Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Домашен майстор (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=237)
-   -   Опасни недомислици в захранвания (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=40166)

Brian 04-05-2016 21:17

Цитирай:

Първоначално написано от kraykov (Мнение412227)
Всяко нещо има и плюсове и минуси. Тези филтриращи кондензатори дето са към РЕ проводника внасят ток на утечка 2 - 3mA и ако в даден токов кръг има 5 - 6 такива устройства ще почне да изключва ДТЗ и тогава става шоу.


Ееее,,, чак до там няма как да стигнеш в едно домакинство.

N_1 04-05-2016 21:19

[Опасни недомислици в захранвания
На 2 май имах доста неприятни изненади с сателитен приемник с вградено захранване, което ми заостри вниманието към конструктивните недомислици на доста производители.
Иде реч за приемници от висок клас: VU+ DUO², VU+Ultimo, Xtrend 9x00, Xtrend 10000, Sezam Marvel, Atemio Nemesis ...... и още много други, които са конструирани с вградено захранване, но 220V се подава по двупроводен кабел!
Масово се използват захранващи блокове 220V АС на 12V DC за 3-4А консумация, но те са проектирани за трипроводна захранваща линия със зануляване или заземяване.
Има монтирани 2 броя кондензатори от 220V към корпус, което е предпоставка, при липса на мрежово закорпусяване, за възможни повреди по приемниците.
Препоръчвам да се отстранят за предотвратяване дефектиране на приемниците, но решението всеки сам си го взема.
Постнал съм снимка на захранването на VU+Ultimo, но принципна разлика няма при всички приемници с вградено захранване и двупроводен захранващ кабел][[[[ Къде си видял сат приемник със вградено захранване и захранващ ЗАКОРПУСЕН кабел :lol15:Вземи да научиш производителите как се правят захранвания:lol15::lol15::lol15:]]]

Brian 04-05-2016 21:24

Бе вие в Сливен сте далеч от руското облъчване, затова не го и разбираш Явор :worry:

gentu 04-05-2016 21:26

Цитирай:

Първоначално написано от kraykov (Мнение412227)
Всяко нещо има и плюсове и минуси. Тези филтриращи кондензатори дето са към РЕ проводника внасят ток на утечка 2 - 3mA и ако в даден токов кръг има 5 - 6 такива устройства ще почне да изключва ДТЗ и тогава става шоу.

-как ще внася такава утечка кондензатор 3n3/1kV работещ на поливната от мрежовото напрежение , бре?:s101

БатеГойко 04-05-2016 21:29

Най-сигурния начин за защита на "черната техника" е този,който прилагам аз от много години - един мощен ( 300 W ) разделителен трансформатор с преводно съотношение 1:1 , т.е. 230V входно, 230 V изходно . Един разклонител с 8 гнезда във вторичната страна и апаратурата е галванично развързана от мрежата.

yavor1 04-05-2016 21:42

Цитирай:

Първоначално написано от N_1 (Мнение412231)
Вземи да научиш производителите как се правят захранвания:lol15::lol15::lol15:]]]

Ако си мислиш, че като са производители , то са безгрешни, жестоко се заблуждаваш :worry:
Нямаш си на идея какви екзотични схемни решения съм срещал от доста по-велики производители на изделия за стотици хиляди ;;573
MacGregor, ако ти говори нещо, е най-пресния ми спомен за безумия ;;516
Много посредствени конструкторчета се навъдиха в последно време, липсва им мисъл и познания, направо готови възли ползват, но без да отчитат някои фактори, в случая на темата, не са отчели че това захранване е предвидено за 3 проводна мрежа , да не споменавам че всичките им усилия за галванично разделяне, на практика се обесмислят от капацитивната връзка между входа и изхода.
Стана ли ти ясно нещо, или напротив ;)
Може да се продължава в този дух , войнстваща посредственост , а когато ти замине дисек,и конвертор или ..... тогава си спомни хихикането ;;573

Brian 04-05-2016 22:02

Благодарим на такива потребители като Явор, за обратната връзка, която ни дават :worry:Приготвили сме един два милиона да плащаме кръвнина на отрепаните от такива калпави схемни решения;;573

антена 04-05-2016 22:08

на мен телевизора и ву то са ми с зарядни ... така ,че теразайте народе;;675

dodo_pv 04-05-2016 22:11

Цитирай:

Първоначално написано от yavor1 (Мнение412237)
Ако си мислиш, че като са производители , то са безгрешни, жестоко се заблуждаваш :worry:
Нямаш си на идея какви екзотични схемни решения съм срещал от доста по-велики производители на изделия за стотици хиляди ;;573
MacGregor, ако ти говори нещо, е най-пресния ми спомен за безумия ;;516
Много посредствени конструкторчета се навъдиха в последно време, липсва им мисъл и познания, направо готови възли ползват, но без да отчитат някои фактори, в случая на темата, не са отчели че това захранване е предвидено за 3 проводна мрежа , да не споменавам че всичките им усилия за галванично разделяне, на практика се обесмислят от капацитивната връзка между входа и изхода.
Стана ли ти ясно нещо, или напротив ;)
Може да се продължава в този дух , войнстваща посредственост , а когато ти замине дисек,и конвертор или ..... тогава си спомни хихикането ;;573

Ти да видиш, какво невероятно схемно "решение" за регулиране на обороти на дрелка видях някъде назад из темите...;;basi Би накарало всеки войнстващ посредственик да се застреля два пъти!

Цитирай:

Първоначално написано от антена (Мнение412243)
на мен телевизора и ву то са ми с зарядни ... така ,че теразайте народе;;675

Ти пък, с кво ги зареждаш :s101

антена 04-05-2016 22:32

имах предвид .че са с адаптори като за лаптоп ву зеро провери е с въшно захранване така и телевизора ми е нарочно съм ги избрал да ги нося с мен заедно с слънчев панел :worry:и така нататък


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 07:43.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.