Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   YU-MA-TU / VOLTEL (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Ремонт на захранвания на VOLTEL (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=129)

Ники 14-01-2008 00:59

Ремонт на захранвания на VOLTEL
 
Здравейте,
Извършваме ремонт на захранванията на сателитните приемници Voltel,
Приблизителна цена 35 лв.

http://www.dtv-bg.com/img/stb_voltel_powersupply.jpg


За контакти:

гр. София
ул. "Цар Самуил" 54
Скай Дигитал

тел: 029867188
GSM: 0888776549


Тез приемници са доста капризни към нашата захранваща мрежа от 220V. Захранванията им изгарят от токови удари и разни пикове в мрежата.

Krasi 16-03-2008 22:45

Re: Ремонт на захранвания на VOLTEL
 
На 99% им се поврежда кондензатора на 5те волта
http://skybeamer.hit.bg/sat/YUMATU%200000%20SORUNU.jpg

Ники 18-03-2008 21:56

Re: Ремонт на захранвания на VOLTEL
 
от този кондензатор тръгват проблемите в захранващия блок :sad:

dodo2000 19-03-2008 21:34

Re: Ремонт на захранвания на VOLTEL
 
А каква е причината да се скапва този кондензатор? Ако проблема е само в него то един нов едва ли струва повече от 50 ст. с което би трябвало проблема да се оправи. Като цяло смея да кажа, че турските приемници специално Yumatu и Волтел са доста некачествено изработени със също толкова некачествени части. Това го казвам от личен опит. Имал съм и от двата модела приемници и единственият им плюс е само добрата софтуерна поддръжка.

Ники 19-03-2008 22:59

Re: Ремонт на захранвания на VOLTEL
 
Ами моето мнение е че грее много тоз кондензатор и от там започва да се скапва. Трябва да се сложи по-голям и за по-висока температура. ;;510

ivo 19-03-2008 23:57

Re: Ремонт на захранвания на VOLTEL
 
Цитирай:

Първоначално написано от Nicky
Ами моето мнение е че грее много тоз кондензатор и от там започва да се скапва. Трябва да се сложи по-голям и за по-висока температура. ;;510

Или за по-голямо напрежение. Калпавите кондензатори така греят. Той за 10 волта примерно, но на 5 грее. Същите боклуци слагат по дъната на компютрите и се скапват бързо.
Подуват се като бременни хлебарки. :lol:

AphexTwin 31-03-2008 22:45

Re: Ремонт на захранвания на VOLTEL
 
Абе кондензатора хубаво греел, ама ми прави впечатление следното:
на първата снимка ясно се вижда че платката се е опекла точно
под ценерите..., явно има няква причина тези 2 ценера да пекат така,трябва да взема мултицета и да попремеря това онова...,а доколкото онзи малък зелен кондензатор,
нищо чудно да дига шапката защото некой не го е доизчислил за там или по-скоро слагат калпава партида...
Така навремето прословутите ЕРОХ дънни платки, суперски за оверклок се оказаха със сгрешени кондензатори..
тъпаците им сложили 6,3 волтови на стабилизиращите транзистори около процесора, .... стотици дънни платки издуха кондензатори...
Сменяхме ги със 10 волтови и нещата заспиваха...така 4е нищо не може да ме учуди вече...
Трябва го разглобя моя Волтел и да го препипам с поялника... засега си работи ама ... ще изкормя някое ФОРТРОНСКО
захранване за читави кондензатори....високочестотни,неиндуктивни, и на 105 градуса разбира се... и ще стане песен... :-)

Благодаря все пак на колегата за споделената болежка при Волтелите....ще взема мерки преди да е изтрещял като този на снимката....

Ники 31-03-2008 22:57

Re: Ремонт на захранвания на VOLTEL
 
На този от снимката сменихме една шепа части
Беше думнало яко.
Дойде с още един такъв - пак в това състояние.
Явно е имало някакъв токов удар или нещо подобно.
Защото други такива не са идвали

netman 11-04-2008 14:00

Re: Ремонт на захранвания на VOLTEL
 
Това чудо какви прави волтажи иска (предполагам 12 и 5 В), и с каква консумация ? Любопитно ми е с едно трафче, платчица, грец, два-три кондензатора по 1000uF/35V и няколко 7812, 7805 и в краен случай радиаторче, дали не може за 10-15 лв да се скалъпе жележен заместител на тва кофти импулсно ? 8)

