Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=34)
-   -   проблеми със спътника Hotbird? (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=39264)

Валентин С. 21-01-2016 04:24

проблеми със спътника Hotbird?
 
1Прикачено(и)
Липсват повечето канали, особено руските телевизии. Останаха някакви на италиански език и разни други. От над хиляда хващам само двуцифрено число.

Това събитие съвпадна след като кондензаторите на захранването пак бяха се развалили (преди около година ги сменях, сега смених и няколко други).

Съмнява ме, че може да има и поражения на LNB конвертора или наистина липсва сигнала на много от каналите.

При вас как е?

Да не би да са минали на някакъв нов протокол, който старото ми устройство не го разбира? Ползвам CA9500IR(XP). Софтуера му не е обновяван.

an 21-01-2016 08:39

Сега проверих и при мен си работят руските. По 24ТВ почва "Кавказка пленница". Другите също работят.

Васил 21-01-2016 09:49

Провери си първо антената и кабелите ,че от този сняг и студ може да има проблеми.

Валентин С. 21-01-2016 17:02

А вие с какви приемници гледате?

Моя е доста стар. Дали не са прекъснали излъчването по стандартите, които се поддържат от моя?

moreg 21-01-2016 17:19

Цитирай:

Първоначално написано от Валентин С. (Мнение400330)
А вие с какви приемници гледате?

Моя е доста стар. Дали не са прекъснали излъчването по стандартите, които се поддържат от моя?

Каналите за които питате си работят нормално и все още са на стария dvb-s стандарт и трябва да работят и при вас.
Проверете си антената дали е добре настроена или пък може да имате проблем с настройките на приемника.

Астрал 21-01-2016 17:47

Всичко си е там,колега.....

Ивайло Цанков 21-01-2016 18:18

re
 
Първо влизаш в настройките на сателита да видиш да не е разместено LNBто, за Хот Бирд трябва да ти пише Universal (9750-10600). Ако си е така най-вероятно конвертора ти заминава или ако имаш ключ и той когато прегори почва да губи честоти.

АА 22-01-2016 07:58

Може да е какво ли не. Включете приемника към друга антена, която работи нормално и си правете изводите за проблема според това работят ли съответните канали или не.

Валентин С. 26-01-2016 23:25

Освен кондензаторите от платката със захранването смених и някои кондензатори на другата платка. Бяха с понижен капацитет и повишен ESR (спрямо новите от магазина, не знам какъв им е бил ESR когато са ги слагали, може и такъв да е бил - не беше много висок).

След като смених и LNB конвертора заработи. Наложи се само да наместя вертикалното отклонение на антената (не беше достатъчно само хоризонталното - хоризонталното се оказа, че няма промяна, но защо вертикалното се промени... може би от деформация на стойката в резултат от ниските температури?).

Четох документацията за CA-9500 IR, обаче не разбрах могат ли да се добавят нови спътници или само може да се променят имената в менюто.

Пробвах да въведа ново име там, където има чертички в менюто (празни места), обаче нищо не става - няма списък с транспондери. Да не би да се налага и транспондерите ръчно да се въвеждат?

Настройките за LNB на другите спътници пак ли трябва да е uni (защото ползвам същия конвертор - той е само един)? В момента настройките са някакви други за някои от спътниците и въпреки това показват някои програми. Даже хваща и Astra 19Е, ако показва вярно името на спътника.

Учудва ме това, че Astra 19E е на няколко градуса встрани от Hotbird и въпреки това нивото на сигнала е почти същото като това от Hotbird (а аз си играх да наместя антената така, че сигналът на Hotbird да е максимален).

Валентин С. 27-01-2016 00:20

2Прикачено(и)
Успях да хвана програми от 16 спътника:

Прикачен файл 14026 Прикачен файл 14027

Новият LNB конвертор е "OCTAGON Single LNB Green HQ OSLG 0.1dB".

Ако вярвам на софтуера това значи, че приемникът е успял да хване сигнала от спътници, които са на съвсем друга източна дължина.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 03:04.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.