Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Приключили продажби (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=249)
-   -   Продавам Atlas ASR 5000 с проблем за 40 лв (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=31357)

teolink 24-11-2013 07:42

Продавам Atlas ASR 5000 с проблем за 40 лв
 
4Прикачено(и)
Характеристики: HDTV сателитен приемник, работещ на основа закрита Linux система. Стилен дизайн. Възможност за запис през USB. HDMI изход. Ethernet порт. Възможност за възпроизвеждане на XVid видеофалове. Функция YouTube, Internet Radio........
Характеристики:
Универсаслен четец за карти.
Приемане на HDTV телевизионни програми.
Скалиране на PAL сигнал до 720p и 1080i резолюция.
Подръжка на шеринг.
Поддържа 32 таймера.
Групи с фаворитни канали.
Функция бързо търсене.
Подържа субтитри и телетекст
Подържа DiSEqC 1.0, 1.1 и DiSEqC 1.2 DiSEqC 1.3 и USALS.
Подържа MPEG-2, MPEG-4 и MPEG-4 AVC/H.264
Мултимедийни формати:MPEG, MPEG4, 3GP, AVI, MKV, MOV. TS, DAT, M2TS, FLV, JPEG
PVR
Обновяване на софтуера през USB
LAN (RJ45), USB 2.0, RS-232.
Коаксиален S/PDIF изход за цифрово аудио.
HDMI, SCART
WiFi Ready
Дефекти: При по-продължително излъчване на даден канал (някой път след половин час, някой път след около 2 часа, различно) се получава някакъв блокаж - не може нищо да се прави нито с дистанционното, нито от бутоните на предния панел. Избрания канал продължава да си работи и не забива.Оправя се след рестарт чрез превключвателя на задния панел.
Допълнителни сведения: Приемника е закупен преди около седмица от колега от форума. Не мога да знам дали е бил запознат с проблема или аз съм куцузлията и се е появил при мен след 3-4 дена ползване... Иначе няма забележки по отношение на функционалност, работи добре с сссаm на 39Е, отваря всичко от твбум.нет. От заргакум не се отваряха няколко нд канала. Вероятно опира до настройки. You тубе работи с моднат софт 2.77. В момента е с 2.29 уж за по-добра стабилност и преборване с проблема, но не намирам съществена разлика.
Външно е в добро състояние, има лепенка и (предполагам) не е отварян.
Може да е нещо дребно, но нямам желание да се правя на майстор.
Нямам вяра в квалификацията на техници от Търговище и не ми се носи никъде, по-скоро бих го ударил с кеф във земята ако не се продаде.
Цена: 40 лв
Транспорт: Еконт с опция за преглед.
За контакти: 0899348643, скайп: todor_man

БАМБУЧА 24-11-2013 07:54

За 35 го взимам още сега колега.:s101

teolink 24-11-2013 11:55

Съжалявам, че честите ми постове са в противоречие на правилата, ако модераторите преценят може и да изтрият обявата ми.
Приемника нещо се еб..ва. От час и половина отново работи нормално, без забивки и насечки. Без интервенции - само извадих и отново напъхах куплунга от захранващата към основната платка. След като го сглобих отново си тръгна нормално.
Цената остава първоначално обявената.
С удоволствие ще приема всяка подсказка и безкористен съвет за решаване на проблема - тук или на лични.

yavor1 24-11-2013 15:42

Цитирай:

Първоначално написано от teolink (Мнение290674)
Съжалявам, че честите ми постове са в противоречие на правилата, ако модераторите преценят може и да изтрият обявата ми.
Приемника нещо се еб..ва. От час и половина отново работи нормално, без забивки и насечки. Без интервенции - само извадих и отново напъхах куплунга от захранващата към основната платка. След като го сглобих отново си тръгна нормално.
Цената остава първоначално обявената.
С удоволствие ще приема всяка подсказка и безкористен съвет за решаване на проблема - тук или на лични.

Как е с загряването, ако топли - вентилатор, това че е в нормална кондиция след като си вадил и "напъхвал" куплунга също може да е причина - да има лоши връзки - спрей и неколкократно куплиране и разкуплиране на всички съединения, може и да се оправи;;650

teolink 24-11-2013 15:50

Цитирай:

Как е с загряването, ако топли - вентилатор, това че е в нормална кондиция след като си вадил и "напъхвал" куплунга също може да е причина - да има лоши връзки - спрей и неколкократно куплиране и разкуплиране на всички съединения, може и да се оправи
Не грее, загряването е дори по-слабо отколкото на SD приемник Optibox.
И на мен ми се върти в главата мисълта за лоша спойка, но ще изчакам да видя какво ще е развитието. Тази нощ няма да го оставя в стендбай, а ще го изключа от напрежение, да не би това да е повлияло някак.
Благодаря за мнението.

teolink 25-11-2013 10:13

30 лв окончателна цена.
Да се смята за развален, въпреки че понякога тръгва на оставен преди това канал,дори и кодиран, което указва, че поне мрежата със сигурност е наред. Дистанционното и то е като ново.

teolink 25-11-2013 11:18

ПРОДАДЕН!


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:34.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.