към качество, че хич не гледам DVB-T.

iwelichkow 11-09-2008 21:23

Re: Цифрова ефирна телевизия в района на София
 
аз пък не мога да ви разбера що давате излишни пари?
С магнитен диск всички ефирни излизат супер, ако за тях нямате сигнал къде го търсите цифровия?
Сравнявал съм БТВ от сателита (щото е без пари!) и ефирното - няма разлика ;) а като е толко зор по-добре DVB-C поне има много програми.

Джак 11-09-2008 22:14

Re: Цифрова ефирна телевизия в района на София
 
Какъв е тоя магнитен диск?

iwelichkow 11-09-2008 23:08

Re: Цифрова ефирна телевизия в района на София
 
1Прикачено(и)
е това е само дето моя не е с магнитен кафяв слой и съм му сложил кутия за съгласуване от 300/75 ома

егати кьоравата снимка стана :;504

Ланселот 11-09-2008 23:58

Re: Цифрова ефирна телевизия в района на София
 
Цитирай:

Първоначално написано от Tiesto
То DVB-C може и нелегално, за целта се купува някакъв кабелен цифров приемник, например на Opticum. В случай че повечето от програмите на кабелния оператор в цифровата са свободни - то те ще вървят, нужно е само да си краднете кабел, който вероятно минава до вашият апартамент (там е кабелния сплитер на доставчика - и да не забравите да сложите и един усилвател между вашият кабел и сплиера) ... :; 750

;;560

МММ я ми кажи що трябва да сложа усилвател, че не ми стана ясно!А кабела задължително ли е да е до апартамената ми? :;504 Ами не минава до апартамента ми, а минава на окло 5м от него и не на последно.... нямам спад кой знае какъв в сигнала (на три телевизора се гледа) а и цифровата си върви без никакви проблеми и си гледам нелегално с DVB-C Topfield! А тоя усилвател за какво ми е? :roll:

@Tiesto; съвет: преди да напишеш нещо помисли и тогава го напиши!

Поздрави ;;513

Ланселот 12-09-2008 09:18

Re: Цифрова ефирна телевизия в района на София
 
Това много добре го знам, но ти пак си остроумничиш може и без усилвател. Това ми беше мисълта, но ти изобщо не четеш!

Е а стига вече все твои приятели са ти обяснявали и познати. Когато ти го направиш на практика а не на теория тогава го твърди и го доказвай. Много ми е чудно щом е така мен и още някой други хара който аз лично познавам не са дошли да ни резнат вече повече от година? Като ми твърдиш, че задължително трябва да си сложа усилвател. Смятам, че "К-тел" е серозен кабелен оператор не мислиш ли?

Ланселот 12-09-2008 09:43

Re: Цифрова ефирна телевизия в района на София
 
Цитирай:

Първоначално написано от Tiesto
На КейбълТЕЛ сигнала им е достатъчно силен, но например има още оператори които нямат изцяло подземни мрежи, та за тях ставаше въпрос !

До колкото ми е известно в София над 80% от каналите им вече са под Conax ...

Не съм от София! :mrgreen:

Ланселот 12-09-2008 10:23

Re: Цифрова ефирна телевизия в района на София
 
Цитирай:

Първоначално написано от Tiesto
Е какво всички ли са свободни там, предполагам без HBO и подобни :).

Не! Не са всички вече, но мисля, че не е мястото за коментари тук, но пак гледам всичко без HBO и Cinemax! ;;510

ee3si 20-10-2008 12:38

Re: Цифрова ефирна телевизия в района на София
 
Аз живея на края на Г.Делчев и нямам видимост към Копитото, само към Ю.Парк, хващам с перфектно качество 6-те ТВ програми и 2-те радиопрограми със стайна антена от старият ми ТВ - Панасоник (15 годишен). Не знам каква е нуждата да се купуват специални антени, могат ли да се хванат повече от 6-те програми?

pgi 21-10-2008 10:51

Re: Цифрова ефирна телевизия в района на София
 
Антената е за този, който няма като теб силен сигнал - ако е засенчен от някой блок или е далеч от предавателя.

claudius 10-11-2008 20:48

Re: Цифрова ефирна телевизия в района на София
 
Днес сутринта нямаше сигнал (нищо фатално не съм изпуснал), а сега се е появила нова дигитална услуга - data1. Нищо не показва, та въпроса ми е ако някой има информация за какво служи тази услуга нека сподели?

