Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   VU+ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=232)
-   -   Помощ запис (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=43054)

БониБо 17-11-2017 19:15

Помощ запис
 
Здравейте,
днес си закупих приемник VU+ Zero. Понеже приемника е DVB-S2 си купих и VU USB Tuner Turbo! Свалих си всичко необходимо за да подкарам DVB-C тунера, каналите си вървят безпроблемно и до тук добре понеже приемника го взех предимно за записване на предавания с цел записите да не са кодирани! При инициализация на хард диска той се форматира в линукс формат и лаптопа не го разпознава, но за това си има софтуер и е разрешимо! Когато пусна да се записва нещо и после го възпроизведа на плеъра, той само вижда файла, но не желае да го възпроизведе - големината на файла е 0MB.
Положението е същото, когато флашката е FAT32 или NFTS
Мнения и предложения как може да бъде оправено?
Благодаря Ви!

oldgraf 17-11-2017 20:05

Виж дали в имиджа имаш инсталиран pau

БониБо 17-11-2017 20:12

Би ли ми казал как става това, защото буквално съм гола вода в това?

oldgraf 17-11-2017 20:14

Влез по телнет например в зерото
Пишеш тези команди

opkg update
opkg install vuplus-pau

и ако няма грешки пробвай да запишеш пак

ПП Търсиш през менюто на приемника в плъгините някой с това в името pau. Зерото и солосе май само имат този проблем, но в някои имиджи плъгина го има инсталиран по подразбиране

БониБо 17-11-2017 20:43

А как да влезна там, къде да намеря въпросното място където да въведа командите?
Извинявай, че така те питам, но наистина си нямам представа как.

БониБо 17-11-2017 21:31

В менюто с плъгините няма това PAU

bate_dino 17-11-2017 21:37

А по лесно през менюто влизаш в plugins - зелен бутон за install plugin и от extentions търсиш споменатия pau, от драйвърс исталираш exfat ntfs, ако такива. Всичко е до имидж ако е оригиналния е вероятно орязан, слагай vti, blackhole или openatv
P.S.pau е специфичен плъгин и освен в OpenPli и няколко производни си е инсталиран по дефолт .

БониБо 17-11-2017 21:43

Цитирай:

Първоначално написано от bate_dino (Мнение466045)
А по лесно през менюто влизаш в plugins - зелен бутон за install plugin и от extentions търсиш споменатия pau, от драйвърс исталираш exfat ntfs, ако такива. Всичко е до имидж ако е оригиналния е вероятно орязан, слагай vti, blackhole или openatv


Аз инсталирах OpenPli с помощта на Стоян от ДиаблоСАТ, който беше така търпелив да ми помогне по телефона - сега колко успешно съм инсталирам имиджа е друг въпрос!

Инсталирах PAU, но EXFAT NTFS не видях в Drivers

ПП: След инсталирането на PAU и направените записи всичко тръгна нормално!

БониБо 18-11-2017 12:54

Сега имам друго въпросче! Понеже разбрах как мога да влезна в приемника чрез лаптопа и мрежата, в която са свързани интересно ми е как мога да си отворя порт и да имам достъп до приемника на отдалечени места?

bate_dino 18-11-2017 14:47

Цитирай:

Първоначално написано от БониБо (Мнение466080)
Сега имам друго въпросче! Понеже разбрах как мога да влезна в приемника чрез лаптопа и мрежата, в която са свързани интересно ми е как мога да си отворя порт и да имам достъп до приемника на отдалечени места?

По принцип можеш и зависи и какво искаш кеф ти телнет, ssh, фтп, някакъвcam, web. На последното може стрийм да вадиш. Само гледай да си защитиш файъруола наа рутера да няма изненади


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 17:36.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.