Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ДРУГИ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Избор на РС или друг приемник (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=13210)

aldin 10-01-2011 22:15

Избор на РС или друг приемник
 
Здравейте,нужна ми е компетентна помощ.Мисля да си закупя HD приемник,но се чудя какъв да си взема за РС или друг.Компютарната конфигурация ми е : Процесор - Intel® Core™2 Quad Processor Q6700
(8M Cache, 2.66 GHz, 1066 MHz FSB). Видео карта - ATI Radeon HD3870. Моля препоръчайте ми какво да си закупя.

alex78 10-01-2011 22:18

Здрасти. Ако имаш повечко парички, вземи си едно Дуо и си ти. ;;650

Ламерът 10-01-2011 22:23

Всичко е доста относително. Зависи изцяло от вашите очаквания и претенции. Конкретизирай какво се иска по качествена картина, повече мултмедия с какув бюджет се разполага и т.н.

aldin 10-01-2011 22:34

Цитирай:

Първоначално написано от exxor (Мнение72110)
Всичко е доста относително. Зависи изцяло от вашите очаквания и претенции. Конкретизирай какво се иска по качествена картина, повече мултмедия с какув бюджет се разполага и т.н.

Искам да гледам качествена картина,ако може да помогне за това компютърната ми конфигурация бих искал да я използвам (дадох много пари за нея сега тя малко да помогне) а иначе бюджета ми е около 500лв.

Ламерът 10-01-2011 22:44

Определено няма приемник на пазара който да ти изкара по хубава картина от една видео карта на комп НО. Има едно но изисква се много чете и настройка на системата кодеци, драйвъри, самия софт за гледане. Ако целта ти е да гледаш и нямаш време за настройки на системата вземи си едно Vu Solo. Този приемник също предлага много големи възможности като гледане на филми по лана от компютъра картината му е много добра. Има и други благини все пак ти решаваш затова избора се свежда до това какви нужди имаш и какво искаш а не да ти се даде еднозначен отговор. Един съвет не си взимай от тия евтини приемници запо 200лв с които ще чакаш следващия пач за да разбереш че предния и по добър от новия. Сателитната телевизия не е евтино удоволствие, безплатно гледане на тв няма.

Не те плаша с това че има много четене. Ако имаш добри копютърни познания бързо ще схванеш нещата. Има теми из форума прочети каквивъзможности предлага едното и другото как се настройват.

gentu 10-01-2011 23:00

Цитирай:

Първоначално написано от aldin (Мнение72115)
Искам да гледам качествена картина,ако може да помогне за това компютърната ми конфигурация бих искал да я използвам (дадох много пари за нея сега тя малко да помогне) а иначе бюджета ми е около 500лв.

-на какъв екран ще гледаш?

aldin 10-01-2011 23:03

Цитирай:

Първоначално написано от gentu (Мнение72126)
-на какъв екран ще гледаш?

ЛСД Шарп 32 инча Full HD

gentu 10-01-2011 23:10

Цитирай:

Първоначално написано от aldin (Мнение72128)
ЛСД Шарп 32 инча Full HD

-при този размер ,няма значка какъв HD приемник ще вземеш ,що се отнася до качеството та картинката!
Изборът ти се свежда до това ,какви програми ще искаш да гледаш и от там - приемника който може да ти осигури приемането им.

kostading 10-01-2011 23:12

Цитирай:

Първоначално написано от aldin (Мнение72105)
Здравейте,нужна ми е компетентна помощ.Мисля да си закупя HD приемник,но се чудя какъв да си взема за РС или друг.Компютарната конфигурация ми е : Процесор - Intel® Core™2 Quad Processor Q6700
(8M Cache, 2.66 GHz, 1066 MHz FSB). Видео карта - ATI Radeon HD3870. Моля препоръчайте ми какво да си закупя.

Вземи си платка за PC-то, не бой се не е чак такава философия настройването на софтуера драйвери и прочие.
Ще минеш доста под бюджета който си предвидил с една платка и ще получиш по добро качество от какъвто и да е приемник
(е сега ме заклаха дримаджиите).
Пиши ми на лично да ти препоръчам платка че ако я постна в темата нема да остане поста.

Поздрави.

ПП: Сетих се че с тея 500 кинта дето са ти бюджета си зимаш една сат платка, земаш си една видео карта nvidia GTS 450 и ще ти останат и пари за 2-3 каси бира да почерпиш.

Цец0 11-01-2011 01:05

Цитирай:

Първоначално написано от kostading (Мнение72132)
Ще минеш доста под бюджета който си предвидил с една платка и ще получиш по добро качество от какъвто и да е приемник
(е сега ме заклаха дримаджиите).

Е па, точно дриймаджиите тук изобщо няма смисъл да се обаждат, че качеството, което предлага този приемник на картината си е жива мъка. Напълно съм съгласен, че по-добра картина от една хубава видео карта няма как да изкара какъвто и да е приемник, а ако е до приемник, то по-качествена картина от Ipbox просто няма, но пък там има други минуси.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 16:36.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.