Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   FERGUSON (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=73)
-   -   Ariva 200 проблем с ъпгрейд с v2.15B8 (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=22886)

незнайко 13-05-2012 12:02

Ariva 200 проблем с ъпгрейд с v2.15B8
 
Здравейте,

Днес пробвах да сложа A200_20110830_V2.15B8_patch.abs на Аривата. Бях на 2.08 преди това.
Качих файла на USB, отидох в менюто Upgrade by USB
Избрах Allcode + bootloader и от долу се показа файла.
Натиснах старт и започна упгрейда. (забележка - като натиснах старт излезе съобщението че BIN-a не бил мачвал, но го игнорирах, все пак беше за А200 и предположих, че е нормално).
Накрая екрана изгасна и се появи "No signal" на телевизора.

Направих рестарт и на ТВ и на Аривата но няма успех.

Въпреки това от дисплея на аривата виждам "Main menu" както и мога да навигирам, примерно мога да стигна до Tools и т.н.

Прецакал ли съм Аривата тотално :hammer:, или има шанс да се ресетне поне до фактори дефултс?

Благодаря на отзовалите се... :;810

фолкръм 13-05-2012 12:12

Цитирай:

Първоначално написано от незнайко (Мнение159929)
Здравейте,

Днес пробвах да сложа A200_20110830_V2.15B8_patch.abs на Аривата. Бях на 2.08 преди това.
Качих файла на USB, отидох в менюто Upgrade by USB
Избрах Allcode + bootloader и от долу се показа файла.
Натиснах старт и започна упгрейда. (забележка - като натиснах старт излезе съобщението че BIN-a не бил мачвал, но го игнорирах, все пак беше за А200 и предположих, че е нормално).
Накрая екрана изгасна и се появи "No signal" на телевизора.

Направих рестарт и на ТВ и на Аривата но няма успех.

Въпреки това от дисплея на аривата виждам "Main menu" както и мога да навигирам, примерно мога да стигна до Tools и т.н.

Прецакал ли съм Аривата тотално :hammer:, или има шанс да се ресетне поне до фактори дефултс?

Благодаря на отзовалите се... :;810

Провери си кабела между приемника и тв то!Щом навигираш из менюто Аривата е ок!

bu12tras 13-05-2012 12:39

Най-вероятно по дефолт не ти е на hdmi това е от имиджа и затова , навигирай до менюто смени на hdmi и си готов

незнайко 13-05-2012 12:44

Поне е успокоение. Сега ако някой каже и как да сменя дефолт изхода или поне в кое меню да го търся... :)

незнайко 13-05-2012 14:44

Оправих се - вече съм мастер по навигиране в менюто и ъпгрейдване на софт-а без монитор :;;602

ab52y 13-05-2012 14:48

Нямаш запаметени канали. Явно не си направил бекъп на каналите преди да смениш софта, ще ти се наложи да сканираш сателитите отново...

petar258 13-05-2012 23:40

Прецъкай на вход тунер на телевизора и след 10 секунди пак на HDMI който ползваш.
Има един такъв проблем който не оправиха въпреки че им писах, след версия 2.08b4 всички следващи не пускат някакъв сигнал по hdmi и телевизора ми не тръгва автоматично както беше по-рано.

незнайко 14-05-2012 09:09

Ще ми кажеш ли в кое меню е тази настройка? Да не говориш за Format бутона на дистанционното?

Лошото е че аз нямам никакви други кабели освен HDMI-HDMI, т.е. имам един SKART->s-video, ама нямаше резултат, като го включих :(

petar258 14-05-2012 11:39

Цитирай:

Първоначално написано от незнайко (Мнение160082)
Ще ми кажеш ли в кое меню е тази настройка? Да не говориш за Format бутона на дистанционното?

Лошото е че аз нямам никакви други кабели освен HDMI-HDMI, т.е. имам един SKART->s-video, ама нямаше резултат, като го включих :(

Хахаха за менюто на телевизора ти говоря и за дистанционното на телевизора. Само не казвай че не знаеш как че ще ме умориш. Все пак всеки телевизор има тунер за приемане на тв.


Sent from my HTC Explorer A310e using Tapatalk 2

незнайко 14-05-2012 12:00

Хмм, не ме брой за много знаещ в тази материя :) :hammer:

Но принципно гоправих като бях с другите версии - сменях инпут-а на телевизора, защото пробвах с s-video-то и разцъках всички инпути и нямаше никаква разлика. Т.е. със сигурност съм превключил от хдми към тв и към RGB и после пак към хдми без успех :(


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 20:22.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.