Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ILLUSION (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=20)
-   -   Проблем с илужън м3с (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=10781)

емо111 13-09-2010 13:32

Проблем с илужън м3с
 
Здравейте!Снощи реших да сменя софта от кинг на вектра заради субтитрите.Подкарах го по учебник но накрая ударих греда.Когато качваше софта за М3 при 70% компа искара син екран и се рестартира.Пробвах наново но въобще не захапва,пише грешка i/0 eror.Приемника мига постоянно в зелено.Дали е потънал тотал или може да го съживя някак?:hammer:

koko313 13-09-2010 14:49

Цитирай:

Първоначално написано от емо111 (Мнение51316)
Здравейте!Снощи реших да сменя софта от кинг на вектра заради субтитрите.Подкарах го по учебник но накрая ударих греда.Когато качваше софта за М3 при 70% компа искара син екран и се рестартира.Пробвах наново но въобще не захапва,пише грешка i/0 eror.Приемника мига постоянно в зелено.Дали е потънал тотал или може да го съживя някак?:hammer:

Можe , де се възкреси с JTAG .
http://www.dtv-bg.com/downloads.php?do=file&id=2309
Но трябва да имате познания по електроника.
Ако нямате такива по добре се обърнете към.
http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=130
Успех!

radich_58 13-09-2010 15:13

Цитирай:

Първоначално написано от емо111 (Мнение51316)
Здравейте!Снощи реших да сменя софта от кинг на вектра заради субтитрите.Подкарах го по учебник но накрая ударих греда.Когато качваше софта за М3 при 70% компа искара син екран и се рестартира.Пробвах наново но въобще не захапва,пише грешка i/0 eror.Приемника мига постоянно в зелено.Дали е потънал тотал или може да го съживя някак?:hammer:

Щом мига постоянно в зелено-няма страшно-не е убит! Пусни веднъж да мине файла (cleaner.dsp),и след това (RollBack);;650

koko313 13-09-2010 15:21

Цитирай:

Първоначално написано от radich_58 (Мнение51331)
Щом мига постоянно в зелено-няма страшно-не е убит! Пусни веднъж да мине файла (cleaner.dsp),и след това (RollBack);;650

Ако успее да конектне , приемника с компа може да стане така.
Но той пише , че му дава входно изходна грешка.

radich_58 13-09-2010 15:32

Цитирай:

Първоначално написано от емо111 (Мнение51316)
Здравейте!Снощи реших да сменя софта от кинг на вектра заради субтитрите.Подкарах го по учебник но накрая ударих греда.Когато качваше софта за М3 при 70% компа искара син екран и се рестартира.Пробвах наново но въобще не захапва,пише грешка i/0 eror.Приемника мига постоянно в зелено.Дали е потънал тотал или може да го съживя някак?:hammer:

Направи рестарт на компютъра,и започни направо с почистващия файл, без да изключваш и включваш приемника (когато мига в зелено постоянно),и след това изтриващия по същия начин,и следва основния софтуер по същия начин.;;650

radich_58 13-09-2010 15:56

Цитирай:

Първоначално написано от емо111 (Мнение51316)
Здравейте!Снощи реших да сменя софта от кинг на вектра заради субтитрите.Подкарах го по учебник но накрая ударих греда.Когато качваше софта за М3 при 70% компа искара син екран и се рестартира.Пробвах наново но въобще не захапва,пише грешка i/0 eror.Приемника мига постоянно в зелено.Дали е потънал тотал или може да го съживя някак?:hammer:

Ако програмата не позволява свързване между компютъра и приемника,тогава имаш или изгорял ком-порт на компютъра или чипа на приемника. Нали Не си свързвал компютъра и приемника с кабела през RS-232 когато са включени едновременно и компютъра и приемника. ТОВА НЕ СЕ ПРАВИ НИКОГА!

radich_58 13-09-2010 16:31

Ако имаш възможност пробвай на компютър в който си сигурен че ком-порта за RS-232 му е изправен!

koko313 13-09-2010 18:39

Цитирай:

Първоначално написано от radich_58 (Мнение51342)
Ако имаш възможност пробвай на компютър в който си сигурен че ком-порта за RS-232 му е изправен!


емо111 май вече не го интересува Илюжана, и може би го продава.

емо111 13-09-2010 20:49

-
 
Здравейте!
Благодаря на всички включили се.Радич прав си приемника е жив,компа ме е***а.Захапа cleanara стигна до 79 процента и пак избуши син екран. Ще го пробвам на друг комп.
Коко грешиш, илужъна ми е зарибяването в света на сат. тв,.Ползвам го като втори приемник.На този етап продажба не ,ако не запали ще го пращам на доктор.Лека вечер!

koko313 13-09-2010 21:00

Цитирай:

Първоначално написано от емо111 (Мнение51384)
Здравейте!
Благодаря на всички включили се.Радич прав си приемника е жив,компа ме е***а.Захапа cleanara стигна до 79 процента и пак избуши син екран. Ще го пробвам на друг комп.
Коко грешиш, илужъна ми е зарибяването в света на сат. тв,.Ползвам го като втори приемник.На този етап продажба не ,ако не запали ще го пращам на доктор.Лека вечер!

