Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Дъра-Бъра (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=53)
-   -   Свързване на смартфон към лаптоп за гледане на видео от смартфона (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=46856)

демиров 16-05-2021 14:07

Свързване на смартфон към лаптоп за гледане на видео от смартфона
 
Възможно ли е да свържа Смартфон СОНИ ХА2 с Андроид 9 към лаптоп Делл с Уиндоус 10 Про с цел гледане на видео от смартфона на по-голям екран в полеви условия на открито - къмпинг в гората???

И ако да - как....

Моля за сериозни отговори без подигравки или заяждене.

CoozON 16-05-2021 15:01

Най-бързо с USB кабел...
Безжично без рутер - виж тази статия.

Valkov 16-05-2021 15:43

Възможно е и е просто. Телефона и лаптопа трябва да са в една WiFi мрежа. В гората или телефона трябва да работи като рутер или лаптопа. Може и през мобилен рутер (бисвитка). После на лаптопа от notification area (най долу - дясно на екрана) се отива на Connect и се активира Miracast услугата на Windows 10 Projecting to this PC, а от телефона се пуска wireless projection (безжична проекция). Работи по същия начин както и ако проектираш екрана на сматрфона на смарт телевизор или през някой ти-ви плеър. При някои лаптопи/компютри има и обратна връзка така че през клавиатурата и трекпада на лаптопа се управлява телефона.

демиров 16-05-2021 16:05

Хубаво ама като няма никакъв вид въобще интернет лаптоп-а!

Cамо смартфона има мобилен нет от тел.оператор - Теленор.

Има ли шанс за свръзка с лаптопа?

Иначе лаптопа има хдми...

Valkov 16-05-2021 16:17

Интернет изобщо не трябва. Двете устройства просто трябва да са в една локална мрежа. Пробвал съм го с пуснат хот спот от телефона ми Huawei p10 plus и лаптопа ми DELL LATITUDE E6510. Мобилните данни бяха изключени.

Nicks1 16-05-2021 16:45

Цитирай:

Първоначално написано от Valkov (Мнение557347)
Интернет изобщо не трябва. Двете устройства просто трябва да са в една локална мрежа. Пробвал съм го с пуснат хот спот от телефона ми Huawei p10 plus и лаптопа ми DELL LATITUDE E6510. Мобилните данни бяха изключени.

И какво правим, ако лаптопа е със старо видео, което не подържа проекция?

Valkov 16-05-2021 17:08

Ами търси се решение с инсталиране на допълнителен софтуер на лаптопа/телефона и после по кабел. Не съм пробвал защото не ми е трябвало. Сонито на колегата със сигурност поддържа безжична проекция но не е споменал модела на лаптопа. Това което написах по горе не иска инсталиране на нищо повече и може да се пробва незабавно.

демиров 16-05-2021 18:14

Цитирай:

Първоначално написано от Valkov (Мнение557347)
Интернет изобщо не трябва. Двете устройства просто трябва да са в една локална мрежа. Пробвал съм го с пуснат хот спот от телефона ми Huawei p10 plus и лаптопа ми DELL LATITUDE E6510. Мобилните данни бяха изключени.

Как да се свържат Сони ХА 2 и Делл латитют в една локална мрежа, когато лаптопа няма нет?

фокус 16-05-2021 18:27

Цитирай:

Първоначално написано от демиров (Мнение557353)
Как да се свържат Сони ХА 2 и Делл латитют в една локална мрежа, когато лаптопа няма нет?

Няма нет или няма wifi лаптопа?Ако има,пускаш hotspota на телефона и ги връзваш!

михоф33 16-05-2021 19:01

Здравей - ако видеото е на телефона, можеш да го копираш на лаптопа и да си го гледаш, а ако е онлайн (Youtube или нещо подобно) ползваш хотспота на телефона и пак си гледаш само със лаптопа...

Това е най-лесният начин.
;;513 ;;650


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 00:17.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.