Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=184)
-   -   Мотор или втора антена? (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=21928)

fockers 18-03-2012 18:46

Мотор или втора антена?
 
Здравейте,
Имам DM500HD и искам да мога да гледам от два спътника и дилемата ми в момента ми е дали да ви взема мотор или втора антена с DiSEqC.
Това което ме кара да се чудя е че с мотор ще мога да гледам повече два спътника и цената му е колкото на допълнителната антена но предполагам че ще му трябва и време докато се премести от една позиция на друга докато с втора антена ще това ще става веднага.
Дайте мнение та да видим какво може да ме посъветвате и вие.

Валентинко 18-03-2012 18:52

Цитирай:

Първоначално написано от fockers (Мнение150061)
Здравейте,
Имам DM500HD и искам да мога да гледам от два спътника и дилемата ми в момента ми е дали да ви взема мотор или втора антена с DiSEqC.
Това което ме кара да се чудя е че с мотор ще мога да гледам повече два спътника и цената му е колкото на допълнителната антена но предполагам че ще му трябва и време докато се премести от една позиция на друга докато с втора антена ще това ще става веднага.
Дайте мнение та да видим какво може да ме посъветвате и вие.


Ако искаш да гледаш само 2 спътника-вземай 2-ра антена или мултифийд,ако ти се гледа цялата дъга-моторетка.

Стоян 18-03-2012 18:58

Освен ако няма и други съображения, според мен е (почти) задължително всеки фен на сат. тв. да има поне една фиксирана антена (или от мултифийд) на някой от спътниците 13 изток и/или 19 изток, като се съобразява и с покритието в района си.

Примери: 1. аз в Сф - моторизирана парабола, но и фиксирани офсети на 13 изток, 39 изток и 30 запад.
2 пример - в Бургас - два мултифийда, покриващи 9 изток, 13 изток, 19, 23, 28 и 39.

вассил46 18-03-2012 19:21

Цитирай:

Първоначално написано от fockers (Мнение150061)
Здравейте,
Имам DM500HD и искам да мога да гледам от два спътника и дилемата ми в момента ми е дали да ви взема мотор или втора антена с DiSEqC.
Това което ме кара да се чудя е че с мотор ще мога да гледам повече два спътника и цената му е колкото на допълнителната антена но предполагам че ще му трябва и време докато се премести от една позиция на друга докато с втора антена ще това ще става веднага.
Дайте мнение та да видим какво може да ме посъветвате и вие.

Притеснението за моторчето секунди време. мое мнение моторче по добре

фолкръм 18-03-2012 21:02

Цитирай:

Първоначално написано от fockers (Мнение150061)
Здравейте,
Имам DM500HD и искам да мога да гледам от два спътника и дилемата ми в момента ми е дали да ви взема мотор или втора антена с DiSEqC.
Това което ме кара да се чудя е че с мотор ще мога да гледам повече два спътника и цената му е колкото на допълнителната антена но предполагам че ще му трябва и време докато се премести от една позиция на друга докато с втора антена ще това ще става веднага.
Дайте мнение та да видим какво може да ме посъветвате и вие.

Няма нищо по - добро от мотора, послушай ме!!! Мога и поне 5 аргумента да ти извадя но има писано достатъчно!!! А тва секундите, милисекундите е ...... смешно бих казал, едва ли те бъркат няколко секунди 5-6 или колкото и да са!

dodo_pv 18-03-2012 21:05

Цитирай:

Първоначално написано от вассил46 (Мнение150075)
Притеснението за моторчето секунди време. мое мнение моторче по добре

Колегата не казва кои са спътниците. Ако са 75Е и 30W, моторчето ще трябва да е турбореактивно :;803

фолкръм 18-03-2012 21:08

Цитирай:

Първоначално написано от dodo_pv (Мнение150104)
Колегата не казва кои са спътниците. Ако са 75Е и 30W, моторчето ще трябва да е турбореактивно :;803

Петко я ми кажи ти кога за последно ти се наложи да смениш канал от 75Е на 30W но честно :D и 10-15 сек за това упражнение много ли са?

yavor1 18-03-2012 21:12

Цитирай:

Първоначално написано от вассил46 (Мнение150075)
Притеснението за моторчето секунди време. мое мнение моторче по добре

не се притеснявай, то апетита идва с яденето.
мотора ти разширява хоризонта.
Цитирай:

Първоначално написано от dodo_pv (Мнение150104)
Колегата не казва кои са спътниците. Ако са 75Е и 30W, моторчето ще трябва да е турбореактивно :;803

а и един съвет: ако те притеснява мнението на този посетител, то прави обратното и няма да сгрешиш ;;650 той току така не си е сложил 3 мотора

вассил46 18-03-2012 21:15

Цитирай:

Първоначално написано от фолкръм (Мнение150103)
Няма нищо по - добро от мотора, послушай ме!!! Мога и поне 5 аргумента да ти извадя но има писано достатъчно!!! А тва секундите, милисекундите е ...... смешно бих казал, едва ли те бъркат няколко секунди 5-6 или колкото и да са!

Щом е смешно секундите де. Даи аргументи да се научат и сукалчетата

фолкръм 18-03-2012 21:15

Цитирай:

Първоначално написано от yavor (Мнение150108)
ако те притеснява мнението на този посетител, то прави обратното и няма да сгрешиш ;;650 той току така не си е сложил 3 мотора

Този посетител е много наясно с нещата ;)


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 07:34.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.