Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Xtrend (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=307)
-   -   Странен проблем ЕТ-4000 (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=33272)

gogotogo 19-04-2014 15:05

Странен проблем ЕТ-4000
 
Tренда си работи вси4ко си му е ок, но проблема е ,4е когато спре тока или примерно го загаса с копчето отзад при следващото му пускане тренда не захапва интернет- не намира мрежата в момента в които влеза в нет настройките и му дам рестарт нетуорк всичко си тръгва нормално ,дори пробвах при тва положение когато не намира мрежата исключвам лан кабела и пак го включвам и си тръгва нета.
Може ли някой да помага да видим къде би могъл да е проблема.
Благодаря.

дрим 19-04-2014 15:07

Цитирай:

Първоначално написано от gogotogo (Мнение317109)
Tренда си работи вси4ко си му е ок, но проблема е ,4е когато спре тока или примерно го загаса с копчето отзад при следващото му пускане тренда не захапва интернет- не намира мрежата в момента в които влеза в нет настройките и му дам рестарт нетуорк всичко си тръгва нормално ,дори пробвах при тва положение когато не намира мрежата исключвам лан кабела и пак го включвам и си тръгва нета.
Може ли някой да помага да видим къде би могъл да е проблема.
Благодаря.

С какъв имидж си?

Васил 19-04-2014 15:12

Цитирай:

Първоначално написано от дрим (Мнение317110)
С какъв имидж си?

Сам трябва да се сети да казва.И още какъв е нета,минава ли през рутер ,другите устройства вкл към него имат ли проблем...

дрим 19-04-2014 15:21

По принцип такъв проблем се наблюдава, когато тренда е свързан с Fritzbox (поне повечето немци се оплакват, аз на моя фриц не съм го имал), след рестарт се ъпва на 10Mbit и не ще да откине, а след изваждане на лан кабела и включване отново всичко си е наред на 100Mbit.
Но наистина е хубаво да се каже цялата постановка и хардуера, който участва ;)
И какво си пробвал до сега, смяна на порт, смяна на лан кабел, свързване на тренда директно с лан кабел към компа (кроснат кабел ако картата няма auto MDX), виж при нормална работа на бокса пинга как ти е има ли загуби и такива ми ти работи...

gogotogo 19-04-2014 15:52

в момента тренда е вклю4ен само към рутера тпл 1043,имиджа е опенатв 4
с други приемници няма проблем

дрим 19-04-2014 15:56

Цитирай:

Първоначално написано от gogotogo (Мнение317115)
в момента тренда е вклю4ен само към рутера тпл 1043,имиджа е опенатв 4
с други приемници няма проблем

TP-link-а ти е с гигабитови лан портове, виж дали имаш опция на порта на рутера, където ти е свързан тренда, да му кажеш да работи на 100MBit/FD твърдо.

tibuzdrev 19-04-2014 16:21

Проблема съм го виждал точно на АТВ 4.0 ,при мен се появи при инсталиране на мрежово приложение или при пускане на приложенията в нет-настройките като Мinidlna и другите.

vml 19-04-2014 16:56

И аз съм с ет 4000 и при мен го прави това с мрежата, както при тебе, аз съм с опен пли и нищо по софтуера не съм пипал от както съм го купил.

gogotogo 19-04-2014 17:13

Цитирай:

Първоначално написано от vml (Мнение317123)
И аз съм с ет 4000 и при мен го прави това с мрежата, както при тебе, аз съм с опен пли и нищо по софтуера не съм пипал от както съм го купил.

има нещо странно при положение на ненамиране на мрезата ,при мен приемника се вързва през винсцп но в приемника на нетворк казва локал нетворк дисконектед. и другото странно е 4е при това полозение в етц ниама папка нетворк, когато вси4ко е ок с мрежата в етц има папка нетвърк и в неа има фаил интетфейсес в който има тва:
# automatically generated by enigma2
# do NOT change manually!

auto lo
iface lo inet loopback

auto eth0
iface eth0 inet dhcp
hostname $(hostname)

gogotogo 19-04-2014 18:26

Така какво направих и можеби нещата се оправиха ,нямам идеа дали е от това но сега работи:
имам 1 голденинтерстар ЛХ 1 който е едно кам едно с тренда
в инит.д има фаил networking сравних ги и имаше разлики замених филовете
зададох стати4но ип на тренда и вече 3 или 4 пъти гася от копчето одзад на тренда и след като си зареди приемника си намира ип-то.
ще пробвам да върна оригиналния фаил networking да видя дали е от това.
Забравих да кажа ,че в момента тренда е вързан през слич


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 06:20.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.