Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=245)
-   -   Приемник 1721C приема сигнал от дистанционното на телевизора (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=43522)

Стинкъл 05-03-2018 16:13

Приемник 1721C приема сигнал от дистанционното на телевизора
 
Здравейте,

Преди няколко часа купих нов телевизор JVC.
След като свързах приемника на Blizoo-1721C към телевизора забелязах, че дистанционното на телевизора контролира и приемника. Давам пример: натискам "Menu" на дистанционното на ТВ-то и приемника премигва и сменя канали, ако натисна бутоните за усилване или намаляне на звука ми изкача менюто на приемника. Всичко това е много дразнещо и немога да си направя настройките на телевизора, както трябва защото я приемника се изключва, я сменя канали, я прехвърля сигнал и прочие. Някой дали може да ми даде съвет как да се справя с този проблем.

yavor1 05-03-2018 16:18

Цитирай:

Първоначално написано от Стинкъл (Мнение475491)
Здравейте,

Преди няколко часа купих нов телевизор JVC.
След като свързах приемника на Blizoo-1721C към телевизора забелязах, че дистанционното на телевизора контролира и приемника. Давам пример: натискам "Menu" на дистанционното на ТВ-то и приемника премигва и сменя канали, ако натисна бутоните за усилване или намаляне на звука ми изкача менюто на приемника. Всичко това е много дразнещо и немога да си направя настройките на телевизора, както трябва защото я приемника се изключва, я сменя канали, я прехвърля сигнал и прочие. Някой дали може да ми даде съвет как да се справя с този проблем.

Сложи му една кутия цигари пред приемника!
Ако попиташ защо кутия цигари, защото няма как да я забравиш там ;;573

jijo99 06-03-2018 09:47

обади се в близу или мтел вече и им кажи за проблема --може да ти сменят приемника с друг вид или да ти дадат cam модул.

Стинкъл 06-03-2018 18:15

Благодаря на отзовалите се.
Свързах се с Близу и ми предложиха два варианта:

Вариант 1: срещу 20 лева да ми дадат cam модул;
Вариант 2: замяна на текущия приемник с по стар (ако имат, защото вече са почнали да заменят старите с новите);

Това е от мен. Дано никой друг да няма такъв проблем, защото определено е дразнещо.

Кайен 06-03-2018 18:21

F17
 
А защо не върнете телевизора?

satmania 07-03-2018 01:36

и аз имам подобен проблем дистанционото от сателитния влия на кабелния приемник или обратното аз съм на мсат кабелна. не знам дали ще помогне ако върне телевизора.

Мартинския 07-03-2018 08:55

Привет,
Аз съм със същия телевизор, само че 49 и близу с конакс модул се държи много добре - субтитри и избор на аудио. Бих те посъветвал да избереш този вариянт и така да си управляваш телевизията само от дистанционното на телевизора.
Само имай предвид, че е възможно картата ти да се заключи към техния модул и да не може да се ползва самостоятелно в друг приемник/модул.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 09:51.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.