Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   NEXT (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=295)
-   -   next 18500 hd-ash (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=13462)

фейкър 21-01-2011 02:17

next 18500 hd-ash
 
help! Слагах уж нов софт през флашката,но дръвцето умря! Сега гледам едно ASH и до там.Преди това направих дъмп,но сега не иска да се качи и през rs232. пише едно synchronizing STBs... Please reset target! под ресет разбирам да рестартирам приемника и после пише това: initialize STB sdram is failed.Click back to try again. И така все същото.Къде бъркам? Някой тука правеше опити да слага софт на арива и му пишеше ASH. Нека каже как се оправя тази мизерия.

АА 21-01-2011 08:23

На ARIVA-та обикновено се оправя с качване на оригинален софтуер през RS порта. Вероятно и при NEXT-a е така. Той сигурно е в гаранция но въпроса в случая е спорен и как ще бъъде решен в магазина - май само там може да кажат. Ако има опция за качване на софтуер от приемник на приемник може да се опита и това.Като по-краен вариант - ровене в приемника и директно програмиране на флаша.

googlemail 14-02-2011 10:10

От скоро имам Next 18500 HD. Не ми е първи приемник, но за първи път попадам на приемник при който меню-дисплей имам само на телевизор вързан с HDMI кабел. Телевизор вързан през Компонентен видео изход или със Скарт кабел не получава меню-дисплей, а в горният край на екрана е изписано че менюто не се поддържа и следват 2 букви – „V-F”!!! Някой знае ли нещо?

dj_azam 14-02-2011 13:38

Цитирай:

Първоначално написано от фейкър (Мнение75035)
help! Слагах уж нов софт през флашката,но дръвцето умря! Сега гледам едно ASH и до там.Преди това направих дъмп,но сега не иска да се качи и през rs232. пише едно synchronizing STBs... Please reset target! под ресет разбирам да рестартирам приемника и после пише това: initialize STB sdram is failed.Click back to try again. И така все същото.Къде бъркам? Някой тука правеше опити да слага софт на арива и му пишеше ASH. Нека каже как се оправя тази мизерия.

Заповядай приятел ето ти линк със снимки> w.w.w. Nextdestek.com влизаш ,намираш некст 18500 хд и там отдолу пише Resimli yazilim yukleme ,цъкаш Cihazi kurtarma talimat icin tiklayiniz,,, погледни снимките и си в джаза;;650

kashona70 14-02-2011 16:10

Цитирай:

Първоначално написано от googlemail (Мнение81700)
От скоро имам Next 18500 HD. Не ми е първи приемник, но за първи път попадам на приемник при който меню-дисплей имам само на телевизор вързан с HDMI кабел. Телевизор вързан през Компонентен видео изход или със Скарт кабел не получава меню-дисплей, а в горният край на екрана е изписано че менюто не се поддържа и следват 2 букви – „V-F”!!! Някой знае ли нещо?

натисни си бялото копче наи горе на дистанциата и са враща в режим за скарт

kashona70 14-02-2011 16:11

и новиа софт работи перфекно на ццкам и чете картата на платформата

dj_azam 14-02-2011 18:27

Цитирай:

Първоначално написано от kashona70 (Мнение81802)
и новиа софт работи перфекно на ццкам и чете картата на платформата

Миналата седмица един познат си поръчал Шер..., и сега е с некст18500 със CCCAM ,толкова пари е платил и да видиш как засича на Еутелсат W3.
Въпросния пакет на Дигитурк не е за гледане за сега.Абе въобще да не приказвам...........:hammer:

bibo 14-02-2011 18:54

Някои знаели как се блокират каналите на next18500ХД? Дерзах отчаено но,уви.

dj_azam 14-02-2011 19:27

Цитирай:

Първоначално написано от bibo (Мнение81852)
Някои знаели как се блокират каналите на next18500ХД? Дерзах отчаено но,уви.

Да блокираш канал или да спреш емуто.Какво точно искаш?

googlemail 14-02-2011 20:04

Цитирай:

Първоначално написано от kashona70 (Мнение81801)
натисни си бялото копче наи горе на дистанциата и са враща в режим за скарт


Бялото бутонче най-горе е за спиране на звука.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 16:45.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.