Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Xtrend (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=307)
-   -   Xtrend 6000 (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=22346)

SatCom Burgas EOOD 13-04-2012 00:15

Xtrend 6000
 
За бъдещiте притежатели на модела Xtrend 6000 полезна информация за да си спестят главоболията:
- при смяна на стария(заводския) буутлоудер с новия, във флашката поставете освен новия буутлоудер за 6000 и този за 5000. Без него(за 5000) смяната е невъзможна на този етап!


Буутлоудърите може да ги изтелите от ТУК!

Операцията по смяната описана на английски от тук!

marinrm 27-04-2012 10:47

Връзка през FTP
 
Моля помогнете да се вържа с приемника ЕТ6000 по FTP
По telnet с login: root пише Login incorrect
Ако напиша каквото и да е друго вместо root ме пуска на следващ ред и пита за парола и там вече пробвам със всякакви пароли и без резултат.
Навясъде пишат че се влиза с root и без парола, но нещо не се получава. Както вече споменах, при въвеждане на root без да пита за парола - директно извежда съобщение Login incorrect.

iivailo 27-04-2012 11:01

Цитирай:

Първоначално написано от marinrm (Мнение156617)
Моля помогнете да се вържа с приемника ЕТ6000 по FTP
По telnet с login: root пише Login incorrect
Ако напиша каквото и да е друго вместо root ме пуска на следващ ред и пита за парола и там вече пробвам със всякакви пароли и без резултат.
Навясъде пишат че се влиза с root и без парола, но нещо не се получава. Както вече споменах, при въвеждане на root без да пита за парола - директно извежда съобщение Login incorrect.

Влез в приемника чрез telnet и смени паролата на root потребителя чрез командата passwd и след това влез в приемника с root акаунта и новата ти парола. Предполагам, че проблема е в FTP клиента ти, който не позволява да се логнеш без парола.

marinrm 27-04-2012 11:09

Е как да влезна през телнет като не ме пуска

iivailo 27-04-2012 11:20

Цитирай:

Първоначално написано от marinrm (Мнение156621)
Е как да влезна през телнет като не ме пуска

С какъв image си? При OpenPLI примерно се логваш в приемника с root акаунта, който няма парола. Тъй като всички image за Xtrend са базирани на OpenPLI предполагам, че и при другите е така.

marinrm 27-04-2012 15:00

С openpli съм, ама през телнет като ме попита за login и напиша root изписва incorrect login, без въобще да се достига до следващият въпрос относно парола!

iivailo 27-04-2012 15:07

Цитирай:

Първоначално написано от marinrm (Мнение156632)
С openpli съм, ама през телнет като ме попита за login и напиша root изписва incorrect login, без въобще да се достига до следващият въпрос относно парола!

Чрез кой порт опитваш да се логнеш и чрез кой клиент? Можеш да опиташ и с друг клиент(примерно putty като използваш default порта).

marinrm 28-04-2012 22:36

Нещата се оправиха с поставянето на нов имидж.

kolev 07-06-2012 17:15

Здравейте,
Някой може ли да потвърди или отрече коментираните ментета в тази тема? И каква е ролята на този секюрити борд?
Ето читат от мненията:
-Опитах се да сменя софтуера на Xtredn-а ET-6000 и нещо му стана.В момента светят двете лампички на дисплея и не може да стартира.
Някой може ли да помогне?
-Какъв ти е приемника?Със или без секюрити борд?
- Здрасти,току що отворих приемника, но моя е малко по-различен.
На мястото на този секюрити борд имам една платка на която са монтирани слотовете за картата.
Платката е подобна,но е различна.Батерията която се вижда на снимката при мен въобще я няма.
- В такъв случай затваряй внимателно капака,слагай болтовете и го връщай там откъдето си го взел.
Проблемът ти е че си попаднал на най-лошото възможно менте.
Този модел приемници е спрян от производство поради безбройните дефекти, които даваше, трите вида ментета които се появиха на
пазара и като цяло тъпата му концепция. В момента всички по-големи дилъри са задръстени със блокирали приемници. Всеки един сериозен
търговец, продаващ оригинали на тази марка се е разтоварил още в края на миналата година.
В момента само класическите бълъци доразпродават, а всички отворенгяси се набутаха с това дърво, което само след 3 месеца ще е в историята.

фолкръм 07-06-2012 17:41

В онова недоразумение наречено "форум" сами си пишат и сами си отговарят :), там има по една тема очерняща всеки приемник но не и техните китайски дръвчета.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 10:11.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.