Виж само едно мнение
  #1  
Стар 25-06-2014
красибел красибел е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 190
Благодари: 549
Получил благодарност:
87 пъти в 51 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране проблем със ZHD 100

Здравейте, колеги,
Имам следния проблем. С посочения приемник съм по вече от три години и не ми е правил проблем. Включил съм през дисек 4 антени, съответно е настроен приемникът и доскоро гледаше без проблеми. От няколко месеца започна да изписва няма сигнал и другите простотии на другите три антени /не и за Булсатя, който съм забучил на вход 1/. Работи-забива, след 10-15 секунди пак тръгва. реших, че е заминал дайсека-някакъв Strong и си поръчах от форума - сатшопа друг най обикновен. Сложих го - същата работа. Отворих приемника и му замерих напреженията - в норма, колкото трябва да бъдат. Профилактично му смених по вечето електролити, да не внасят смущения - същата работа; дори погледнах през осцилоскоп напреженията - ами добре са, стабилизирани, пулсациите са някакви миливолти. Реших, че сигурно се е претоплил - взех един вентилатор за захранване, 12 V, успях да го напъхам в кутията /с отделно захранване, да не вземе да товари основното захранване/. Ефектът - по същността на въпроса - никакъв, иначе вечер от вентилатора се лъчи едно сребристо сияние, и през отворите на капака на приемника създава много хубав ореол, като във филм на ужасите или фантастика; също и общото затопляна намаля съществено, поне се разпредели равномерно.
И друго забелязах последно - номерът го прави основно на 19,2 градуса на астрата, на HD каналите; като сменя ZDF с De luxe music примерно, се оправя; и на Hot bird - а също почти не прави проблеми. Реших да прехвърля трите антени с дисека на друг приемник - имам един стар Humax 1000 - там няма никакви проблеми с гледането и превключването, но картината, за голяма моя изненада е доста по калпава от тази на захаринката, просто не е за гледане.
Единственото, което не съм правил, е да му дам фабрични настройки, но ще загубя къде 500 подредени канали, които 2 пъти съм ги гласил по цяла седмица след самоизтриването им от захаринката, и не ми се прави трети път това упражнение.
Та ако някой има идея как може да се оправи положението, да пише.
Предварително благодаря и се извинявам за дългия пост.
Отговори с цитат