Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=165)
-   -   Интересен случай с кабелна тв (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=48317)

gebbo5 21-07-2023 19:02

Интересен случай с кабелна тв
 
Имам интересен случай с "вълни" (или както се казва) от кабели за кабелна телевизия.
Живея на 4 етаж в блок, покрай един от прозорците ми минават 3 кабела за кабелна тв.
В стаята е включена ефирна антена. При приближаване на антената до съответния прозорец и сканиране на аналогови честоти излизат канали с развалено качество, предлагани от оператора (със сигурност и на същите честоти), чиито са кабелите.
Интересно ми е какво е обяснението за такъв случай.

TUISTERa 21-07-2023 19:14

Интересен е за теб. Мангалите така гледат от 30 години... Проста физика, индукция и нацепена изолация на кабела

швепса 21-07-2023 21:13

Цитирай:

Първоначално написано от gebbo5 (Мнение589577)
Имам интересен случай с "вълни" (или както се казва) от кабели за кабелна телевизия.
Живея на 4 етаж в блок, покрай един от прозорците ми минават 3 кабела за кабелна тв.
В стаята е включена ефирна антена. При приближаване на антената до съответния прозорец и сканиране на аналогови честоти излизат канали с развалено качество, предлагани от оператора (със сигурност и на същите честоти), чиито са кабелите.
Интересно ми е какво е обяснението за такъв случай.

Навиваш 10-15 намотки медна тел около милиметър върху един от кабелите. Запояваш двата края към коаксиален кабел една букса за телевизор в другия край. Пъхаш във входа на телевизора и гледаш нещо си.

proharde 21-07-2023 21:57

Слагаш две карфици - едната в централното жило другата в оплетката. Или директно със сплитер. :D

дрим 21-07-2023 23:20

Стига глупости!
Това с карфиците е най-голямата глупост която скапва целия сигнал. Сплитер на 90dB сигнал примерно, също не е оферта. Най-добре ходи си плати месечна такса и стига с циганиите...

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

vasilstf 22-07-2023 00:16

Това беше актуално преди 20 години. Като спрат аналоговия сигнал няма да имаш интересен случай.

Българин 22-07-2023 00:26

Цитирай:

Първоначално написано от дрим (Мнение589583)
Стига глупости!
Това с карфиците е най-голямата глупост която скапва целия сигнал. Сплитер на 90dB сигнал примерно, също не е оферта. Най-добре ходи си плати месечна такса и стига с циганиите...

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

преди да преминат на цифрова тв местните кабелни тв гледах без карфица просто дупчиш кабеле и с една тънка медна жица гледах тв :) само ХБО не гледах защото беше кодирано хубави спомени ;)

ogibo 22-07-2023 11:29

Е то и за НВО имаше едни "филтри" които оправяха "кодировката".

astor 22-07-2023 11:36

Филтрите бяха в Dscaler... иначе антената я насочваш към усилвател на кабелна и става доста добре.

dolby 22-07-2023 11:44

Цитирай:

Първоначално написано от Българин (Мнение589586)
преди да преминат на цифрова тв местните кабелни тв гледах без карфица просто дупчиш кабеле и с една тънка медна жица гледах тв :) само ХБО не гледах защото беше кодирано хубави спомени ;)

Ти си гледал а съседите ти дали са гледали :)


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:39.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.