Ники 14-04-2008 00:40

Re: Ремонт на захранвания на VOLTEL
 
От 2 - 3 месеца не е идвал нито един за ремонт, явно новите захранвания са ги направили по - добре.
Като дойде някой за ремонт ще премерим напреженията и ще ги напишем. ;;510

netman 15-04-2008 18:55

Re: Ремонт на захранвания на VOLTEL
 
Цитирай:

Първоначално написано от Nicky
От 2 - 3 месеца не е идвал нито един за ремонт, явно новите захранвания са ги направили по - добре.
Като дойде някой за ремонт ще премерим напреженията и ще ги напишем. ;;510

Ок, предварително благодаря. 8)

netman 03-08-2008 11:15

Re: Ремонт на захранвания на VOLTEL
 
Сегам, да споделя малко практически опит по ремонт на подобни чудесий:

Преди няколко седмици един Воллтел МХ (5518) взе да му се шашка дисплея (показва каквото си иска , свето когато си иска и в странен ритъм), не му обърнах внимание, но тази седмица след поредния токов удар (поздрави на ЕВН :evil: ) сдаде богу дух --- свети му само зеленото диодче и до там, и понеже не е гаранционен и съм голем инта си викам я да го доокипазя пък после ще се дават пари за ремонт. Та отварям го , махам захранването и гледам 4 подути електролитни кондензатора - един 47uF/50V, един 1000uF/16V и два 220uF/50V, сменихме ги и запя като нов ... ;;650

netman 05-08-2008 18:32

Re: Ремонт на захранвания на VOLTEL
 
Брях кофти тругна карък от онзи ден един, днес още един само че два 220uF/35V един 220uF/25V и един 1000uF/16V, сменихме ги и запя, понеже имам под ръка общо 4 такива работещи поотворихме и другите 2 и какво да гледаме бачкат на честна дума ... и ги метнахме и тях обаче 220-ките и 47-те на 63V, а 1000-та на 25V, 85 градусови, ха ся да горят ... след малко ще добавя и снимки ... 8)

Ланселот 06-08-2008 14:19

Re: Ремонт на захранвания на VOLTEL
 
Цитирай:

Първоначално написано от netman
Брях кофти тругна карък от онзи ден един, днес още един само че два 220uF/35V един 220uF/25V и един 1000uF/16V, сменихме ги и запя, понеже имам под ръка общо 4 такива работещи поотворихме и другите 2 и какво да гледаме бачкат на честна дума ... и ги метнахме и тях обаче 220-ките и 47-те на 63V, а 1000-та на 25V, 85 градусови, ха ся да горят ... след малко ще добавя и снимки ... 8)


Колко изгорели кондензаторчета ти трябват? :mrgreen: ;;513

netman 06-08-2008 21:48

Re: Ремонт на захранвания на VOLTEL
 
Цитирай:

Първоначално написано от Lansselot
Цитирай:

Първоначално написано от netman
Брях кофти тругна карък от онзи ден един, днес още един само че два 220uF/35V един 220uF/25V и един 1000uF/16V, сменихме ги и запя, понеже имам под ръка общо 4 такива работещи поотворихме и другите 2 и какво да гледаме бачкат на честна дума ... и ги метнахме и тях обаче 220-ките и 47-те на 63V, а 1000-та на 25V, 85 градусови, ха ся да горят ... след малко ще добавя и снимки ... 8)


Колко изгорели кондензаторчета ти трябват? :mrgreen: ;;513

Вече събрах цяла торба ... не ми се мисли ако МХ+ почнат и те, тогава ще е чувал ... ;;650

Ланселот 07-08-2008 14:18

Re: Ремонт на захранвания на VOLTEL
 
Цитирай:

Първоначално написано от netman
Вече събрах цяла торба ... не ми се мисли ако МХ+ почнат и те, тогава ще е чувал ... ;;650

При мх+ за сега няма проблеми,да се надяваме, че и за напред няма да има, но впечатлението което ми е направило е, че понякой път забива като му се вкарат нови ключета и проблемния софтуер където си го забелязал и ти от последните няколко версии!

netman 08-08-2008 19:45

Re: Ремонт на захранвания на VOLTEL
 
Ето и обещаните снимки:

Така изглежда приемника:

http://www.postimage.org/aV1OKZP9.jpg

Ето конкретните издънки в захранването:

http://www.postimage.org/Pq1Qp4d9.jpg

И заместителите им:

http://www.postimage.org/gx21Ii70.jpg

topshoker 29-12-2008 14:22

Re: Ремонт на захранвания на VOLTEL
 
Колеги,голям проблем с моя волтел mx+! :sad: Приемника работи обаче няма видео.Всъщност излиза само през горния скарт и картината е една замазана,другите изходи не работят.Носих го в един сервиз където го пробвахме с друго захранване и нищо не се промени,казаха че сигурно е от процесора и да го хвърлям.Някой ако има идея какво може да е ще съм благодарен ако сподели!

