Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Newcamd (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=191)
-   -   Права на newcamd.list и mg_cfg (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=32295)

Jo 31-01-2014 19:38

Права на newcamd.list и mg_cfg
 
Има ли препоръчителни права за тези и другите файлове от този кам? И ако да какви са те?

Също по принцип сложили ли сте парола на root-a или я карате без парола?

themaster301 31-01-2014 19:51

Цитирай:

Първоначално написано от Jo (Мнение303177)
Има ли препоръчителни права за тези и другите файлове от този кам? И ако да какви са те?

Също по принцип сложили ли сте парола на root-a или я карате без парола?

Ще ти отговоря тази вечер или в следващите 2 дни , предполагам.

Чък Норис 31-01-2014 19:57

А аз ще отговоря след него за да го поправя :lol15:

За конфигурационните файлове няма нужда от специфични права. Хубаво е да си сложиш парола, както и да контролираш достъпа до основните входящи портове към приемника 21, 22, 23, 80, 443, 8001 и 8002(при някои) ;)

Jo 31-01-2014 21:37

Под контролиране се има предвид да блокирам през рутера тези портове на рисивъра или обратното? Защото първото виждам как ще стане през рутера, но за обратното ще трябва да ползвам някакъв файъруол явно.
По принцип тези портове изредени в newcamd.list не са ли само те, които са нужни да са отворени?

themaster301 31-01-2014 22:18

Цитирай:

Първоначално написано от Jo (Мнение303202)
Под контролиране се има предвид да блокирам през рутера тези портове на рисивъра или обратното? Защото първото виждам как ще стане през рутера, но за обратното ще трябва да ползвам някакъв файъруол явно.
По принцип тези портове изредени в newcamd.list не са ли само те, които са нужни да са отворени?

По принцип newcamd.list и newcamd.conf. трябва да са в една папка т.е. usr/****. Kакъв ти е приемника?

Jo 31-01-2014 22:36

С Vu+ Uno съм и последния BH. Mgcam 1.35a. В една папка са по принцип. Може аз да не разбирам или въпроса ми да е бил неправилен, но това какво общо има?

Чък Норис 01-02-2014 03:29

Цитирай:

Първоначално написано от Jo (Мнение303202)
Под контролиране се има предвид да блокирам през рутера тези портове на рисивъра или обратното? Защото първото виждам как ще стане през рутера, но за обратното ще трябва да ползвам някакъв файъруол явно.
По принцип тези портове изредени в newcamd.list не са ли само те, които са нужни да са отворени?

Имам предвид да не ги отваряш безразборно, или ако ги отвориш по някаква причина, да ги пренасочиш към портове различни от стандартните.

Цитирай:

Първоначално написано от themaster301 (Мнение303211)
По принцип newcamd.list и newcamd.conf. трябва да са в една папка т.е. usr/****. Kакъв ти е приемника?

Първо уточни на каква степен са ти познанията после отговаряй на подобен тип въпроси. Ясно искаш да помогнеш, но след като ти самия не си наясно, по-скоро ще объркаш някой отколкото да му помогнеш.

отчето 22-05-2017 13:25

newcamd.list
 
здравейте колеги.моля за по-изчерпателен отговор-имам качен mgcamd 1.38 /клиент-на ш.....р та въпроса ми е следния .може ли да кача xcamclient v3.5 който може да копира файла newcamd.list без да наруши мджикама .мерси на всички отзовали се

dzumba 22-05-2017 15:36

Само шейха ти,предполагам всевишния може да ти обади!;)

отчето 15-10-2017 14:31

mgcamd
 
все пак благодаря на всевишния


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:13.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.