Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   TOPFIELD (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=57)
-   -   Проблем с Топфиилд (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=36423)

чичо михо 21-02-2015 18:55

Проблем с Топфиилд
 
Здравейте,
Приемника е Topfield TF-5050CI. Не е HD приемник.
Проблема е че сигнала е на около 80-90% , а Quality = 0 %
Проблем в тунера ли е? Или в някоя джвъчка по платката.
Прегледах за надути кондензатори - няма.
Префлашнах го успешно - пак промяна няма.
А е модел 2008...не ми се хвърля.

TUISTERa 21-02-2015 21:20

Бива ли, 7 годишен модел... Как ще го хвърлиш... При положение че имаш сигнал най-вероятно бъркаш параметър за настройка - Модулация или FEC, SR също може да е ...

sarivano 21-02-2015 23:31

Цитирай:

Първоначално написано от TUISTERa (Мнение358036)
Бива ли, 7 годишен модел... Как ще го хвърлиш...

Чича ти Михо е виден КОЛЕКЦИОНЕР. ))))

Цитирай:

Първоначално написано от чичо михо (Мнение358014)
А е модел 2008...не ми се хвърля.


Поне да сподели на коя кабеларка се е боднал, все някой от персоналите ще му помогне.

чичо михо 22-02-2015 09:59

Цитирай:

Поне да сподели на коя кабеларка се е боднал, все някой от персоналите ще му помогне.
Ако беше кабелен приемник драги ми разбирачо,нямаше да постна темата във раздел сателитни приемници.

Но се тая, повече няма да питам нищо никой тука в този форум....

Виждам че разбирате само от модели след 2013 година.

Всичко друго ви се вижда демоде и остаряло и безполезно.

Айде да сте живи и здрави драги ПОДИГРАВЧИИ....

sarivano 22-02-2015 10:07

Цитирай:

Първоначално написано от чичо михо (Мнение358076)
Ако беше кабелен приемник драги ми разбирачо,нямаше да постна темата във раздел сателитни приемници.

Не съм обърнал внимание, впечатлен от годината на производство. За което се извинявам.

Цитирай:

Първоначално написано от чичо михо (Мнение358076)
Виждам че разбирате само от модели след 2013 година.

Всичко друго ви се вижда демоде и остаряло и безполезно.

Айде да сте живи и здрави драги ПОДИГРАВЧИИ....

Добронамереното поднасяне с усмивка не е задължително ПОДИГРАВКА!! Подобно възприятие се нарича ПАРАНОЯ и отсъствие на чуство за хумор. Иначе рециклирането на ширпотреба, модел 2008 г. може и да е интересно хоби, но с твърде ограничен таргет и почти неизползваемо в 2015 г. Лично мнение, което не налагам никому.
СД ресивър, модел 2008 наистина е демоде, остарял и БЕЗПОЛЕЗЕН. Тук си прав. Наверно и ПЦ 386 работи ,но не го ползваш вече

TUISTERa 22-02-2015 11:27

Проблем с Топфиилд
 
Без значение първата част от коментара ми , втората ти казва какъв може да е проблема. Ти обаче единствено казваш , че си проверил кондензаторите и намекваш че приемника е "само" на 7 години. Не очаквай да ти споделим че имаш чисто нов приемник и трябва да работи перфектно... С две думи типично по нашенски : питаш празен въпрос, не ти харесва отговора, цупиш се на всички - сърдит Петко празна му торбата..
Ако си беше спестил уточнението , че е от 2008-ма и не ти се хвърля и аз нямаше да се задявам с това ;)
Sarivano: що да е безполезен :) На була сд-тата не са мръднали за 10 години и крачка напред :) За фта каналите би свършил работа...


Sent from my iPhone using Tapatalk

sarivano 22-02-2015 11:42

Цитирай:

Първоначално написано от TUISTERa (Мнение358088)
На була сд-тата не са мръднали за 10 години и крачка напред :) За фта каналите би свършил работа

За такава мизерия, не си струва даже да изтупаш праха от подобно "изделие", нежели да го рециклираш, но то си е до Колекционера ))) Може да му върви в комплект с НЕО-тръба. На подобна възраст. Въобще , подобни въпроси и обида от отговорите е по-скоро въпрос на Психология на Потреблението. Създава ли вехтошарството и вложените усилия в Електронната археология чувство за Удовлетворение или Усещане за Прецакване при ползване на адекватна за времето си апаратура. Може да има и някакво непонятна тръпка при събирането по сметища, изби и прашни тавани на подобни продукти:))))


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:32.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.