Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   DREAMBOX (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=27)
-   -   Премахване на ненужни езици (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=46538)

teolink 04-01-2021 19:39

Премахване на ненужни езици
 
Как правилно да премахна неизползваните езици, така че да не се изобразяват в менюто за избор на език, защото очевидно само триенето на файловете в usr/share/enigma2/po и usr/share/enigma2/countries не решава напълно проблема. Доколкото четох из нета трябва и някаква манипулация на Language.pyo файла в usr/lib/enigma2/python/components. Ще се радвам ако някой може на достъпен език да ми обясни как трябва да се процедира.
Става въпрос за open pli 4 базирана дистрибуция и понеже DM800 е само с 60 мб памет всеки спестен мегабайт е от значение.

yavor1 04-01-2021 19:43

1Прикачено(и)
Цитирай:

Първоначално написано от teolink (Мнение547561)
Как правилно да премахна неизползваните езици, така че да не се изобразяват в менюто за избор на език, защото очевидно само триенето на файловете в usr/share/enigma2/po и usr/share/enigma2/countries не решава напълно проблема. Доколкото четох из нета трябва и някаква манипулация на Language.pyo файла в usr/lib/enigma2/python/components. Ще се радвам ако някой може на достъпен език да ми обясни как трябва да се процедира.

За АТВ : зелен бутон, червен бутон ...
За другите имиджи е подобна процедурата

teolink 04-01-2021 20:20

каквото можах от менютата съм го махнал, няма опция за езиците в сборката, която съм сложил, също така няма и опцията при първоначални настройки да пита дали да се премахнат ненужните езици, затова тръгнах с ръчно триене- освободи се място, но искам окончателно да се премахнат другите езици освен английски и български, и дори след фабрични настройки или ъпдейт на софтуера да не се появяват никога отново.

yavor1 04-01-2021 20:24

Цитирай:

Първоначално написано от teolink (Мнение547569)
каквото можах от менютата съм го махнал, няма опция за езиците в сборката, която съм сложил, също така няма и опцията при първоначални настройки да пита дали да се премахнат ненужните езици, затова тръгнах с ръчно триене- освободи се място, но искам окончателно да се премахнат другите езици освен английски и български, и дори след фабрични настройки или ъпдейт на софтуера да не се появяват никога отново.

Каква ти е сборката,че хем имаш езици,хем не може да ги деинсталнеш?
Да не ти идват ъпдейти на езици от инсталирано КОДИ?

teolink 04-01-2021 20:39

Самодейна сборка - OpenPLi_4.0_Japhar_DM800HD_wIPTV_v16.rar, единствен вариант да се сложи пли 4-ка на оригинал DM800, иначе за клонингите има.
В нета някъде прочетох, че като се припокрие файла Language.pyo с пачнат
след това в менюто за избор на езици остават само тези, чиито файлове не са изтрити. Би било лесно, но не можах да намеря такъв файл, попаднах на един, но той е с разширение py и не върши работа или има нужда да се конвертира в pyo, което мисля не е много лесно за обикновен потребител.
Реално не е болка за умиране нито нещо фатално, но ей така за спорта бих искал да доведа докрай нещата.

teolink 05-01-2021 06:14

Разбрах как става номера. Редактира се файла Language.py, от който при рестартиране на приемника се генерира функционалния вече файл Language.pyu


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 19:43.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.