Ники 30-12-2008 00:05

Re: Ремонт на захранвания на VOLTEL
 
При нас В Скай Дигитал, всички проблеми с YUMATU/Voltel MX plus са били по захранването, главно по кондензаторите.
При Вас явно проблема е друг.

Ланселот 30-12-2008 10:30

Re: Ремонт на захранвания на VOLTEL
 
Цитирай:

Първоначално написано от topshoker
Носих го в един сервиз където го пробвахме с друго захранване и нищо не се промени!

Захранващия блок, когато има проблем с него не е при видеото, а не подава точното 13/18V. захранване към конвертора. Картинката към телевизора си остава същата каквато си е била, но не може да си сканира транспондерите нормално!

Цитирай:

Първоначално написано от topshoker
Казаха че сигурно е от процесора и да го хвърлям.

И мен ме води на мисълта, че е процесор но не съм случвал до сега на такъв проблем и мога само да предполагам! Така, че си вземи нов, ако ще и същия да е, но този си го запази за части не го изхвърляй.

topshoker 30-12-2008 17:04

Re: Ремонт на захранвания на VOLTEL
 
Благодаря на всички за отговорите.Оставих го в един сервиз да го видят,ама като ги гледам колко разбират май няма да направят нищо.

Ланселот 31-12-2008 11:12

Re: Ремонт на захранвания на VOLTEL
 
Не се занимавай с глупости, и да ти го отремонтират не се знае колко време ще издържи, а и ремонта ще ти излезе сигурно колкото един нов.

Весело посрещане на новата година! ;;650

topshoker 31-12-2008 14:23

Re: Ремонт на захранвания на VOLTEL
 
Дадох го вече!Весело посрещане на новата година!

iwelichkow 31-12-2008 17:04

Re: Ремонт на захранвания на VOLTEL
 
погледни горните снимки и ще видиш зад скарт буксата има много транзистори и кондензатори.Има и един чип предполаgам HEF4053 (поне на моя модел) той е за сменяне или някои от транзисторите.Дори мисля за някои от транзисторите щото при изгаране товари сигнала на другия скарт и затова там е размазано.
Шанса видео изхода на процесора да е , е почти никакъв иначе нямаше да имаш сигнал и на другия скарт.Е тука http://www.upload.satforum-bg.com/indexx.php? има схема на моя да разгледаш и ще ти стане ясно как е горе-долу направено файла е Openbox_X-800_s.m..rar

topshoker 31-12-2008 20:48

Re: Ремонт на захранвания на VOLTEL
 
Благодаря,iwelichkow!Да видим как ще се развият нещата.Казаха ми да отида в понеделник да го взема,ако не са направили нищо,ще и цитирам твоя пост,белким го намерят проблема!Весело посрещане на новата година!

Bioside 04-05-2009 13:00

Цитирай:

Първоначално написано от iwelichkow (Мнение8345)
погледни горните снимки и ще видиш зад скарт буксата има много транзистори и кондензатори.Има и един чип предполаgам HEF4053 (поне на моя модел) той е за сменяне или някои от транзисторите.Дори мисля за някои от транзисторите щото при изгаране товари сигнала на другия скарт и затова там е размазано.
Шанса видео изхода на процесора да е , е почти никакъв иначе нямаше да имаш сигнал и на другия скарт.Е тука http://www.upload.satforum-bg.com/indexx.php? има схема на моя да разгледаш и ще ти стане ясно как е горе-долу направено файла е Openbox_X-800_s.m..rar


Колега търся схема на този захранващ блок.Гръмотивичен е и има доста изгоряли елементи.;;650

стормвр 28-11-2010 14:22

Цитирай:

Първоначално написано от netman (Мнение4040)
Ето и обещаните снимки:

Така изглежда приемника:

http://www.postimage.org/aV1OKZP9.jpg

Ето конкретните издънки в захранването:

http://www.postimage.org/Pq1Qp4d9.jpg

И заместителите им:

http://www.postimage.org/gx21Ii70.jpg

За хората с повече свободно време мога да предложа като мен да си го дотинунговат с два вентилатора един на чипът и един над въпросните кондензатори за разкош може да добавите и кюлче :) След като се из гаврих така с моето Yumato MX вече температурата в приемника е много под границата :) Забравих да подчертая да вържете вентилаторите към 5V а не към 12V за да са по тихи тоест да не ги чувате :)