Ако това дето го пишеш е вярно по добре продавай, ако има кой да го вземе. Аз нямам нужда, така , че не съм от желаещите.;;650

radich_58 13-09-2010 21:42

питане
 
Цитирай:

Първоначално написано от емо111 (Мнение51384)
Здравейте!
Благодаря на всички включили се.Радич прав си приемника е жив,компа ме е***а.Захапа cleanara стигна до 79 процента и пак избуши син екран. Ще го пробвам на друг комп.
Коко грешиш, илужъна ми е зарибяването в света на сат. тв,.Ползвам го като втори приемник.На този етап продажба не ,ако не запали ще го пращам на доктор.Лека вечер!

За пръв път ли сменяш софтуер на ILLUSION M3 в KYNG и обратно?

koko313 13-09-2010 21:48

Цитирай:

Първоначално написано от radich_58 (Мнение51400)
За пръв път ли сменяш софтуер на ILLUSION M3 в KYNG и обратно?

Радич ! Мочето ни изпитва.
Аз му дадох линкове за Jtag и той дори не си направи труда да ги дръпне и прегледа. Ако Има зор ще го направи веднага.;;650

radich_58 13-09-2010 21:52

отговор
 
Цитирай:

Първоначално написано от koko313 (Мнение51403)
Радич ! Мочето ни изпитва.
Аз му дадох линкове за Jtag и той дори не си направи труда да ги дръпне и прегледа. Ако Има зор ще го направи веднага.;;650

Ако е така не е колегиално ;;650

емо111 13-09-2010 22:23

Коко грешиш пич,прочетох ти мнението пишеш за елктрончик погледнах и схемата и я затворих .Чесно да ти кажа скаран съм токовете и схемите.Къде не разбирам не пипам.Не съм на 15 и не искам да се ебавам и ДА ИЗПИТВАМ никой.Сигурен съм ,че тук има много грамотни и отворени хора,които са много напред. Мисля си че форума е да си помагаме а не да се ебаваме.
Радич , не вярвай на тия измишльотини на Коко.Приемника преди това си го флашнах сам на Кинг и всичко бе ОК.Сега нали възникна проблем със субтитрите и реших да му кача вектра но ударих гредичка.Компа ме бъзика.Ще пробвам на друг и ще пиша.
Аре бъдете здрави и лека нощ!

TurboGD 13-09-2010 23:12

Цитирай:

Първоначално написано от емо111 (Мнение51384)
Здравейте!
...Захапа cleanara стигна до 79 процента и пак избуши син екран. Ще го пробвам на друг комп.
...

Постоянно мигащата зелена светлина означава, че приемника очаква да му качиш нов софтуер.
Дори можеш да пропуснеш cleaner-а, но ако се притесняваш, направи го както ти каза radich-а.
И да знаеш - Вектра се нарича емулатора, и се качва след като вече си сменил софтуера.
За софтуер ти препоръчвам 6.91(най-новия) или 6.90 - работят стабилно.
За Vectra мисля, че вече ти казах - 5.50. Ако мислиш да ползваш и карта, ще трябва да качиш и Multicam, но тази опция, май няма да я ползваш :).

П.С.
Кой loader ползваш за качването на оригиналния софтуер?

ab52y 14-09-2010 00:03

да споделя и аз...
 
не казваш с какъв кабел качваш софта, ако е ЮСБ-КОМ, възможно е да е от кабела, случва ми се няколко пъти при качване с лаптопа и затова винаги флашвам от компа , с нормален компорт...

емо111 14-09-2010 07:50

-
 
Благодаря Ви! По принцип качвам от лаптоп на сат. приемника с usb/rs232.Друг комп нямам.Качил съм му драйвера, видях ,че комунукира на com4 и така. Ще пробвам на друг комп и ще пиша.

емо111 15-09-2010 19:52

-
 
Успях.Проблема е бил в лаптопа.Сега съм с новия софт и вектра.;;650

koko313 15-09-2010 20:37

Цитирай:

Първоначално написано от емо111 (Мнение51582)
Успях.Проблема е бил в лаптопа.Сега съм с новия софт и вектра.;;650

Честито!
Имам една препоръка, като се опиташ да паравиш нещо онлине, не го прави го така. Радич ти посвети в сайта 7-8 часа, задаваше ти въпроси и сам си отговаряше.
Всеки е за ангажиран по един и друг начин.
Трябва да го почерпиш.!?;;650

TurboGD 16-09-2010 00:49

Цитирай:

Първоначално написано от емо111 (Мнение51582)
...Сега съм с новия софт и вектра.;;650

А звукът вече "на шест" ли е? :)

ivo 17-09-2010 19:50

Звукът се оправя със зеления бутон мисля или жълния ако не се лъжа, когато си на менюто на настройките. Показва се скрито меню, от което се задава вида на чипа - аудио кодека.

TurboGD 17-09-2010 20:40

Цитирай:

Първоначално написано от ivo (Мнение51854)
Звукът се оправя със зеления бутон мисля или жълния ако не се лъжа, когато си на менюто на настройките. Показва се скрито меню, от което се задава вида на чипа - аудио кодека.

Да, но има едни "пазарджишки пръчки", на които като им сложиш стар софтуер и звукът няма оправяне, защото скритото меню липсва :).
Иначе, с нов софтуер няма грижи - настройки - жълт бутон - скрито меню и т.н.
@емо111 отдавна си оправи проблема със звука ;).


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:40.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.