Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ECHOSMART (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Колеги,имам "Ехо"991,който върти "Triax 110" чрез мотор "Optikum 2800". (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=10640)

ventsiguy 03-09-2010 20:36

Колеги,имам "Ехо"991,който върти "Triax 110" чрез мотор "Optikum 2800".
 
Днес от позизия 75Е антената на се върна на поз.39Е.Пробвах, като ресетнах мотора чрез откачане на кабела идващ от ресивера,задържане на двата бутона за 5 сек. и наново включване на кабела.Нямаше разултат.Пробвах дали мотора се движи като натисках бутоните за ръчно придвижване.Двигателя се задейства.Въпроса ми е:Дали повредата е в ресивера или е в управлението на мотора ?Как да го установя?Моля Ви за помощ!:;810

Оги 04-09-2010 11:09

Ами по бабешкия начин като мен - вземи назаем от приятел друг приемник и пробвай с него.При мен горе-долу при същият проблем моя ДМ500ХД не искаше коректно да завърти НН Стронг 2100.Пробвах с друг ДМ500ХД - същата работа, но пък коректно въртеше Оптикум 3800. В крайна сметка по логика и в действителност се оказа фабрична повреда на моторетката и я смених с нова.P.S. Как го рисетваш мотора като няма захранване по този начин?;;601

ventsiguy 05-09-2010 09:05

Как го рисетваш мотора като няма захранване по този начин?
 
Съгласно упътването към мотора-хардуерно ресетване на мотора от мотора.
1.Прекъсване на захранването чрез откачване на коакс.кабел.
2.Натискане и задържане на двата бутона (EAST/WEST) за 5сек.
3.Свързване на кабела.
4.Светодиодите LED1 и LED2 мигат за 5сек.
5Сега паметта е изчистена и ресивера записва отново табл. със сателитите и коректната "0".
Това е колега съгласно упътването.

Хиена 05-09-2010 13:00

А дайсеци имаш ли по системата?

бубе 05-09-2010 13:30

Цитирай:

Първоначално написано от Хиена (Мнение50312)
А дайсеци имаш ли по системата?

префлашни приемника и готово

ventsiguy 06-09-2010 12:44

Колегата Хиена запита:"А дайсеци имаш ли по системата?"
 
Дайсек имам 2/1 в системата като цяло,но в друг клон,т.е. имам двоен LNB на въртящата се антена,като от единият му изход отива сигнал към приемника с който въртя антената,а от другия отива сигнал към друг приемник през единия вход на дайсека.Пробвах мотора с друг приемник-"STRONG".Tой го върти по протокол "DiSEqC 1.2",но по странен начин.Изпълнява командата "Go To 0" и после от тази референтна позиция може да се завърти само на изток до посочения спътник.Връщане обратно на запад няма, нито чрез бутоните от дистанционното,нито ръчно, ако избереш спътник със западна позиция в сравнение с този на който се намираш в момента.Забелязах,че единият от сигналните диоди (зеленият-за движение на изток) върху корпуса на двигателя, не мига както бе преди.Освен това изобщо не може да отиде на какъвто и да е спътник на запад от точния юг-нито ръчно,нито софтуерно.Затова смятам,че има повреда в двигателя.:hammer:


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 16:28.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.