Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   КОНВЕРТОРИ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=183)
-   -   Mоноблок 2-ка или 4-ка с 3 градуса (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=45956)

Танннер 25-05-2020 22:16

Mоноблок 2-ка или 4-ка с 3 градуса
 
Привет, търся моноблок двоен или четворен с 3 градуса отместване, трябва ми за спътници 39 и 42.

2 броя са ми нужни работещи.


Монтирах си една стара 4-ка и е окей, но се нуждая от един резервен и един да възстановя на братовчед ми, че ползвам неговата четворка.


Имам си и чисто нов моноблок двойка с 3 градуса, обаче не се държи стабилно...

От 100 опита само веднъж сработи с два спътника пълен 39 и от 42 частично само няколко канала, тук ми е хикс, дали не хвана на DiSeqC A и двата спътника, макар че и двата спътника ги настроих за А 39 и B за 42.


Имам подозрения че вторият ключ DiSEqC B не функционира нормално.


Моноблока е Vector Twin Monoblock LNB 3 градуса.
Model M03T60V - 10,7~12,75
Някъде към 60 лв дадох за него чисто нов и комбиниран с 80-ка сателитна антена на Виваком.

vasilstf 26-05-2020 00:45

Ако правилно съм те разбрал, вързал си моноблок към дайсек и от там в приемника?

Танннер 26-05-2020 02:28

Цитирай:

Първоначално написано от vasilstf (Мнение529482)
Ако правилно съм те разбрал, вързал си моноблок към дайсек и от там в приемника?

Не, директо моноблок-коаксиал-приемник.
Предполагам дайсека е вграден в моноблока?
Поне с другите моноблоци така съм виждал.

Допълнително не съм слагал нищо при други конвертори.
Пример с единичен и две четворки.

vasilstf 26-05-2020 02:55

Да, видях какво си писал. Първоначално друго разбрах и ми минаха съвсем други мисли през главата :s101

Казваш, че си го купил чисто нов, предполагам има някаква гаранция. Не могат ли да го заменят?

мехмет 26-05-2020 09:38

Цитирай:

Първоначално написано от Танннер (Мнение529487)
Не, директо моноблок-коаксиал-приемник.
Предполагам дайсека е вграден в моноблока?
Поне с другите моноблоци така съм виждал.

Допълнително не съм слагал нищо при други конвертори.
Пример с единичен и две четворки.

aко не се държи нормално,го обърни с кабела нагоре.виваком го използва по тоя начин.и аз имах такива проблеми,особено с вектор модела.

Танннер 26-05-2020 10:50

Цитирай:

Първоначално написано от мехмет (Мнение529491)
aко не се държи нормално,го обърни с кабела нагоре.виваком го използва по тоя начин.и аз имах такива проблеми,особено с вектор модела.

4 часа си играхме, и това пробахме, резултата беше много малко покритие на 42 и пъло на 39.
Колкото и финно да пренастройваш, нямаше ефект.
даже кънекторите на коаксиала преправяхме.

Ще се опитам да го върна или заменя с друг модел.
Този въобще не ми харесва.

Танннер 26-05-2020 10:51

Цитирай:

Първоначално написано от vasilstf (Мнение529489)
Да, видях какво си писал. Първоначално друго разбрах и ми минаха съвсем други мисли през главата :s101

Казваш, че си го купил чисто нов, предполагам има някаква гаранция. Не могат ли да го заменят?

Не знам гаранционна карта не получих.

Ще пробвам в магазинчето.

Иначе си търся и два втора ръка.
Ако някой има такива и може да се раздели с тях да драска, само да не са вектор!

Или попаднах на дефектен, или е въпрос на супер финни настройки.
Но с други два модела супер лесно се настрои, не бяха вектор.

teolink 26-05-2020 12:47

Понякога комбинацията приемник-конвертор не сработва коректно и се губят определени честоти. Преди време като имах платка скайстар2 и я свързвах директно с такъв моноблок не можех да гледам всичко, та се налагаше да я връзвам през LNB изхода на операторското дърво на ИТВ партнер.

Танннер 26-05-2020 13:08

Цитирай:

Първоначално написано от teolink (Мнение529504)
Понякога комбинацията приемник-конвертор не сработва коректно и се губят определени честоти. Преди време като имах платка скайстар2 и я свързвах директно с такъв моноблок не можех да гледам всичко, та се налагаше да я връзвам през LNB изхода на операторското дърво на ИТВ партнер.

Пробвах с Dreambox 500 S и с Redline M770 HD, същата работа.

Този вектор може ли да се излъже по твоята схема?

teolink 26-05-2020 13:21

Може да се пробва ако имаш техническа възможност. За съжаление не мога да си спомня какъв беше конвертора, помня че на настолния приемник с бях запаметил 4 канала с разните поляризации и бандове и с компютърната платка правех 4 отделни сканирания и когато се налагаше да гледам нещо конкретно то трябваше да е в унисон с поляризацията и банда на избрания канал на настолния приемник, не много удобно но за тогавашния момент за мен беше единствено решение.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 16:20.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.