Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=236)
-   -   Изтичащ договор с виваком-оферти (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=46257)

еркаму 04-10-2020 10:04

Изтичащ договор с виваком-оферти
 
Здравейте,
В края на годината ми изтича договора с виваком.
В момента плащам:
16 лв телефон (3.5 гб данни, неограничен минути)
15 лв тв (2L+) с вкл. Диема
12 лв Интернет (50 мб)
Или общо 43 лв. В горната цена се оформя и от прилагането на някаква отстъпка пакет (комбинира и спести).

Сега предлагат:
18 лв телефон (6 гб данни, неограничен минути)
23 лв тв (2L+) от които диемата е 9 лв
13 лв Интернет (100 мб)
Или общо 54 лв.

Склонен съм да дам 1-2 лв повече за завишаване на мобилните данни и скоростта на нета, но това повишение на тв ми идва много?
Някой преподписвал ли е скоро?
А дали за нови клиенти има някаква специална оферта?
Може жена ми да сключи договор за тв и Интернет.

Веселин Цонев 04-10-2020 10:18

А какво пречи да не преподписваш нищо и да продължиш на текущия си план?

Изпратено от моят P30Pro с помощта на Tapatalk

Кайен 04-10-2020 10:49

Цитирай:

Първоначално написано от Веселин Цонев (Мнение540812)
А какво пречи да не преподписваш нищо и да продължиш на текущия си план?

Ако имаш отстъпки в договора и не преподпишеш със същите условия, договорът става безсрочен, но без отстъпките.
При Мтел имаше отстъпки от по 50, до 70%.

Като платиш два месеца пълната такса и ставаш сговорчив...

Веселин Цонев 04-10-2020 10:50

Цитирай:

Първоначално написано от Кайен (Мнение540814)
Ако имаш отстъпки в договора и не преподпишеш със същите условия, договорът става безсрочен, но без отстъпките.
При Мтел имаше отстъпки от по 50, до 70%.

Като платиш два месеца пълната такса и ставаш сговорчив...

Това мисля че не е вярно. Майка ми имаше отстъпки, не го преподписохме и си кара на старата такса.

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk

вассил46 04-10-2020 11:29

Цитирай:

Първоначално написано от Веселин Цонев (Мнение540815)
Това мисля че не е вярно. Майка ми имаше отстъпки, не го преподписохме и си кара на старата такса.

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk

Точно си е вярно. Без да съм уведомен че договора ми е свършил си плащах два месеца на тарифа без отстъпката. така че със сигорнос няма да спрат доставката но на свободната тарифа.;;650

еркаму 04-10-2020 11:43

От доста години операторите така сключват договорите, че да не ти изнася да не преподписваш. Правят отстъпка, която важи за срока на договора...След това махат отстъпката и плащаш солено (при мен става 60 лв).

veskodivia 04-10-2020 12:03

изтичащ договор
 
и при мене е същата дилема,сега съм с неограничени минути,20гбт,9100мб роуминг,хбого-за 37лв.ако не предподпиша,данните стават 10гб,изчезва хбо и минутите към 1,2 международна зона,предлагат за 27лв неограничени минути,12гб и 7гб роуминг,хбо само за 1г,това е за теленор,та въпроса е заслужавали си?предлагат и редми ноте 9про или самсунг галакси а 71 за около 400лв.двуомя се кой от двата да взема,почти идентични са,интересно защо самсунга е на такава ниска цена....дайте съвети,благодаря предварително.

milenjs 04-10-2020 22:11

И на мен така ми го начукаха само че А1, изтекък договор и или подписвам или падат отстъпките. За телефон 2 месеца ми начисляваха по 30-40 лв. само за разговори. През това време го прехвърлих и в деня в който ми прехвърлиха номера се обадиха с оферта че няма проблем да си остане всичко както си е било. Късно е либе за китка, сега съм на друг оператор - 14.40 за неограничени и 10Гб интернет които не ползвм много много...

vasilstf 04-10-2020 22:47

Това са стандартните условия на договора, ама кой ли чете. Промоционални цени за целия период на договора, след като изтече минаваш на стандартните, които са доста по-високи и без отстъпки или бонуси. Целта е в края на договора да подпишеш за още две години на друг план, съответно по-висок, за да получиш руги благинки. Целта им е да подпишеш на нов договор, макар и само с 2-3 лева по-скъп. Ако решиш да минеш на по-евтин си много нае*ан. Всички оператори ни го набиват по тоя начин в момента, после кажете, че няма картел. България е малка държава с малък пазар и всяка пазарна ниша се контролира от определени хора, било то горива, мобилни услуги, кабелна телевизия... Различните доставчици на тия услуги са за цвят, разлика няма никаква.

milenjs 04-10-2020 23:00

Ей заради тези неща с които ни клатят навсякъде нямам да се оправим никога. Поне докато не виснат някои хора и да им миреше мършата за назиданние и справедливот...


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:01.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.