Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Дъра-Бъра (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=53)
-   -   операторите следят ли ни (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=43457)

отмарс 17-02-2018 21:53

операторите следят ли ни
 
p { margin-bottom: 0.1in; direction: ltr; line-height: 120%; text-align: left; } Здравейте, след като станах свидетел на случаен разговор по темата за следенето на телевизията и как при ИП телевизията цялата информация за това кога, какво се гледа, кой ден от колко до колко часа телвизията е спряна и в къщи няма никой, кой в колко часа излиза и изключва телевизора, кога се прибира и т.н., и тази информация я има за всеки абонат от началото от както се е закачил за тях, се запитах дали е така. Продължението на разговора беше, че всяка фирма доставяща ИП телевизия си има хора които продават на заинтересувани тази информация без съдебна заповед, без никакви скрупули за дребни суми и се зачудих може ли това да се случи при кабеларките и при сателитните доставчици. Дали доставчика на сателитна телевизия примерно вижда кой кога какво гледа, дали изобщо гледа, кога се прибира и т.н. За интернета е ясно, но ми е интересно дали МОГАТ да ни следят и през телевизията. Извинявам се ако вече е обсъждано, но така и не можех да намеря подобна тема. Не, че някой ме следи, а и да ме следи ще има какво да види, просто ми е интересно, дали операторите за които се закачаме и си плащаме може да ни продадат на хора имащи изгода от тази информация?

Цец0 17-02-2018 22:06

В Русия съм, в Русия съм :)

gentu 17-02-2018 22:14

Не си , не сииииии!!!;;675(не можеш да ни заблудиш , знаем точно къде си сега):;808

Момчил Минков 17-02-2018 22:35

Цитирай:

Първоначално написано от Цец0 (Мнение473995)
В Русия съм, в Русия съм :)

Колегата е От Марс, сега сериозно: аналогията кабелна и сателитната тв - няма как да я проследят...

gentu 17-02-2018 22:39

Ако са цифрови , няма начин да няма как!Ако е аналогова е малко по трудно.;;675

taewu 17-02-2018 22:53

аз като сприам само тв то приемника си работи 24ч:) ако е вярно как ще разберат? а понякога и телевизора оставам пуснат:worry:

Хоризонт 17-02-2018 22:53

Че ни следят и облъчват още от двадесет и петия кадър е от ясно по-ясно. От къде мислите черпят информация кое предаване или мач е било най-гледано с което се хвали определена телевизия на другия ден. Не е социологическа извадка а нонстоп следене.

отмарс 17-02-2018 23:59

A дали сателитните и цифровите кабелни оператори при желание както при ИП телевизията могат да върнат назад от както си им абонат и да видят кога какво е гледала карта номер........? Или който каквото гледал - гледал и могат да видят кой какво гледа само в момента?

gentu 18-02-2018 00:20

Цитирай:

Първоначално написано от Хоризонт (Мнение474004)
Че ни следят и облъчват още от двадесет и петия кадър е от ясно по-ясно. От къде мислите черпят информация кое предаване или мач е било най-гледано с което се хвали определена телевизия на другия ден. Не е социологическа извадка а нонстоп следене.

-и кой ти е на гости знаят веке:
Цитирай:

Измерване на телевизионната гледаемост на гостите
От 01.01.2018 г., данните за телевизионната аудитория на Nielsen Admosphere Bulgaria съдържат и данни за телевизионната гледаемост на гостите в българските домакинства. Възможността да се работи с тази важна част от данните за телевизионната аудитория е отдавна наложил се стандарт на всички развити пазари по света.
Цитирай:

Добре познатия стандартен сет данни, който запазва основните си параметри и срокове на доставка:
Програмен мониторинг – всеки работен ден, най-късно до 10:00 ч.;

Veskop 18-02-2018 01:36

1Прикачено(и)
Как да не следят!Аз лично знам кога Баче Генту се е напил ;) Nokia-Connecting people ;)


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:55.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.