Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Въпроси и отговори (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=72)
-   -   Безжична кабелна TV ? (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=9664)

Nikolay88 24-06-2010 16:42

Безжична кабелна TV ?
 
Здравей те. Вчера на работа един клиент поиска от мен , да си прекара кабелната ТВ безжично.. Няма нищо против коаксиялният кабел да влиза в касата на врата му ,но иска от там с някакъв видео-трансмитер (безкабелно) сигнакла да достига до телевизора му.Даже иска и цифрова телевизия..... някой да даде някакво предложение ?>

Veskop 24-06-2010 16:52

кажи му да се "замрази" за някоя и друга годинка :)
"професионално решение" поне аз не знам,или ако има,тоя "баровец" едва ли ще му хареса цената...

Алексиев 24-06-2010 20:12

Услугата я има от доста време просто ние със сателитите сме свикнали с кабелите. Повечето сериозни IPS провайдери в България предлагат услугата IP телевизия, която се води с цифрово качество уж. Мой колега ползва тази услуга като и той неискаше да има кабелаци.. Дали са му нещо като приемник който си се вързва към RJ45 ,той е сложил wi-fi клиент до него и устройството си е вързано безжично към рутер. Телевизора му е 42" и качеството е добро според мен. има 100тина канала от които 5-6 са му HD и има 20-30 радиа.

П.С. Нещо което ми направи впечатление е че преди рутера е медия конвертор и оптика. А колегата е в блок на 5ти етаж. Каза ми че до всеки клиент е оптика, което значи че се забравят токовите удари и подобни :)

Veskop 24-06-2010 20:48

то тва ясно,интернетските кабели се избягват и с дриимбокс/ипбокс с wifi усб,но аз доколкото разбрах тоя хубостник не иска никакви кабели в стаята..единствения вариянт е,някъв кабелен бокс в табло в коридора и трансмитер от скъпите който предава и сигнала на дистанционното.само че аз не бих разчитал на качество!

hajduk 24-06-2010 21:02

Цитирай:

Първоначално написано от Алексиев (Мнение43440)
Услугата я има от доста време просто ние със сателитите сме свикнали с кабелите. Повечето сериозни IPS провайдери в България предлагат услугата IP телевизия, която се води с цифрово качество уж. Мой колега ползва тази услуга като и той неискаше да има кабелаци.. Дали са му нещо като приемник който си се вързва към RJ45 ,той е сложил wi-fi клиент до него и устройството си е вързано безжично към рутер. Телевизора му е 42" и качеството е добро според мен. има 100тина канала от които 5-6 са му HD и има 20-30 радиа.

П.С. Нещо което ми направи впечатление е че преди рутера е медия конвертор и оптика. А колегата е в блок на 5ти етаж. Каза ми че до всеки клиент е оптика, което значи че се забравят токовите удари и подобни :)

Няколко въпроса имам ... какво е IPS провайдер, какво е цифрово качество .... и кое на токовите удари ще избегне с оптиката ...

Алексиев 24-06-2010 21:11

Цитирай:

Първоначално написано от hajduk (Мнение43458)
Няколко въпроса имам ... какво е IPS провайдер, какво е цифрово качество .... и кое на токовите удари ще избегне с оптиката ...

1. ISP = Interner Service Provider - Интернет Провайдер
2. За качеството може примерно да прочетеш в сайта на спнет.. имат няква услуга PON
3. А по оптика токов удар няма как да ти дойде колега, тъй като тя не е от жици по който да тръгне токовия удар ,а от оптични влакна. Както знаем по това влакно (незнам точно материала как се казва) но неможе да тече ток :)

А по въпроса избягване на кабели съм сигурен че скоро ще има и телевизор с wi-fi (а може и да има вече) . Ако измислят и без ток да бачка :)


П.С. Аз имах един период в който бях на софийско ISP (няма да споменавам името) ,но в рамките на една седмица смених две лан карти ,който бяха изгорели заради некадърно изградената им мрежа от UTP кабел. Някой поне ползват FTP и хващат ширма за някоя земя.

Nikolay88 24-06-2010 21:20

zdr
 
Значи ,ще ви обесня ситуацията : Агент дирекни продажби съм в близоо и когато агетирах клиент да мине на нашата телевизия , той почна да се пъни ида ми вади някакви пари , колко струвало щял да даде и 1000 лв за кабелна стига да е без кабели ,.... бил дал някви 50 000 лв за апартамента с някакви мазилки чудесиии и не иска да си перфорира стените. Ще му кажа да пие една бира :) ;;650

Алексиев 24-06-2010 21:26

Nikolay88 - Нямаше нужда сега от реклама на близу :) ама аййй ,на мен лично вашите услуги не ми харесват, още като бяхте евроком. Ще ти кажа и защо - нямате Хоби ТВ и някой др. програми който на мен ми харесват :). А за тоя клиент който дава 1000лв. прати ми го бре моля те .. ще ти измислим една комисионна :) хехе

hajduk 24-06-2010 21:27

Цитирай:

Първоначално написано от Алексиев (Мнение43460)
1. ISP = Interner Service Provider - Интернет Провайдер
2. За качеството може примерно да прочетеш в сайта на спнет.. имат няква услуга PON
3. А по оптика токов удар няма как да ти дойде колега, тъй като тя не е от жици по който да тръгне токовия удар ,а от оптични влакна. Както знаем по това влакно (незнам точно материала как се казва) но неможе да тече ток :)

А по въпроса избягване на кабели съм сигурен че скоро ще има и телевизор с wi-fi (а може и да има вече) . Ако измислят и без ток да бачка :)

Колега, ISP знам какво е, питах за IPS ... качеството на нещо цифрово си е цифрово качество - друга тема е какво качество ти вкарват от другия край на цифровото нещо ... и за токовия удар - нищо, че има жици - бъркаш токовия удар в електро захранващата мрежа и индуциран ток в UTP кабели метнати по дърветата като гирлянди ... а оптиката е за да има мрежата по-висока скорост, да мята на по-далече и да носи повече услуги ... не само до суича на следващото дърво ....

Nikolay88 24-06-2010 21:30

здр
 
Алексиев : мн. далече си чак софия :) аз съм в Русе :)


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:27.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.