Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=184)
-   -   Странен проблем със H-H мотор и DM800 (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=19976)

stareca68 27-11-2011 15:01

Странен проблем със H-H мотор и DM800
 
Мотора е е оптикум 2800 а дрийма е клонинг.Проблема е,че когато е хубаво и слънчево времето мотора върти без проблем,но когато времето е облачно и студено неще.Пробвах мотора с Амико 8000,върти по всяко време,независимо дали е топло или студено.Моля дайте някакви идеи от какво неще да върти:;810

PayNera 27-11-2011 15:12

Същия проблем и при мен от 2-3 дена.Мотора DTRONG 2100 с освет триак 110 и приемник Vu+solo.Преди малко го пръсках със спреи WD-40 там където е въртеливата част.След многократно въртене напред-назад зацепва ама върти много бавно.Незнам дали спрея ще му помогне , но няма и да му навреди.Миналата година ми беше писнало и тръгнах да свалям антената за да сменям мотора и тои се оправи от съмосебе си.Незнам каква е причината студеното време , но е факт , че като застудее мотора започва да се е...а.И съм ресетвал и съм се мъчел да го въртя от мотора и няма и няма като каже , че няма да върти това си е.

stareca68 27-11-2011 15:50

Цитирай:

Първоначално написано от паунера (Мнение130819)
Същия проблем и при мен от 2-3 дена.Мотора DTRONG 2100 с освет триак 110 и приемник Vu+solo.Преди малко го пръсках със спреи WD-40 там където е въртеливата част.След многократно въртене напред-назад зацепва ама върти много бавно.Незнам дали спрея ще му помогне , но няма и да му навреди.Миналата година ми беше писнало и тръгнах да свалям антената за да сменям мотора и тои се оправи от съмосебе си.Незнам каква е причината студеното време , но е факт , че като застудее мотора започва да се е...а.И съм ресетвал и съм се мъчел да го въртя от мотора и няма и няма като каже , че няма да върти това си е.

Да ама с Амико8000,върти та се къса,значи не е от мотора.

yavoor 27-11-2011 16:15

4d
 
В инструкцията на моя мотор пише работна температура от +5 до +40 градуса, но върти в доста по-широки граници

стеффан52 27-11-2011 20:25

пробвай с друг конвертор,имах съшия проблем смених конвертора и се оправи ..макар че не виждам какво общо има конвертора ..но факт сега не мърда

stareca68 27-11-2011 21:00

Цитирай:

Първоначално написано от стеффан52 (Мнение130854)
пробвай с друг конвертор,имах съшия проблем смених конвертора и се оправи ..макар че не виждам какво общо има конвертора ..но факт сега не мърда

Благодаря колега и аз за него си мислех,но не виждам с какво той пречи,но ще пробвам

PayNera 27-11-2011 22:34

Цитирай:

Първоначално написано от стеффан52 (Мнение130854)
пробвай с друг конвертор,имах съшия проблем смених конвертора и се оправи ..макар че не виждам какво общо има конвертора ..но факт сега не мърда

И конвертори съм сменял от наи-скъпите до наи евтините стане ли студено не върти или се опитва да не върти , защото аз съм упорит и докато не завърти не го оставам някои път се получава за 5-6 мин , някои път 20-30 мин.

dodo_pv 28-11-2011 00:52

А при мен, когато стане студено, моторите ми въртят по-бързо! Лятото, пък, забавят!
Много пъти е писано за причините, нека някои да не се отегчават от напомнянето:
1. Повишена консумация на ток от конвертора в следствие на конденз от разхермитизиране или калпаво монтиран FI-конектор. Ако не е единичен и има изходи, които не се използват, следва да се запушват.
2. Оксидирали оплетки или кабелни жила на местата на FI-конекторите. При падане на температурите се получава конденз и оксидацията на мястото на контакта се превръща в полупроводник. Характерно е за всички фидери с помедени жила и оплетка, различна от медната (FI-конекторите са месингови).

данаил 28-11-2011 01:04

И при мен е така както при колегата dodo_pv.

moreg 29-11-2011 09:25

При мене пък проблем няма, антената се върти еднакво добре и при ниски температури и при по-топло време, мотора ми е Strong 2100 антената е офсет 120 см.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:35.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.