HDouse 11-11-2008 10:36

Re: Цифрова ефирна телевизия в района на София
 
Цитирай:

Първоначално написано от claudius
Днес сутринта нямаше сигнал (нищо фатално не съм изпуснал), а сега се е появила нова дигитална услуга - data1. Нищо не показва, та въпроса ми е ако някой има информация за какво служи тази услуга нека сподели?

Не съм за познат много с цифровата ефирна телевизия, но това Дата 1 може и да е добър знак за увеличение на програмите ;;650

Джак 11-11-2008 11:06

Re: Цифрова ефирна телевизия в района на София
 
Не забравяйте че цифрово могат да се предават освен телевизионен сигнал, радио-сигнал, също така и данни! Според мен тестват третото - нали е още в тестов режим транспондера. Дано се натестват най накрай и пуснат 24-те цифрови ефирни канала. Толкова е планувано да има в София а също и във Варна. Тогава доста клиенти ще се отлеят от кабелните оператори с техните непрекъснато увеличаващи се цени.

HDouse 11-11-2008 12:51

Re: Цифрова ефирна телевизия в района на София
 
Цитирай:

Първоначално написано от Момчи
Не забравяйте че цифрово могат да се предават освен телевизионен сигнал, радио-сигнал, също така и данни! Според мен тестват третото - нали е още в тестов режим транспондера. Дано се натестват най накрай и пуснат 24-те цифрови ефирни канала. Толкова е планувано да има в София а също и във Варна. Тогава доста клиенти ще се отлеят от кабелните оператори с техните непрекъснато увеличаващи се цени.

Те и БТК скоро ще вземат да искат да им плащат. Ти да не мислиш, че 24 ефирни канала ще се предават без пари ? Кой ще им плаща сметките на БТК иначе ? Иначе и аз се надявам да е третото. Не ми звучи много Дата на нов канал, но предположих, че ще е то понеже пакета от канали все още си стои 6. :; 750

Джак 11-11-2008 14:36

Re: Цифрова ефирна телевизия в района на София
 
Телевизиите ще си плащат излъчването. Достатъчно приходи от реклама имат за да искат потребителите да им плащат за да ги гледат. Това ще ги закопае. Колкото повече зрители има един канал, толкова по-апетитен е за рекламодателите - и съответно по-печаливш за собствениците.
Вероятно ще има допълнително платени канали като HD-канала на bTV, но времето ще покаже.

netman 11-11-2008 14:44

Re: Цифрова ефирна телевизия в района на София
 
Цитирай:

Първоначално написано от Момчи
Телевизиите ще си плащат излъчването. Достатъчно приходи от реклама имат за да искат потребителите да им плащат за да ги гледат. Това ще ги закопае. Колкото повече зрители има един канал, толкова по-апетитен е за рекламодателите - и съответно по-печаливш за собствениците.
Вероятно ще има допълнително платени канали като HD-канала на bTV, но времето ще покаже.

Прав си Момчи, но живеем в бг и съм 99,999% сигурен, че ще стане точно обратното ... :?

HDouse 15-01-2009 19:12

Re: Цифрова ефирна телевизия в района на София
 
В предавател.ком пише, че в доста градове ще стартира цифровата ефирна телевизия и са отбелязани 3-4 честоти на които пише "Очаквайте". Надявам се тази година в доста градове да тръгне, както и да започнат да пускат и други канали, освен ефирните, които 100% ще ги има - БНТ1, бТВ, Нова ТВ и ТВ2.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 06:27.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.