Виж само едно мнение
  #75  
Стар 21-06-2013
Милен_ТТ Милен_ТТ не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Местоположение: Ямбол, Дебелец
Мнения: 723
Благодари: 276
Получил благодарност:
845 пъти в 231 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Longines Вижте мненията
Проблема е само в Инвакома!Осцилатора на високия банд е различен от този на ниския.Инвакома,въпреки,че е един от най добрите,се слави с променливия от температурата осцилатор.Нормата е +/_ 3 мхц,от 10 конвертора,на поне 5 осцилатора е отместен с повече от 3мхц и когато температурата скочи с 10 градуса отиват на 4-5мхц и ако заложиш в ръчното търсене точната честота,няма да сканираш нищо!Редно е да се сканира в такъв случай с 3мхц по ниска честота и нещата се наместват!Другият начин е настройка с отвертка,като се разглоби конвертора/инвакома/ и се врътне болтчето за високия банд,обозначени са вътре на корпуса!Но това, не може всеки да го прави!И третия начин е като в менюто на еленбето се махне универсал и двата осцилатора се въведат ръчно,примерно 9750 и 10603,което означава ,че не пипаме долния,а горния увеличаваме с 3,т.е намаляваме честотата с 3мхц!
Това е цялата философия,писането и мъката,по неразбиране на материята,ми отне повече време,отколкото,ако бях отишъл да му го направя!
Новите приемници работят с интервал +/_ 3 мхц, докато старите +/_ 5 мхц или +/_ 8мхц и затова някои сканират,а други не!
Това наистина не съм го пробвал и мога да се съглася, има голяма доза логика, можеше просто по рано да споделиш, и да не се създава напрежение!
__________________
VU+ DUO 2; VU+ Solo 2; XTREND ET 10000; XTREND ET 9500; XTREND ET 5000; AZBOX ELITE; ARIVA 102; DISH: 3x3.60; 1x2.20; 1x1.80; 1x1.60; 2x1.40; 3x1.10; 1x0.90; 2x0.80. DiSEqC switch: 1x16 EMP-centauri + 1x8 Tecatel; 24xLNB
Отговори с цитат