Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА А1 ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=341)
-   -   Проблем с телевизия на Мтел (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=43687)

cekosh 08-04-2018 15:38

Проблем с телевизия на Мтел
 
Здравейте! Първо незнам дали не е задаван въпроса,но аз поне не намерих никакво мнение спрямо проблема,ако админите преценят че не е за тук темата,нека я изтрият.

Проблема е следния.
Имам сателитна телевизия на М-тел,която обаче се наложи да я преместя на село. Намирам спътника,силата на сигнала е 100% на качеството е 60% но каналите не ги намира. Задавам му да търси канали,и след 5 минути пише че няма намерени канали,а преди да я преместя си работеше перфектно. Някой ако има идея какво да разбутам за да тръгне ще съм много благодарен. Не разбирам много много от тези сателити,но като цяло с електрониката съм на ти. Всеки съвет ще ми е от полза,техници няма как да додат на мястото за инсталация. Опитвам се да я настроя на мтелсат 16Е.

красибел 08-04-2018 15:48

Цитирай:

Първоначално написано от cekosh (Мнение478727)
Здравейте! Първо незнам дали не е задаван въпроса,но аз поне не намерих никакво мнение спрямо проблема,ако админите преценят че не е за тук темата,нека я изтрият.

Проблема е следния.
Имам сателитна телевизия на М-тел,която обаче се наложи да я преместя на село. Намирам спътника,силата на сигнала е 100% на качеството е 60% но каналите не ги намира. Задавам му да търси канали,и след 5 минути пише че няма намерени канали,а преди да я преместя си работеше перфектно. Някой ако има идея какво да разбутам за да тръгне ще съм много благодарен. Не разбирам много много от тези сателити,но като цяло с електрониката съм на ти. Всеки съвет ще ми е от полза,техници няма как да додат на мястото за инсталация. Опитвам се да я настроя на мтелсат 16Е.

След изключване от захранване и по дълъг престой, при ново включване декодерът стартира автоматично, като започва от търсене на базов транспондер. Процедурата продължава 5-6 минути минимум. Ако след това търсене нищо не е намерено, не си на точния спътник, а на някой съседен - хот бърда на 13 градуса или астрата на 19,2 градуса. Приемникът не е заключен от оператора, така, че виж в лингсата някой свободен канал на 16 градуса, и дай ръчна настройка на приемника. А ако и тогава не излезе - сбъркал си спътника.

Златанов 08-04-2018 15:49

По обясненията на колега, направо си е на съседния спътник...:)

cekosh 08-04-2018 15:50

Проблема е че са върнати и фабричните настройки и не излизат каналите въобще.Наистина явно съм объркал спътника. Утре ще пробвам на другите да ги намеря и да видим дали ще стане.

БАМБУЧА 08-04-2018 15:57

Какъв е конвертора?Абонат съм с четири приемника и с удоволствие ще ти помагам.

cekosh 08-04-2018 16:05

Ух,нямам представа,но е от първите понеже аз бях един от първите които се закачиха и телевизията ми е предоставена за тестване.
На кой спътник да го закача според Вас.

satmania 08-04-2018 17:21

сателитната тв на Мтел е на спътинка 16е 16 градуса на изток

БАМБУЧА 08-04-2018 21:40

В случай да е за сигнал от спътници през 3 градуса ще има вграден Дайсек ключ и при разместване на кабелите за вход/два,три или повече изходи от конвертора/ е необходима промяна от менюто за инсталация.Връщането на фабричните настройки изтрива зададените при първия монтаж.

cekosh 09-04-2018 07:38

И сега наистина се обърках,ще се опитам да настроя днес към друг спътник ,но тези настройки и неща които обясняваш не ми говорят нищо.

красибел 09-04-2018 10:40

Цитирай:

Първоначално написано от cekosh (Мнение478776)
И сега наистина се обърках,ще се опитам да настроя днес към друг спътник ,но тези настройки и неща които обясняваш не ми говорят нищо.

Конверторът ти е двоен, т.е. за 2 сателита през 3 градуса. В случая мтел при начален монтаж настройват за хотбърд на 13 градуса и 16 Е на 16 градуса, където са транспондерите на Мтел. От менюто отиваш на ръчна настройка на канали и за каналите на Мтел задаваш изход В на конвертора, сателит 16 Е и тогава задаваш сканиране на всички транспондери. Поиграй си преди това с менюто -всички подменюта и опции, за да ти се изяснят горе долу нещата. Ако си намерил сателита, на индикатора ще се появи инфо за силата и качеството на сигнала. Щом не са ти много ясни тези неща, по лесно е да сложиш единичен конвертор, за да намериш по лесно сателита. Още по добре е да потърсиш някой, който може да направи настройките; по лесно и по бързо ще е


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 21:28.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.