Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ILLUSION (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=20)
-   -   Illusion и KYNG (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=140)

unispot 06-02-2012 13:52

illusion
 
Цитирай:

Първоначално написано от radich_58 (Мнение142411)
На 39*E спътник Hellas sat излиза ли ти сигнал на транспондерите:
12688 H 30000 7/8 сканираш и гледаш СКАТ и КАНАЛ 3-свободно
12688 V 30000 7/8 сканираш и гледаш TARAFtv румънска-свободно
;;650
Ако се учиш не е срамно да питаш-аз винаги съм питал...затова е форума;;650

ООО ,ти си имал подобни проблеми преди време, сега видях,какво стана,защо не ти сканираше коректно,или имаше ремонт кво стана

radich_58 06-02-2012 19:11

отговор
 
Цитирай:

Първоначално написано от unispot (Мнение142433)
Taka.
Няма сигнал на въпросните честоти,а и да имаше не бих си правил труда.
Илюжън приемник имам от 10 години сигурно,знам му възможностите,какво може ,какво не,как се свързва приемник с нулмодем кабел,имам и опенбокс за това основните неща са ми ясни,да си настроя антената,мотора,как зазащо елевацики,деклинации...........
Явно проблемът е във приемника ,по точно в тунетът му,като си сложа моя илюжън няма проблем ,като сложа този ,не ще да хваща нищо,вкарани са му честотите,на всички спътници,блинд сканиране правя пак нищо,това за всички спътници важи,не само за хелас сат

Излиза че си купил НЕРАБОТЕЩ ILLUSION M3? Ти пробва ли го дали работи преди да го купиш? Сега в момента гледа ли се нещо от свободните програми на различните спътници?
Аз имах следния проблем с моя IllusionM3: След 7-8 годишна работа,спря да сканира транспондери с Н-поляризация -сканираше само с V-поляризация. Смених му един транзистор и заработи отново;;650(разбира се не аз,а мой приятел-телевизионен техник) Аз съм по гледането-предимно на спорт(футбол и бокс) по сателитите.Тук от форума са ми помагали много за да навлезна в тази дейност-Благодарен съм на всички които са ми помагали;;650 Затова ти казвам питай,каквото не ти е ясно-все някой ще ти помогне.

unispot 06-02-2012 20:26

illusion
 
Подкрепям думите ти по въпроса за помощта,на истина всичко,което съм научил е от питане във форумите.Когато се появи проблемът с този приемник попаднах на твоите въпроси и съответните отговори.Както и да е върнах приемника и човекът ще го замени с друг илюжън.
Въпреки всичко по мое мнение,една от класиките в жанра за мен.Има още хляб и в м2 и м3 модела.
Проблемът на този най вероятно е именно някой кондензатор.Много трудно го направих от кинг пак в илюжън(нещо се ебаваше свръската ама зацепи де след многократни опити)

Агоп75 12-02-2012 13:35

Добър ден на всички.Имам един Illuson c3+Kyng,качих му А 2.33 и малко се оцапа работата.Първо не искаше да сканира нашите транспондери на хеласат 39.След многократни сканирания и вкарване на транспондерите ръчно накрая захапа.Сега ми сканирва добре,искарва каналите и има картина,гледа се но много сече.Засича само на нашите и румънските транспондери,гърците варвят перфектно.В момента гледам Балканика сече и картина и звук,нещо не работи и емуто цифрите са наред,сравнявам с друг апарат който си отваря всичко но този не иска да покаже БНТ1,БТВ и ......Ако някой може да помогне с нещо.Благодаря.

ivo 15-02-2012 21:42

Пробвай с rolback и слагаш на ново.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 21:13.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.