Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=184)
-   -   Проблем с H-H мотор Amiko DM3800. (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=36542)

Kosme 07-03-2015 09:06

Проблем с H-H мотор Amiko DM3800.
 
Здравейте колеги, от вчера имам проблем с посоченият мотор. Конфигурацията ми е от подписа + дисек ключ амико, имам стационарна антена на 39Е и моторизираната която ходи по цялата дъга.
Проблема се състои в това, че антената се върти само от и до 19,2Е (включително) и само на изток. От 19,2 на запад мотора все едно е ограничен стига до 19е и до там, същият е и резултата и при опит за въртене от бутоните. Всички връзки са проверени, дисека си превключва нормално от стационарна на моторизирана и т.н.
Какъв може да е проблема според Вас?

фолкръм 07-03-2015 09:10

Цитирай:

Първоначално написано от Kosme (Мнение360390)
Здравейте колеги, от вчера имам проблем с посоченият мотор. Конфигурацията ми е от подписа + дисек ключ амико, имам стационарна антена на 39Е и моторизираната която ходи по цялата дъга.
Проблема се състои в това, че антената се върти само от и до 19,2Е (включително) и само на изток. От 19,2 на запад мотора все едно е ограничен стига до 19е и до там, същият е и резултата и при опит за въртене от бутоните. Всички връзки са проверени, дисека си превключва нормално от стационарна на моторизирана и т.н.
Какъв може да е проблема според Вас?

Дай му reset от бутоните и ще се оправи.

Kosme 07-03-2015 09:14

Как се ресетва? Предполагам задържане за 5-6 секунди двата бутона едновременно?

dodo_pv 07-03-2015 09:33

Пробвай първо с команда от приемника "Go To 0". И това е ресет. След това, изключи приемника от контакта за 10-тина секунди и го пусни пак. Ако не помогне, опитай с бутоните.
Да не си задал лимити, без да искаш? Избирай, за начало, само програми с хоризонтална поляризация, когато искаш да въртиш. Виж какво се случва и след това повтори процедурата с такива с вертикална.
Успех!

Kosme 07-03-2015 10:30

Ресетнах го с двата бутона, оправи се за сега!

Kosme 09-01-2018 11:28

Здравейте колеги, почти 2 години по късно още съм със същия мотор, но вече без дайсек (кабела директно е свързан с муфа) и само с една антена.
Към проблема:
От няколко месеца забелязвам, че при избирането на определена запаметена позиция, мотора се върти много, много бавно едвам-едвам от 19Е на 39Е примерно минава около минута докато стигне от единия до другия спътник. Има промяна и в шума на мотора почти безшумен е...което не е нормалното му състояние.
От няколко дни съм спрял на 39Е и мотора не върти антената в никоя позиция? Сигнал от спътника има на макс. При задаване на произволен запаметен спътник се чува характерното "чукане-цъкане" на мотора точно преди да започне да върти антената...но си остава на място.
Какъв може да е проблема. Мотора е настроен по Дисек 1,2?
Опитвах нулиране с двата бутона - без резултат. Зеления и червения диоди до бутоните си светят(мигат).
Възможно ли е ф-конектор или муфата да правят проблем?

баисар 09-01-2018 12:25

Колега аз съм със същия нн мотор ..сменяй кабела и нови ф-конектори..а за това че не иска да върти..ръчно от бутоните на самия мотор завърти леко наляво-надясно и тръгва да върти без ядове..не знам като се остави мотора без да се движи на студеното така се случва.

Вас 09-01-2018 15:24

Предполагам, че въртиш мотора с Golden Interstar XPEED LX1(от подписа), а не с някой от телевизорите.
Ако е така, влез в менюто на приемника на сателитна настройка и премахни командите за DiSEqC ключа към различните чинии(ако вече не си го сторил).
Ако на всеки спътник поотделно трябва да се запамети командата DiSEqC 1.2 (за управление на мотора) я изключи. Направи го за всички спътници, които гледаш, излишните ги изтрий! След като си изключил всички спътници от менюто на приемника, влез на Хелас 39Е, където ти се намира антената и включи Usals. След това пусни "Иди на 0", О.К. антената ще се върне пак на 39Е. След това вървиш по "дъгата" отключвайки всеки един от спътниците, които ще гледаш по Usals.
Забрави го DiSEqC 1.2. Н-Н мотора не го долюбва много.
Ако всичко това не помогне, повторно инсталиране на читав софтуер и навсякъде Usals;;650

dodo_pv 09-01-2018 15:53

H-H моторите се управляват с usals, соето си е дисек 1.2. Позиция се запаметява по изключение, ако има втори конвертор за кръгова поляризация. Кабелът и връзките са за проверка и евентуална подмяна. С друг приемник се изключва проблем от тунера.

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

Вас 09-01-2018 16:11

Цитирай:

Първоначално написано от dodo_pv (Мнение470436)
H-H моторите се управляват с usals, соето си е дисек 1.2.

По-скоро DiSEqC Level 1.3


http://translate.google.com/translat...Fdiseqc2.shtml

;;650


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 05:16.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.