Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=184)
-   -   Настройка/подмяна на Strong DM2100 H-H? (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=40209)

Вокстер 10-05-2016 13:57

Според мен ако го монтираш по този начин би трябвало да няма никакви проблеми.

1. Не пипаш нищо по антената. Опитай се да свалиш хубота на мотора от мотора. Мисля, че го държи един болт, който е горе високо. Отвиваш го и си готов.

2. Виж колко градуса показва скалата на мотора и се опитай да сложиш същите градуси на на скалата на новия мотор. Стягай равномерно от двете страни така че да не избяга.

3. Така сгобената конструкция я монтираш обратно на тръбата ( стойката), Като се опитай горе долу да е на същото място където е била преди (каза, че си белязъл - браво).

4. Връзваш всички кабели и казваш на приемника да отиде на 19.2Е. Ако нищо не излезне или излезне със слаб сигнал, въртиш цялата конструкция по хоризонтала наляво и на дясно (механично, не с копчетата от мотора) от мотора докато докато не хванеш максимално силен сигнал. След като си намерил макса, може да бутнеш с пръст антената нагоре и надолу да видиш дали иска корекция. Ако иска корекция отвиваш двата болта при скалата на мотора малко и корегираш. След това стягаш и това е.

Най-важното е да не пипаш скалата на антената!
Това е. Успех!

;;650

SatLubitel 10-05-2016 15:38

Цитирай:

Първоначално написано от Вокстер (Мнение413012)
Според мен ако го монтираш по този начин би трябвало да няма никакви проблеми.

1. Не пипаш нищо по антената. Опитай се да свалиш хубота на мотора от мотора. Мисля, че го държи един болт, който е горе високо. Отвиваш го и си готов.

2. Виж колко градуса показва скалата на мотора и се опитай да сложиш същите градуси на на скалата на новия мотор. Стягай равномерно от двете страни така че да не избяга.

3. Така сгобената конструкция я монтираш обратно на тръбата ( стойката), Като се опитай горе долу да е на същото място където е била преди (каза, че си белязъл - браво).

4. Връзваш всички кабели и казваш на приемника да отиде на 19.2Е. Ако нищо не излезне или излезне със слаб сигнал, въртиш цялата конструкция по хоризонтала наляво и на дясно (механично, не с копчетата от мотора) от мотора докато докато не хванеш максимално силен сигнал. След като си намерил макса, може да бутнеш с пръст антената нагоре и надолу да видиш дали иска корекция. Ако иска корекция отвиваш двата болта при скалата на мотора малко и корегираш. След това стягаш и това е.

Най-важното е да не пипаш скалата на антената!
Това е. Успех!

;;650

Ясно, мерси много. Така ще е..."copy/paste" подход и напасване...дано стане. Иска ми се сам да се оправя, но ако се наложи ще търся помощ от някой колега в София...надявам се да ми помогнете с ккординати, но нека видя до къде ще я докарам сам...:s101

ceco2000 10-05-2016 23:15

Цитирай:

Първоначално написано от SatLubitel (Мнение413018)
Ясно, мерси много. Така ще е..."copy/paste" подход и напасване...дано стане. Иска ми се сам да се оправя, но ако се наложи ще търся помощ от някой колега в София...надявам се да ми помогнете с ккординати, но нека видя до къде ще я докарам сам...:s101

Оооо, бъди сигурен ще ти трябва, осебено ми хареса частта в която ти казват да приложиш хОбота на новия мотор който съответно е поставен в НУЛЕВА позиция.

dodo_pv 11-05-2016 07:56

Сигурността идва от размера на антената и момента, в който е разхлабил скобите на мотора, крепящи го за мачтата.

SatLubitel 11-05-2016 09:58

1Прикачено(и)
Hi Guys,
Снощи свързах новия мотор с коакса и всичко "светна": Лампичата/Manual бутона...всичко си е както трябва...явно мотора е бил "изгорял".
Сега обаче, ре: „опитай да сложиш същите градуси на скалата на новия мотор.":
Оказа се, че скалата на мотора е на корпуса отвън (прилагам снимка) и показва „близо“ 9 градуса, не се налага да свалям хобота на мотора. И тук идва следния проблем :s101: Как да „сложа“ същите 9гр. на новия мотор? Ако не е свързан към коакса, не мърда. Като го свържа, тогава с бутона мога да го „превъртя“ до 9те гр., но веднага се връща сам на 0лата?
Все още не сам си играл да закачам нищо на кола/пилона

Хммм, ре.:последните 2а поста, доста съм обезкуражен: Означава ли, че така както съм пипал/демонтирал, съм омазал достатъчно зле положението и ще трябва да търся специалист по настрйка?

dzumba 11-05-2016 10:20

Ами дай му от приемника да иде "Go to 0"И какво те бърка,че отива на 0,всъщност,какъв ти е приемника?И какви са стойностите за юсалс в него?
Работата е за 5минути,ако имаш пряка видимост между антена и телевизор!

yavor1 11-05-2016 10:26

Location
Latitude: 42.6977°
Longitude: 23.3219
Това задай в приемника ;)
Ако искаш по-точно, намери си къщата http://dtv-bg.com/dishpointer.php

dzumba 11-05-2016 10:30

Айде пак се почна!
Остави го човека,да каже какво пише там,някой му е настройвал системата,направил си е отбелязки,иска да върне антената в старата ситуация!Чак тогава може да се пристъпи към корекция!
И за какво трябва да си търси къщата!?!:s101

SatLubitel 11-05-2016 10:36

Цитирай:

Първоначално написано от dzumba (Мнение413143)
Ами дай му от приемника да иде "Go to 0"И какво те бърка,че отива на 0,всъщност,какъв ти е приемника?И какви са стойностите за юсалс в него?
Работата е за 5минути,ако имаш пряка видимост между антена и телевизор!

Dzumba, не разбирам: “от приемника да иде "Go to 0" или на 9?...нали трябва да да е на съшите градуси както стария?
Приемника е AzBox Premuim с OpenRSI 3.0 kernel 3.9.2.
Тунера е конфуриран както следва:
* Configuration Mode – advanced
* Satellite – 19.2Е
* LNB – LNB1
* Priority – Auto
* LOF – Universal LNB
* Voltage mode – Polarization
* Increased voltage – no
* Tone mode – Band
* DiSEqC mode – 1.2
* Toneburst – None
* Committed DiSEqC command - None
* Fast DiSEqC – no
* Sequence repeat – no
* Command order – committed, toneburst
* Uncommitted DiSEqC command – None
* DiSEqC repeats – None
* Longitude – 023.315/East
* Latitude – 042.669/North
* Use USALS for this sat - no
* Stored position – 001
* Tuning step size – 0.360
* Memory position – 049
* Horizontal tuning speed – 2.3
* Vertical tuning speed – 1.7

yavor1 11-05-2016 10:43

Цитирай:

Първоначално написано от dzumba (Мнение413146)
Айде пак се почна!

И за какво трябва да си търси къщата!?!:s101

Ти как мислиш, все пак обитавате не малък град, който е квартал на Перник ;;573
А колегата не ползва юсалс, значи следва мъка, спътниците един по един да ги донастройва с настройка на позиционера :)
Масторът му е гоооляма работа, като две малки ;;basi


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:46.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.