Виж само едно мнение
  #1  
Стар 26-08-2012
Аватара на BOBIKAT
BOBIKAT BOBIKAT не е на линия
вечно неразбраЛ
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Петрич
Мнения: 2,731
Благодари: 1,772
Получил благодарност:
647 пъти в 400 поста
Сваляния: 153
Ъплоуди: 9
По подразбиране спиране на търсене на драйвери

Някой има ли идея как да спра в бозата ХР автоматично да ми намира драйверите, който са в самата боза? На един стар лаптоп ThinkPad 600 E , качих боза ХР и винаги ми е давало конфликт на КОМ порта (1) със вградения модем на лаптопа. Помня че преди 12-на години пак бях качил ХР, ама тогава един познат не помня какво пипна, и за да пусна ком порта, трябваше да дам дизейбъл на аудиото в дивайс менаджера. Сега незнам защо ми дава конфликт с модема. Сменях ресурсите като луд. Не помага, а би трябвало да помогнат в случая, при положение че няма конфликти, но жълтата удивителна си стои при ком порта и пише че бозата го е спряла заради "ерор 43". Кое е странното в случая. При "сейф мод" модема го няма в дивайса, а ком порта си е наред. В бозата (не сейф мод) давам дизейбъл и на модема, и на аудиото, даже и на инфраред-а, за да освободя ресурси и пак същата работа. Премахвам напълно модема, но след поредния рестаерт или сканиране за промени пак намира модема. Та.... затова искам да спра това автоматично разпознаване на драйверите, или ако е възможно от самата боза да премахна драйверите за модема. При драйвер инфото ми показва че ползва 2 файла в систем32. Единия е modem.sys, а другия е serial.sys. Като serial.sys се ползва и от ком порта. Като изтрия модем.сис и после дам рефреш пак си го връща на мястото си. Лошото е, че само тоя лаптоп ми има рс232 и при боза 98 бачка, няма грижи, дори и с модем-а, но на ХР е проблемен. Е, в краен случай при нужда от рс232 мога да преминавам към 98 (както и правех досега), но мира не ми дава тоя конфликт, като знам че едно време се решаваше проблема.
__________________
In the beginning was dark, and then bang...
Отговори с цитат