Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Съвет за приемник за сателитна телевизия (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=46919)

imperia 17-06-2021 12:20

Съвет за приемник за сателитна телевизия
 
Здравейте,

От известно време не следя "модата" в областта на сателитните приемници и вече не съм наясно кои са текущите добри. В момента съм с Xtrend et6000, но мисля че е време да го пенсионирам вече след като OpenPLI обявиха че вече няма да го поддържат. Може да си седя на стара версия, но филмите от известно време засичат поради някаква причина и няма HEVC кодек.

Може ли да ме посъветвате кой е текущия приемник с добра картина.
Не ми се дават грандиозни суми.
Доколко леко проучих съм се ориентирал към:

OCTAGON SF8008
или евентуално:
ZGEMMA H7S
чудя се и как се представят: QVIART

Предпочитам приемниците да се поддържат от OpenPLI и ако е възможно да имат Stalker plugin.

Моля за мнения и съвети.

Благодаря.

gogotogo 17-06-2021 12:28

Цитирай:

Първоначално написано от imperia (Мнение560721)

Може ли да ме посъветвате кой е текущия приемник с добра картина.
Не ми се дават грандиозни суми.
Доколко леко проучих съм се ориентирал към:

OCTAGON SF8008
или евентуално:
ZGEMMA H7S
чудя се и как се представят: QVIART

Предпочитам приемниците да се поддържат от OpenPLI и ако е възможно да имат Stalker plugin.

Моля за мнения и съвети.

Благодаря.

Забравил си да споменеш и Zgemma H9 twin или combo;;573;;650

imperia 17-06-2021 14:44

Цитирай:

Първоначално написано от gogotogo (Мнение560724)
Забравил си да споменеш и Zgemma H9 twin или combo;;573;;650

Да. Объркал съм модела. Всъщност zgemma-та е трябвало да е някоя от H9 вариантите.

oldman 17-06-2021 14:50

И седмицата работи добре.

фокус 17-06-2021 16:36

Имах qviart lunix 4k,имаше проблеми с тунера и дисек и други множество дребни но дразнещи проблеми!

gogotogo 17-06-2021 17:20

Цитирай:

Първоначално написано от imperia (Мнение560732)
Да. Объркал съм модела. Всъщност zgemma-та е трябвало да е някоя от H9 вариантите.

От Н9 само туин и комбо.

bate_dino 17-06-2021 18:31

Цитирай:

Първоначално написано от фокус (Мнение560742)
Имах qviart lunix 4k,имаше проблеми с тунера и дисек и други множество дребни но дразнещи проблеми!

В началото наистина имаше някакви проблеми или с diseqc или лоша чувствитеелност на тунерите, но от известно време след като в OE-A /OpenATV в т.ч./ вкараха драйверите от OpenSPA работи стабилно. Дори и проблема с рестарта е оправен. Липсва ми PiP функцията, ама не е болка за умиране. Позвам го с каскадни Diseqc swich-ове 1.1 +1.0 /или моноблок/. Нямам представа как е с OpenPli така, че не мога да помогна на колегата. Пряк конкурент е Zero4K, но qviart-a пък има и C/T2 тунер, а и VU нещо много си повярваха и не искат да сътрудничат с писателите на имиджи. Моя Lunix4k е от първите бройки купуван директно от Испания. Лично мнение е, че е приемник тип награда Зрънчо. Имам и ZGEMMA H7Sи той си е вече друг клас приемник и с добра поддръжка от имиджите и ми е любимият ми приемник на който гледам.

фокус 17-06-2021 19:32

Е аз не го издържах,другото дразнещо беше,че като отидеш на канал без сигнал и се замисляше,трябваше след много опити да отида на канал със сигнал и тръгваше нормално,пробвал съм му всичките имиджи и всичките бачкаха по един и същи начин!


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 15:17.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.