Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=43)
-   -   Цифрова ефирна телевизия в района на София (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=63)

tiburon 21-02-2008 11:01

Re: Цифрова ефирна телевизия в района на София
 
Благодаря ти satbeg ;;510 Това беше отговор ;;614 ;;614 ;;614

netman 21-03-2008 18:15

Re: Цифрова ефирна телевизия в района на София
 
Вземи си една обикновеннта логопериодична антена - струва 15 лева и върши същата, да не казвам по-добра работа. 8)

metody72 07-04-2008 18:33

Re: Цифрова ефирна телевизия в района на София
 
имам вила на 50км от София след Радомир ако някои знае дали мога да хвана нещо на това разстояние ще съм много благодарен за информация по въпроса

Zahooo 08-04-2008 10:29

Re: Цифрова ефирна телевизия в района на София
 
Най-вероятно не, доклкото знам предаването не е от кулата а някъде от центъра , може би старата кула. Но за по сигурно - трябва да се направи проба

Джак 08-04-2008 11:37

Re: Цифрова ефирна телевизия в района на София
 
Предаването на DVB-T сигнала е от двете антени - Яворов и Копитото.
Но сигнала е малко слаб... Не вярвам да хванеш нещо от там, освен ако нямаш директна видимост и усилваща DVB-T антена (това е само предположение не е тествано - може и с така да не хванеш сигнал докато не го увеличат от Копитото).

Zahooo 14-04-2008 23:32

Re: Цифрова ефирна телевизия в района на София
 
При мен Ефирната цифрова телевизия спря да работи. :sad:
Като че ли няма предаване
Някой зне ли нещо по въпроса

telefan 15-04-2008 10:28

Re: Цифрова ефирна телевизия в района на София
 
Хващах ефирна цифрова без антена до вчера(в София)...от тогава никакъв сигнал.Някой да знае нещо по въпроса? :sad:

Zahooo 17-04-2008 00:42

Re: Цифрова ефирна телевизия в района на София
 
Днес вървят, дори сигнала е по силен. Явно са сменяли предавателя ;;614 ;;614 ;;614

Pitagor 11-07-2008 10:34

Re: Цифрова ефирна телевизия в района на София
 
Може би ще е интересно на интересуващи те се, та ще споделя моя опит.

Поръчах по интернет цифров ефирен приемник STRONG SRT - 50 за 115 лв. и външна цифрова ефирна антена STRONG SRT ANT15 за 39 лв. Получих ги на другия ден сутринта чрез Еконт с 13 лв. транспорт. Не ми стана ясно, защо е толкова скъпа пратката. С други фирми такива пратки струват 5-6 лева. Продавачът явно не го интересува колко ще плати клиента за доставянето, което ми направи лошо впечатление.

Включих приемника и се опитах да хвана нещо със стайната антенка, която е в комплекта. Нищо.
Включих активната антена. Едвам успя да намери канал. Ту го има, ту го няма, разни правоъгълни фрагменти... Явно е на ръба.
Изнесох активната антена на балкона. Всичко заспа. Дори нямаше значение ориентацията на антената. Явно навън сигналът е достатъчно силен. Използвах автоматичното търсене. Все пак насочих антената според индикатора за сила на сигнала, който се появява на екрана на телевизора при ръчна настройка на каналите. Силата на сигнала е 85%, а качеството на сигнала - 62%. При по ниски показатели (под 50%) , докато въртях антената, качеството на картината не се променяше. Активната антена, въпреки че се продава със захранващ адаптор и джаджа за вкарване захранването в кабела, се захранва директно по кабела от приемника. Закрепването на антената е много удобно, гъвкаво и може да се реализира по какъвто ти скимне начин.

Инфрачервеният приемник е изнесен с кабелче и може да се лепне на подходящо място. Има светодиод, който свети червено в стендбай и зелено при работа. Субективно, свети прекалено силно. Лепнах му кафяво полупрозрачно фолио пред светодиода, за да не ме дразни. Много приятно удобство е, че при включване на приемника с дистанционното телевизорът автоматично минава на вход Скарт, а при изключване се връща на антенния си вход. Но това може би е функция само на телевизора...

Хванаха се 6 програми - Канал 1, БТВ, НоваТВ, ТВ7, ВВТ и The Voice. Излязоха и две радиопрограми Хоризонт и Хр. Ботев.

Сега за качеството на цифровата картина. Почти всичко много добре, стабилност на приемане, чистота на кадъра, никакви смущения или влияния от друг канал... Обаче, личи си голямата компресия и нисък битрийт. Разделитетелната способност е ниска. картината мяза малко на акварел. Силно се надявам, че при редовното излъчване ще бъдат намалени броя на програмите в един канал, ще се намали компресията и ще се увеличи битрейта. В противен случай цифровата ефирна телевизия ще се компрометира и няма да възбуди интерес към себе си. Мисля, че тук има резон да се направят някакви задължителни технически изисквания, които да бъдат следени от регулаторния орган.

Бъдете здрави!

Джак 11-07-2008 10:52

Re: Цифрова ефирна телевизия в района на София
 
Цифровата ефирна е все още в тестов период и е с отвратително качество. Говори се, че щели да минават на MPEG4, така че виж дали твоя приемник подържа MPEG4. Аз цифрова ефирна негледам. Предпочитам аналоговата, със стайна антена когато ми се наложи.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 18:32.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.