Виж само едно мнение
  #144  
Стар 05-05-2014
Kalabriec Kalabriec не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: Каварна-България. Malta-Bugibba
Мнения: 135
Благодари: 98
Получил благодарност:
96 пъти в 48 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от nokia n96 Вижте мненията
Ами такива като мен пък си мечтаят и за планина и море. Това е в дивият Северозапад където планината е далече, а морето е мираж Плевенски регион е това (КАНЗАС) Кнежа

Е поне си по близо до UK Лъча, този вид рефлектори се произвеждаха преди много години във Шумен.Това е фирма BADSON. Матрицата беше доставена от Норвегия,произвеждаха се рефлектори до 3.70м Един калъп но зависи от диаметъра на заготовката,натиска се по технологичния отвор и едно рамо започва да мачкадокато се получи съответната заготовка.Имах такава 3 метровка, но специално размерите след 270 не се получаваха сполучливи, иначе до този размер бачкат много добре. 3 метровите имаха 8 фокуса лично тествано. Реших да я подобря алко и направих едно рамо на една ос половината от диаметъра съответно 1.50 м ,намалих още малко дълбочината и се получи нещо чудесн, бачкаше повече от добре за времето на АСТРА,когато SAT 1, RTL, PRO7, Ewrosport, MTV ,3sat iи някои други канали,но пак така почти на същото място и една буря я захлюпи и всичко отиде по дяволите но се убедих че може да се подобри едно огледало стига да искаш и имаш малко познания. между другото калъпа за тези антени беше Дървен.Тази моята 2 дена с една машина съм я шлайфал и определено мога да кажа че има ефект .Сега съм поръчал 2 ролки самозалепващо алуминиево фолио и ще я покрия.Тествах и в момента даже имам залепено една лента,получава се чудесно ,чакам само да ми ги доставят .после едно леко матиране че да не топиме фокуса . Когато всичко свърши ще кача снимки. Само да вметна цената на 3 метра беше 27000 лева на онези пари. Ходихме с една Газка до Шумен да я вземаме.Двора беше пълен с развалени заготовки ,майкоооо каква разсипия е било .
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Kalabriec за този полезен пост :
ivan02121983 (06-05-2014)