Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=33)
-   -   btv - алтернативата (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=26537)

лтрифонов 27-12-2012 20:36

btv - алтернативата
 
Имам предложение към Булсатком.
Приемниците ZHD, както знаем, са линукс базирани. Също така, имат USB.
Алтернативата е много проста, и всъщност се състои в ъпгрейд на софтуера на приемниците така, че да разпознават USB DVB-T приемници.
Нещо повече, тъй като тези стикчета за краен клиент струват около $7, аз на тяхно място бих ги раздавал на промоция с някакъв пакет.
http://img818.imageshack.us/img818/7972/af9015.jpg

Ако аз бях булсат, веднага активирам поддръжка на 2-ри тунер, и започвам да раздавам ето такива стикчета. Всеки абонат на Булсат в зоната на DVB-T покритие, ще може да гледа тъпия канал ефирно.

Ако в булсат не знаят как се прави кернелът на stlinux да поддържа такъв тунер - да ме питат на лични!

shamarasat 27-12-2012 21:52

Джазира спорт като не ги гони за права, бтв ще го направи бъди сигурен,няма да се оставят да ги гледат безплатно!!!

Пламен Тачев 27-12-2012 22:32

Цитирай:

Първоначално написано от shamarasat (Мнение209948)
Джазира спорт като не ги гони за права, бтв ще го направи бъди сигурен,няма да се оставят да ги гледат безплатно!!!

Че какво незаконно има операторският комплект да включва DVB-T/SVB-S2 приемник, сателитна + настолна антена, стойка и конвертор? "Просто така се произвеждат".;;573

Ламерчо 27-12-2012 22:36

А с външна антена и диплексер нема ли да е по-евтинджос?

Зелен 27-12-2012 22:37

Няма нищо нелегално в това,човек да си гледа ефирна телевизия. Ако на бтв им е проблем,че някой ги гледа-да закриват. Така няма да има недоволни;)

кокович 27-12-2012 23:11

Проблема не е ефира. Проблема е ,че всичко стана HD(новините разбирай всъщност) и цената вече е по 3.Ама с тез камъни не в нашта градина. И ние сме виждали HD и то не само по новините и дългия.

blagynchy 27-12-2012 23:21

Цитирай:

Първоначално написано от shamarasat (Мнение209948)
Джазира спорт като не ги гони за права, бтв ще го направи бъди сигурен,няма да се оставят да ги гледат безплатно!!!

Само да ги кажа,
БНТ 1, ьТВ, Нова, 7дни-.. може да има и още.. СА НАЦИОНАЛНИ ЕФИРНИ ТЕЛЕВИЗИИ. И щом предават по аналогова антена и не търсят сметка от никой /скоро и цифров ще има/.
Така че буля да се вземат в ръце и да не плащат за това което на другите е безплатно! Но както има такава песен:
"Нема такава държава.
Няма смисъл от това и последната илюзия умря
в тая страна на власт е глупоста."
изглежда че светлина в тунела нема!
Бозарите ьтв са като рекоха "Плащайте НИ сега, че клиентите ВИ НИ ГЛЕДАТ СМРАДА И ОТПАДЪКА!"- а колкото за Правата за излъчване БИ трябвало да отпаднат защото са национални ефирни канали.
Ще видим след 2 седмици буля какво ще измислят ;;573, дано да ги отделът в пакет всичките боклуци на ьтв че даже и тв7 да влезе там, И КОЙТО ИСКА НАПЛАЩА 5 уева отгоре и ьтв после очаквайте да каже че условията не са им изгодни :worry:

кокович 27-12-2012 23:33

Аз съм 100% сигурен, че ако не легнат на офертата на Босфор ТВ може да е зле, но във времето ще се отплати и ще има възмездие.А това .че була затъвали, за мен са само легенди. всеки ден виждам палети със приемници пътуващи в различни дестинации в България.Говоря за ХД приемнците за които постоянно ревете,че няма.;;650 Явно търсенето е повече от предлагането.

лтрифонов 28-12-2012 09:57

Цитирай:

Първоначално написано от Ламерчо (Мнение209972)
А с външна антена и диплексер нема ли да е по-евтинджос?

Така ще влезеш в приключение с дистанционните - с операторското едни канали, със тв дистанционното останалите... Освен това и телевизора трябва да има DVB-T, а пенсионерите нямат такива ТВ. Моята идея е, така и така цифровизацията предстои, оператора да прояви малко комбинативност и творчество и да даде възможност на който пожелае просто да си добави DVB-T функционалност в устройството което така и така вече има.

фото 28-12-2012 10:23

1Прикачено(и)
Скай Италия си предлагат юсб, за приемане на РАИ и Медиасет. Включва се към техните боксове. Значи може!?


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 04:20.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.