Георги1 28-11-2010 17:07

Цитирай:

Първоначално написано от стормвр (Мнение62734)
За хората с повече свободно време мога да предложа като мен да си го дотинунговат с два вентилатора един на чипът и един над въпросните кондензатори за разкош може да добавите и кюлче :) След като се из гаврих така с моето Yumato MX вече температурата в приемника е много под границата :) Забравих да подчертая да вържете вентилаторите към 5V а не към 12V за да са по тихи тоест да не ги чувате :)

Имал съм три такива приемника, и мога да кажа че са направо студени, и няма смисъл от вентилатори.
Или си ги имал и си нямал къде да ги завреш?:;803

koko313 28-11-2010 17:37

Цитирай:

Първоначално написано от Георги1 (Мнение62754)
Имал съм три такива приемника, и мога да кажа че са направо студени, и няма смисъл от вентилатори.
Или си ги имал и си нямал къде да ги завреш?:;803

Напълно съм съгласен с Георги!
Инпулсно захранване с 4 надути кондензатори в ниско волтовата част.(по снимки).
Което значи , че това захранване пренапрежира.
Проблема му е във високо волтовата част.
Най- често това е кондензатор 10 МикроФарада, за подобни захранвания в обатната връска.
Или подменете, малките кондензатори във високо волтовата част и няма нужда от вентилатори.

avirex 18-06-2011 09:04

Моля за помощ приемника не се вклучва а свети чевения диот./ stentbay/ ако някой знае точно кой кондензатор е за 3.3 волта да помогне че там ми дава 2.5волта

jivko76 18-06-2011 09:11

Цитирай:

Първоначално написано от avirex (Мнение104681)
Моля за помощ приемника не се вклучва а свети чевения диот./ stentbay/ ако някой знае точно кой кондензатор е за 3.3 волта да помогне че там ми дава 2.5волта

Сменяй всички подути кондензатори колега,нормално е за волтел(юмату)а и не само за тях.

avirex 18-06-2011 22:28

видимо няма надути кондензатори но аз ги смених всичките за момент тръгна но после пак същото...

Стивт 19-06-2011 03:23

Виж тоя големия кондензатор да не е за смяна!!!

koscom 19-06-2011 08:57

Можеш да се ориентираш по тази схема:
http://www.dtv-bg.com/downloads.php?do=file&id=3463

avirex 19-06-2011 11:50

Благодаря за помоща на всики поправих го проблема е бил във големия диот .те са два един до дуг . сега му търся софт.Voltel vl-30

avirex 19-06-2011 12:50

някой можели дами каже тойя модел voltel vl-30 на кой модел yumatu отговаря. и може ли дами изпратите софт и лоадер пр.мерси

cecoplast 29-01-2017 10:32

Захранвания
 
[QUOTE=Ники;312]Здравейте,
Извършваме ремонт на захранванията на сателитните приемници Voltel,
Приблизителна цена 35 лв.

http://www.dtv-bg.com/img/stb_voltel_powersupply.jpg


За контакти:

гр. София
ул. "Цар Самуил" 54
Скай Дигитал

тел: 029867188
GSM: 0888776549


Тез приемници са доста капризни към нашата захранваща мрежа от 220V. Захранванията им изгарят от токови удари и разни пикове в м

cecoplast 29-01-2017 10:38

Захранвания
 
А за други приемници ремонтирате ли ?

мехмет 21-11-2020 11:57

юмату фуул хд
 
здр.значи купих един приемник от един мошенник от базар бг стефан веселинов от Нова Загора.като 100 пъти го питах дали хд изхода или с сигнала има проблем,доста се чудих дали да не му го върна,директно от спиди(нещо ми подсказваше,че има проблем) но...за 30 лв.след като го взех имаше някъкъв сааб софтуер и постоянно се резстартираше.качих му оргиналния софт.,тръгна но..вертикалата була на хелас няма сигнал,другите на Х са ок.пробвах и с други софт.проблема си остана.ако някои знае или е имал подобен проблем,нека сподели,поне аз за първи път имам такъв проблем.БЛ-РЯ

вассил46 21-11-2020 16:23

Ъгала на конвертора, как е завъртян? Провери на тунера 13-18волта има ли ги?


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 15:40.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.